OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Estonya Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Estonya tatil köyleri, ilginç mimarisi ve zengin tarihi mirasıyla çok sayıda gezginleri cezbetmektedir. Muhteşem katedraller, şık kiliseler, kaleler ve saraylar ülkenin neredeyse her şehrinde bulunabilir.
  Estonya, bozulmamış doğası ve peyzaj çeşitliliği ile ünlü bir kuzey ülkesidir. Bölgesinin yarısı ormanlarla kaplıdır. İstatistiğe göre, ülke büyük taş …
Devamını oku
Talin, çok sayıda ilgi çekici yeri olan güzel bir eski şehirdir. Tallinn’in tarihi merkezi Toompea Kalesi olarak bilinir. Bu, birkaç düzine binaya sahip büyük bir mimari komplekstir. İnşaat çalışmaları 13. yüzyılda başlamış ve yaklaşık 400 yıl sürmüştür. En ünlü yapılar Dome Kilisesi, Toomkirik, Pikk Hermann Kulesi, kale duvarları ve devasa kulelerdir. Bu yapılar farklı yıllarda inşa edildiğinden, farklı mimari tarzlara (gotik, barok ve klasisizm) sahiptir. Raekoja Meydanı’nda bir başka ilgi çekici yer var. Bu, 15. yüzyılın başında inşa edilen eski belediye binası binasıdır. Bina, Tallinn - Eski Thomas sembolünü tasvir eden bir rüzgar kanadı ile süslenmiştir.
Şehrin tarihi ve yer işaretleri hakkında daha fazla şey öğrenmenin en iyi yolu, Tallinn’in harika müzelerini ziyaret etmektir. Tallinn’de yirmiden fazla müze var, bunların en önemlileri Uygulanabilir Sanat Müzesi, Deniz Müzesi, Doğa Müzesi, Tallinn Kent Müzeleri, Estonya Sanat Müzesi ve Ulusal Tarihi Müze. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Estonya’nın ulusal mutfağı, Estonyalılar zaten lezzetli ve doyurucu yemekler yemeye alışkın oldukları için çeşitliliği veya lezzetleri ile ayırt …
Devamını oku
Birçok güzel bina ve kültür merkezi Narva topraklarında bulunmaktadır. Narva Kalesi, kentin 500 yılı aşkın bir sembolü olmuştur. Şehrin zengin ve görkemli savaş kısmı var, bu yüzden müzelerinin ve anıtlarının çoğunluğu savaş veya askeri eylemler ile ilgilidir.
Ülkenin doğa harikalarını tanımlamaya geldiğinde, Estonya adalarından söz etmemek imkansızdır. Saaremaa, Estonya’nın en büyük adasıdır. Yoğun çam ormanları ve Ardıç çalıları ile ünlüdür. Küçük köyler, eski yel değirmenleri ve taş kiliseler çok güzel doğada daha da muhteşem görünüyorlar. Hiiumaa Adası’nın en ünlü simgesi, 600 yılı aşkın bir süre önce inşa edilmiş eski bir deniz feneri. Binanın yüksekliği 104 metredir ve dünyada Hiiumaa modelinden daha eski olan sadece 2 fenerler var.
  Estonya kültürü köylü ortamından kaynaklanmıştır. Bu, kendine özgü geleneklerde ifade edilen özel bir lezzet verdi. Sonuç olarak, bu günlerde Estonya’da …
Devamını oku
Tartu şehri Estonya’nın ünlü bir kültür merkezidir. Şehir, muhteşem tiyatroları, müzeleri ve tarihi mekanlarıyla gurur duyabilir. En ünlü simgesel yapılar Town Hall binası, botanik bahçesi, Tartu Üniversitesi Müzesi, Etnografya Müzesi ve Zooloji Müzesi’dir.

Tarih ve Eğlence

  10-13. Yüzyıllarda Estonya bölgesi, 13. yüzyılın sonlarında Haçlılar tarafından fethedilen birkaç feodal devletten oluşuyordu. Bütün bu devletler Livonya Emri’nin bir parçası oldular. Livonya savaşı sona erdikten sonra, mevcut Estonya’nın önemli bir kısmı İsveç’in bir parçası oldu. Ülke tarihinin bir sonraki gelgiti İsveç ile Rusya İmparatorluğu arasındaki Büyük Kuzey Savaşı oldu.
  Estonya, eşsiz bir kültürel mirasa sahip bir kuzey deniz ülkesidir. Şehirlerinin sarma sokakları hala ortaçağ ruhunu koruyor. Muhteşem kaleler, saraylar ve …
Devamını oku
Savaşın sonucu olarak, 1721’de Estonya Rus İmparatorluğu’nun bir parçası haline geldi ve Estonya Valiliği olarak adlandırıldı. 19. yüzyılın sonlarında, valilik nüfusun% 90’ı Estonyalı olan 950.000 kişiyi aştı. Estonya 1918’de Rus İmparatorluğu’ndan bağımsızlık kazandı. Devrimden sonra cumhuriyetin statüsünü kazandı.
Zengin gezi programlarının yanı sıra Estonya, konuklarına heyecan verici eğlence için birçok seçenek sunmaya hazırdır. Ülkenin gururu, yüzme sezonunun haziran ayından yaz sonuna kadar sürdüğü büyüleyici kumlu plajlardır. Tallinn’de ayrıca güzel ve tam donanımlı plajlar da bulunmaktadır. Huzurlu ve daha az kalabalık plajlar Pelgulinn’de yer almaktadır.
  Estonya aktif bir eğlence için tüm koşullara sahiptir. Onun pitoresk manzaraları, denize erişim ve iki gulfs her yıl dinamik bir yaşam tarzı ve heyecan arayanlar …
Devamını oku
Su sporları taraftarlarının favori rekreasyon alanı, sörf ve kano yarışmalarının düzenli olarak yapıldığı Harku Gölü’dür. Parnu tesisi, Spa tarzında lüks rekreasyon uzmanlarıyla çok popülerdir. Güzel sığ plajlar, aynı zamanda aile rekreasyon için uygun hale getirir. Estonya’da, dalış için harika koşullar vardır. Yaklaşık 40.000’den fazla batan gemi şimdi kıyı sularında dinleniyor. Yeni başlayanlar bile bunlardan bazılarına hayran olabilirler ancak bazı dalış siteleri sadece profesyoneller için açıktır.
Tallinn Estonya da alışveriş tutkunlarını etkileyecek. Dikkatlerini sadece hediyeye değil, yiyecek dükkanlarına da ödemelidirler. Gezginler için en popüler hediyelik eşyalar seramik ve renkli cam ürünlerdir. Güzel çanak çömlek, vazolar ve farklı el yapımı ev dekorasyonu burada satılmaktadır. Ülke, yüksek kaliteli triko ve deri ürünlerinin üretimi için dikkat çekicidir. Yiyecek dükkanlarında, yerel üretimin zarif likörlerini, çikolata ve güzel marzipan figürlerini satın alabilirsiniz. Buradaki popüler narenciye tarçınlı badem kavrulur.
Estonya rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Estonya’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Estonya şehir parkları ve milli parklar
♥   National park 'Lahemaa rahvuspark' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National park 'Matsalu rahvuspark' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National park 'Soomaa rahvuspark' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National park 'Vilsandi rahvuspark' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm kalelerin haritası
Estonya kaleleri
♥   Kalesi 'Kiltsi Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Koluvere Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Kuressaare Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Kursi Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Narva Hermann Castle' . Haritada   Fotoğraflar
Ülke haritaları Estonya haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Estonya şehir haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Estonya gezi haritası

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

20.06.2024

Estonya’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Tallinn
Blackheads Kardeşliği Evi. Blackhead Kardeşliği Evi , Tallinn'deki Rönesans tarzında günümüze kadar var olan az sayıdaki binalardan biridir. Kardeşlik 1399'da ortaya çıktı. 'Büyük Koruma Gurubu' nda kabul edilmelerini bekleyen yalnız yalnız tüccarlar birleşti. Geçici olarak Tallinn'de yaşayan yabancı tacirlerin de kardeşliğe girmesine izin verildi. Kardeşliğin adı, İsviçre'de MS 280'de öldüğü bir Hıristiyan şehit olan koruyucusu Saint Mauritius (o siyahtı) nedeniyle ortaya çıktı. Kardeşlik sadece … Devamını Oku
Narva
Eşsiz bir dini anıt, yerel imalat işçileri için inşa edilen Diriliş Katedrali'dir. Bugün, pek çok turist tarafından sıra dışı yeşil kubbesiyle tanınmaktadır; katedralin cephesi azizlerin mozaik resimleriyle süslenmiştir. İkinci Dünya Savaşı sırasında, katedral tamamen zarar görmemiş ve ana kalıntısı - tapınağın kuruluşundan bu yana asla restore edilmeyen ahşap ikonostasis. Narva'yı baharda ziyaret edenler kesinlikle ilginç bir doğal cazibe - Narva Şelalesi görmelidir. Yerel bir rezervuardan su … Devamını Oku

Estonya’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018