OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Nasıra

Nasıra’nın Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

  Nasıra, tapınakları her yıl dünyanın dört bir yanından binlerce hacı tarafından ziyaret edilen büyük bir dini merkezdir. Bu özellik, kasaba halkının yaşamını ve geleneklerini etkileyemezdi. Dini kanonlar, kelimenin tam anlamıyla burada her şeyde kendini gösterir. Yerliler, yerel kültüre saygılarını göstermek için parlak veya açık renkli giysiler giymezler. Şehir yürüyüşleri için kıyafetler mümkün olduğunca mütevazı ve nötr renkli olmalıdır. Yerel dini mekanları ziyaret ederken kıyafetlere özel dikkat gösterilmelidir, bu durumda kıyafet kuralları daha da katı olacaktır.
  Nasıra, Mesih’in çocukluğunu geçirdiği bir şehir olarak kabul edilir. Bu, ziyaretçileri öncelikle tarihi ve dini simge yapılarıyla çeken büyük bir hac merkezidir. 1969 yılında inşa edilen Müjde Tapınağı, … Açık
Yerel kültür, toplumdaki belirli davranış kurallarına uymayı gerektirir. Sokakta ve halka açık yerlerde, yüksek sesle konuşmak veya aşırı duygu göstermek alışılmış değildir. Yerel gastronomi bile dini geleneklerden etkilenmiştir. Restoranlar yemek pişirmek için sadece helal ürünler kullanır. En yüksek talepler balık ve etin hazırlanmasına yöneliktir.
Yıl boyunca yerel halk, çoğu dini olan pek çok ilginç bayram kutlar. Paskalya vesilesiyle güzel bir yıllık tatil düzenlenir. Dünyanın çoğu ülkesinde, inananların bu tatil için Paskalya kekleri hazırlaması dikkat çekicidir, Nasıra sakinleri ve diğer İsrail şehirleri için ana bayram ikramı matzo - mayasız gözleme. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Nasıra, esas olarak Hristiyanlıkta merkezi bir figürle ilişkilendirilen bir şehirdir, çünkü burası, dine göre İsa Mesih’in tasarlandığı yerdir. Şehrin pek çok dini cazibe merkezi vardır - örneğin, Nasıralı … Açık
İlk sözü M.Ö.2. Yüzyıla kadar uzanan Hanukkah daha az ilginç bir tatil değil. 2.000 yıldan fazla bir süredir yerel halk, Kudüs Tapınağı’nın temizlenmesine adanmış bir festivali kutluyor. Hanukkah, sadece okullarda izinli olduğu için bazen ’çocuk’ tatili olarak adlandırılır.
Nazareth, Israel Yetişkinler için çalışma yasağı yoktur. Bir geleneğe göre, yetişkinler çocuklara kendileri için şeker alabilmeleri için biraz para vermelidir. Ana tatil yemeği “Latkes” - patatesli krep. Hanukkah’ı aile çevresinde kutlarlar, tatilin zorunlu bir özelliği aile masa oyunlarıdır. Başka bir geleneğe göre, evi dokuz dallı şamdanlara yerleştirilmiş özel mumlarla dekore etmek gelenekseldir.
  Nasıra’nın konukları, yemek çeşitliliği ile ünlü geleneksel İsrail mutfağının özelliklerini takdir etme fırsatına sahip olacaklar. Yerel gastronomide kullanılan başlıca ürünler mevsim sebzeleri ve meyveleri, … Açık
Tarihi kökleri olan tüm tatiller arasında Purim özel olarak anılmayı hak ediyor. Pers İmparatorluğu’nun saltanatından sağ kurtulan Yahudilerin anısına tutulur. Ciddi sinagog hizmetleri sırasında, Esther’in eski parşömenlerini okumak gelenekseldir.
Basilica of the Annunciation Kutlamanın zorunlu bir kısmı bayram yemeğidir. Şarap, ana tatil ikramı olan ’Hamantash’ ile birlikte mutlaka masaya konur - üçgen şeklinde tatlı haşhaşlı kurabiyeler. Bu tatil, eski zamanlardan beri hayırsever geleneklerle ilişkilendirilmiştir. İhtiyaç sahiplerine her zaman tatlılar ve diğer geleneksel ikramlar sunulur. Son yıllarda bu gelenek biraz farklı bir biçim aldı. Bayramın bir parçası olarak hala hayırseverlik etkinlikleri düzenleniyor ve hediyeler sadece ihtiyacı olanlara değil, kesinlikle herkese veriliyor.
  Nasıra’nın başlıca cazibe merkezleri arasında, Müjde Bazilikası tarafından özel bir yerin bulunduğu dini mabetlerdir. Efsaneye göre bazilika, Meryem’in Tanrı’dan mesaj aldığı yerde inşa edildi. … Açık
Festivalin ilginç bir geleneği de tiyatro gösterileridir. Birkaç yüz yıl önce, çok basitti ve sadece birkaç dakika sürdü. 18. yüzyılda tüm performanslar daha büyük bir ölçekte ve daha renkli hale geldi. Bu tür tiyatro yapımlarında kadın sanatçıların sırasıyla erkek ve erkeklerin kadın kostümleri giymesine izin verilmektedir. Geleneksel kültürde böyle bir kıyafet değişimi kesinlikle yasaktır. Kısıtlama sadece tatil gününde sanatçılar için kaldırılmıştır.
Nasıralılar için günlük kültürün önemli bir parçası aile gelenekleri ve bunlarla ilgili her şeydir. Yerel erkeklerin ve kadınların hayatındaki ana olaylardan biri, törenden birkaç hafta önce hazırlıkları başlayan bir düğün. Yüzlerce yıl önce olduğu gibi, düğünden önce gelin ve damadın bir dizi önemli kurala uyması gerekir. Konuklar bazı özel geleneklere uymalıdır.
  Nasıra çeşitli eğlence merkezleri ve lunaparklar sunamasa da, düzenli turların yanı sıra misafirleri tatillerini diğer aktivitelerle çeşitlendirebilir. En büyük ve en ilginç pazarlarından biri tarihi bölgede yer … Açık
Bu nedenle, şenlikli nikah masasında her misafir yedi bardak şarap içmelidir. Bu gelenek, Tanrı’nın dünyayı yedi günde yarattığını hatırlatır. Sadece dini kanonlara tam uygun olarak hazırlanmış koşer yemek servis etmek gelenekseldir. Yemek pişirmek için tüm ürünler çok dikkatli seçilir - ’temiz’ olmaları gerekir. Kesilecek hayvanlar yaşamları boyunca sadece uygun yiyeceklerle beslenir ve dua ile kesim işlemi yapılır. Böylesine çeşitli gelenekler, yerel kültürü inanılmaz derecede ilginç ve özgün kılmaktadır.
Nasıra - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Nasıra ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Nasıra yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Basilica of the Annunciation, Nazareth, 0.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilica of the Transfiguration, Mount Tabor, 9.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   St. Elijah Greek-Melkite Cathedral, Haifa, 31 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Carmelite Monastery of Stella Maris, Haifa, 33.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Maronite Cathedral, Tyre, 64.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Nasıra kaleleri
♥   Kalesi 'Toron' , 55.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Rabadh Castle' , 58.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Nimrod Fortress' , 72.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Beaufort Castle' Lebanon, 72.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

İsrail’in Milli Gelenekleri

  İsrailliler kültürlerini çok ciddiye alıyorlar. Ülkenin gelişiminin tarihsel özellikleri, yerel nüfusun yaşam tarzına yansıyor. İsrail'deki tüm tatiller ay takvimine dayanmaktadır. Bu unutulmaz olayların yıldönümünü kutlamanın tarihlerini hesaplamak ve dini kutlamalar tutmakta kullanılır. Bu günlerde, hafta sonları gibi, Devlet Kurumları çalışmaz. Özel tatillerde de toplu taşıma sisteminin durması var. Ülkedeki geleneksel haftasonu cuma ve cumartesi günleri öğleden sonradır. Tüm bayramlar, önemli günlerden önceki akşam başlıyor ve günbatımında bitiyor. …
OrangeSmile araç kiralama Nasıra’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

14.04.2024

Fotoğraflarla Nasıra’nın Renkleri

Nasıra Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Nasıra’nın Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Nasıra’nın gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Nasıra’nın ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Nasıra’nın ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018