OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Slovenya Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Slovenya, uzun süredir eko turizm, dağ kayağı ve ilginç gezi tutkunları arasında favori bir yer haline geldi. Ülke her vahşi ve unutulmaz olacak kadar çeşitlidir.
  Slovenya, güney ve orta Avrupa sınırında bulunan küçük bir ülkedir. Devlet, İtalya, Macaristan, Hırvatistan ve Avusturya ile sınırlarını paylaşıyor. …
Devamını oku
Ülkenin kültür ve simgeleriyle tanışmak isteyenler, Ljubljana’nın önde gelen yerlerinden başlamak için önerilir. Bu şehirde, yolcular en ünlüsü Ljubljana Kalesi olan yüzlerce ortaçağ binası bulacaklar. Kalenin ilk atıfları 12. yüzyılın ortalarına aittir, ancak tarihçilere göre daha önce yapılmıştı. Başlangıçta, kale bir koruyucu tesis olarak inşa edilmiştir. 17. yüzyılda bir hastaneye, daha sonra da bir cezaevine dönüştürüldü. Günümüzde, kalenin müze kompleksi haline geldiği gezginler, resim galerisi, Tarihi Müze ve yerel ustalar tarafından yapılan el işleri ile satış mağazaları bulacak. Yaz aylarında, kale çoğu kez farklı müzik performansları ve konserler için mekan haline gelir.
Saint Nicolas Katedrali’nin geçmişi çok ilginç ve olağandışı. 12. yüzyılda, modern katedralin bulunduğu yerde küçük bir ahşap kilise duruyordu, ancak yangınla tamamen tahrip edildi. İki yüzyıl sonra bir katedralin inşası aynı yerde başlamıştı, ancak bitmemiş katedral de ateşle yok edildiğinden sona erdi. Sadece 18. yüzyılda güzel bir katedral meydanın üzerine inşa edildi. Bu, şimdi görebildiğimiz katedral. Ljubljana’da ilginç mimari simgeler yanında, muhteşem bir botanik bahçesi var. Henüz 1810 yılında kurulmuş ve o zamandan beri ülkenin en büyük botanik bahçesi haline gelmiştir. Burada ziyaretçiler, bahçeyi uluslararası düzeyde önemli bir nesne haline getiren dünyanın farklı yerlerinden 4.500’den fazla bitki bulacak. Nadir bitkileri profesyonel bir bakış açısı ile görmek ve incelemek için sadece turistler değil bilim adamları da bahçeyi ziyaret ediyorlar. Çocuklar ile yolcular, 600’den fazla hayvan türü, kuş ve sürüngen için ev sahipliği yapan yerel hayvanat bahçesini ziyaret etmekten memnuniyet duyacaklardır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Ana simgesi Stari Grad (Eski Şato) olan harika bir şehir olan Novo Mesto’yu ziyaret etmeyi unutmayın. Kale, 7 yüzyıllar önce inşa edilmiş ve bugün ziyaretçiler muhteşem koridorlarını seyretmekte, uzun koridorlarda yürümekte ve kale önünde yapılan gözlem güvertesinde şehrin panoramik manzarasının keyfini çıkarmaktadır. Bir başka görkemli ortaçağ kalesi, modern sanat galerilerini ve iç avluya ev sahipliği yapan Ptuj şehrinde, farklı etkinlikler için popüler bir mekan haline gelmiştir.
The Synagogue in Maribor

Tarih ve Eğlence

  Mevcut Slovenya topraklarındaki ilk yerleşimler MS 6. yüzyılda kurulmuştur. Yaklaşık yüz yıl sonra, Carantania adlı ilk Slovenya ülkesine birleştirildiler. Bu ülke çok uzun süredir yoktu. 8. yüzyılın ilk yarısında, bir Frank koruyucusu olmak zorunda kaldı. 1180’de Franks’in altına düştü. Gelecek yıllarda, ülkenin toprakları, 14. yüzyılda Avusturya-Macaristan’ın bir parçası haline gelen birkaç ayrı eyaleti içeriyordu. 18. yüzyıla kadar, ülke düşüşe girmişti. Ekonomik ve politik gelişimi Otuz Yıl Savaşları tarafından paramparça edildi.
  Sloven ulusal yemekleri geniş çapta bilinemez. Ortalama bir Avrupalı, en az bir Sloven yemeğini zar zor adlandırabilir. Bununla birlikte, temiz kaynakların ülkesi …
Devamını oku
Sanayi ve tarımsal üretim, sadece 18. yüzyılın ikinci yarısında geliştirildi. Ülkenin tarihinde bu dönem genellikle Slovenya Yeniden Canlanma olarak adlandırılır. 1918’de Birinci Dünya Koğuşunun sona ermesinden sonra Avusturya-Macaristan düştü ve Slovenya İtalya’ya geldi. Sonuç olarak, ülke, Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti’nin bir parçası haline geldi ve 1991’den bu yana bağımsızlık kazandı.
Şu anda hiçbir şey ülkenin stresli geçmişini ve birçok askeri çatışmayı hatırlatıyor. Gezginler, muhteşem eşsiz atmosferinin tadını çıkarmak, kristal berraklığındaki Adriyatik plajlarında rahatlamak, dağlık bölgeler boyunca yürümek ve yaşlı ormanlara hayran olmak için Slovenya’ya geliyor.
  Slovenya, komşularının en iyi kültürel unsurlarını - Avusturya, İtalya, Macaristan - kendi otantik kültürünü yaratması için emen küçük bir ülkedir. …
Devamını oku
Ülkenin en popüler sahil beldesi Portoroz. Kumlu plajı genellikle tatil için sağlık turizmi taraftarları tarafından seçilir. Buradaki nokta, deniz suyunun çeşitli nadir kimyasal bileşiklerle ayırt edilmesidir, dolayısıyla benzersiz iyileştirici özelliklere sahiptir. Plaj rekreasyon hayranları için sadece Adriyatik kıyısında bir tatil yapmak ilginç olacaktır. Mükemmel göller bazı göllerde bile donatılmıştır. Bohinj ve Bled kıyılarında harika tatil köyleri vardır.
Aralık ayının ilk yarısında Slovenya kayak merkezleri konukları ağırlamaya başladı. En popüler tatil yeri Bovec. Farklı seviyelerde kayakçılar için uygun kayak yolları vardır. Tesis iyi gelişmiş bir altyapı ile karakterize edilmiştir ve çocuklu ailelere yöneliktir. Ülkede ayrıca birkaç özel sağlık tesisi bulunmaktadır. Radenci, şifalı mineral kaynakları için dikkat çekicidir. Strunjan beldesi şifalı çamurların çökellerinin yakınında yer almaktadır.
Slovenya rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Slovenya’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Slovenya şehir parkları ve milli parklar
♥   Landscape Park 'Južni in zahodni obronki Nanosa' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Landscape Park 'Južni obronki Trnovskega gozda' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Regional Park 'Kozjanski park' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Landscape Park 'Krajinski park Drava' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Landscape Park 'Krajinski park Jareninski dol' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm kalelerin haritası
Slovenya kaleleri
♥   Kalesi 'Bogenšperk Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Bokalce Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Branik Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Brdo Castle near Kranj' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Brežice Castle' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Slovenya’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Bled Kasabası

Serimizden “Van Gogh Renkleri ile Boyanmış Küçük Gösterişli Kasabalar”
  Pitoresk Bled kenti, Slovenya'da, Avusturya ve İtalya sınırına yakın. Bu antik kentin ana karakteri, ilk sözünü 11. yüzyılın başlarına dayanan kaledir. Bled Kalesi, 130 metre yüksekliğindeki bir uçurumun üstünde bulunur. Bu uçurum, bölgenin göze çarpan başka çekimine bakar - Bled Gölü.

Şehrin nüfusu 5 200'den biraz fazla. Yer, uzun zamandır popüler bir turistik yer. Doğal güzelliği ve eski bir kale ve St. Michael Kilisesi gibi eşsiz tarihi eserleriyle turistleri cezbetmektedir. Bled'de birkaç güzel otel var; bazıları zarif tarihi konaklardadır. Şık Vila Bled oteli aralarında. Tesiste en lüks saraylardan birinde yer almaktadır. Geçmiş yılların atmosferini dikkatle korur.

Bled, Avrupa'nın en büyük spa merkezlerinden biridir. Kasaba, kış sporlarının taraftarlarını cezbetmektedir. Daha sıcak aylarda, … Tümünü Oku

Mur Gözlem Kulesi

Serimizden “Gök-Geçit Severler için Mükemmel Mimari Yapılar”
  Yüksek sevgililerin ilgisini çekeceğinden emin olduğunuz inanılmaz bir bina, Mur nehri kıyısında Avusturya'da bulunmaktadır. Bu nehir, Avusturya ve Slovenya sınırında akar. Sahildeki ormanlar bankaları boyunca büyüyor. Gözlem kulesi tırmanacaksanız, eşsiz manzara tüm ihtişamını takdir edecektir. Kule, çift sarmal oldukça karmaşık bir şekle sahiptir. Projenin geliştiricileri Münih mimarlarıydı.

Açılışından bu yana kulesi popüler bir turistik mekandır. Orijinal tasarımı, turistleri iki gruba ayırmaya olanak tanır - yükselenler ve aşağı inenler. Ana yapı malzemesi alüminyumdu, bu nedenle kulenin yapımı projenin yöneticilerine nispeten düşük maliyetle çevrenin zarar vermedi.

Genel olarak, turistler doğa rezervi üzerinden gerçekleştirilen rehberli geziler sırasında eşsiz kuleyi ziyaret etmektedir. … Tümünü Oku

Predjamski Grad

Serimizden “Dünyadaki En Ulaşılamaz Binalar”
  Slovenya'da dünyadaki en savunmasız savunma sistemlerinden biri olan tuhaf bir kale var. Kaya duvarı üzerine kurulmuş, yüksekliği 123 metre olan Predjamski Grad (Mağara Kalesi Lueg) 'dir. Kalenin yaşı 700 yıldan fazladır. Kalenin ilk resmi sözü, 1202 yılına dayanıyor. Uzun bir geçmişi boyunca şaton, şövalyelerin turnuvaları ve ortaçağ ziyafeti düzenlenen çeşitli şövalyelerin emirlerine aitti.

Karmaşık duruma rağmen, 17. yüzyıldaki zeki soyguncular kaleye girmeyi başardı. Çok değerli şeyler çaldılar. Bundan sonra, kale sahibi gizli Vipavsky çetesi yapmıştı. Yıllarca, kaleye giden yolu sadece birkaç kişi biliyordu. Ne yazık ki, günümüze olan gizli geçit korunmamıştır. Modern ziyaretçiler, dağlarda yüksekten yükselen ve orman boyunca döşenen üst koridor yoluyla kale zindanına giriyor.

Uzun … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Slovenya
Ülke haritaları Slovenya haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Slovenya şehir haritası
Bölgelerin haritası Slovenya’da bölgelerin haritası
Kabartma haritası Slovenya’nın kabartma haritası

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

25.05.2024

Slovenya’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Ljubljana
Çok sıradışı bir kültür merkezi Slovenya Demiryolu Müzesi. Açılışı 1960'larda gerçekleşti. Şimdi müze, kazan dairesi olduğu eski ve ilginç bir binada. Ana sergileri arasında eski lokomotifler var. Daha önce demiryolu üzerinde kullanılan eski ekipmanlar da müzede saklanıyor. Bu müze ölçeğe göre değişmiyor ancak içinde toplanan tüm sergiler çok değerli. 18. yüzyılda inşa edilmiş olan eski Kutsal Üçlü Kilisesi şehirde korunmuştur. Şimdi kilise, Ljubljana'daki Barok tarzının en çarpıcı … Devamını Oku
Maribor
Doğa hayranları Montepulciano Gölü kıyısındaki yürüyüş sırasında büyülenecekler. Sıcak aylar, güzel yerel doğaya hayran kalmanın en güzel zamanı. Göl şu anda 300 hektarı aşan büyük bir korunan alanın sınırları içinde yer almaktadır. Bu bölge, ender bulunan flora ve fauna ile ünlüdür, bu yüzden ziyaretçiler rezervdeki gezileri sırasında çeşitli kuşları ve vahşi hayvanları görebilirler. Bölgede çok sayıda ilginç bisiklet ve yürüyüş parkuru vardır. Birçok ziyaretçi, yaz aylarında çok … Devamını Oku
Novo Mesto
19. yüzyılın sonlarında Krka Nehri üzerine inşa edilen KaKandija Köprüsü, bir tür özel cazibe merkezidir. Bu ulaşım köprüsü, bir asırdan fazla bir süredir amacına uygun olarak kullanılmış ve pitoresk bir alandaki konumu ile turistleri çekmiştir. Köprü ve nehir kıyısı, şehrin harika panoramik fotoğraflarını çekmek için idealdir, buradan eski binaları ve kiremitli çatı evlerini açıkça görebilirsiniz. Şehir, birçok ilginç II.Dünya Savaşı manzarasını korumuştur ve yerel bir Alman sığınağı … Devamını Oku

Slovenya’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018