OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Netanya

Netanya’nın Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

  Son yıllarda, Netanya birçok yabancı ülkeden gezginler tarafından ziyaret edilen popüler bir tatil şehri haline geldi. Böylesine aktif bir gelişme, şehrin, esas olarak dini kanonlarla desteklenen benzersiz kültürel geleneklerini korumasını engellemedi. Gastronomi dahil yaşamın her alanında kendilerini gösterirler. Kaşrut’un dini beslenme yasaları, yerel yemeklerde hâlâ geçerli. Onlara göre, yerel halkın domuz, tavşan ve yırtıcı kuşlardan yemek yemesine izin verilmiyor. Bazı deniz ürünleri türleri de yasaklanmıştır - özellikle pulsuz balıklar. Özellikle büyük dini bayramlarda alkol almak için bazı kısıtlamalar geçerlidir.
  Netanya, ilginç ve unutulmaz bir alışveriş deneyimi için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Alışveriş merkezleri ve özel mağazalar, harika bir pazar ve el sanatları stüdyolarının yanı sıra çeşitli hediyelik … Açık
Yerliler için geleneksel bir tatil cumartesidir. Bu gün toplu taşıma araçları bile çalışmıyor. Yerel geleneklere göre, Cumartesi günü sıkı bir çalışma yapılamaz - dua etmeye daha fazla zaman ayrılmalıdır. Başka bir geleneğe göre, cumartesi akşamı, popüler yöresel yemeklerle dolu şenlikli bir masa kurmak gelenekseldir. Tatillerin çoğu ay takvimine göre kutlanır, bu nedenle tarihleri yıldan yıla değişir.
En güzel ve ilginç bayramlardan biri, genellikle Mart sonu veya Nisan başında kutlanan Fısıh Bayramı’dır. Bu 7 günlük tatil, Yahudi kültürünün en önemli tatillerinden biridir ve Yahudilerin Mısır’dan göçüne adanmıştır. Fısıh, bayram sofrası düzenlemesi de dahil olmak üzere birçok ilginç geleneğin gözlemlenmesiyle yapılır. Tatil günlerinde geleneksel yemekler servis etmek için özel yemekler kullanılır. Tatil günlerinde yemek pişirme daha çok güzel bir ritüele benziyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Şehir, Sharon adlı bir vadide, Tel Aviv yakınlarında yer almaktadır. İsrail’in en güzel şehirlerinden biri olduğunu söylemek abartı olmaz. Netanya, çeşmeler ve heykellerle süslenmiş, yeşillik açısından … Açık
Son yıllarda tatil programı çok çeşitli hale geldi. Sadece Yahudi kültürünün hayranları katılmaya davet edilmiyor. Çocuklar için birçok eğlence düzenleniyor. Bu günlerde, tüm yerel kültür merkezlerinde düzenlenen tiyatro gösterilerinin ve heyecan verici turların tadını çıkarabilirler. Şehirde düzenlenen eğlence etkinliklerinin çoğu ücretsizdir. Modern uluslararası kültürün gelişiyle birlikte şehirde ilginç modern tatiller yapılmaya başlandı.
Yaz aylarında, İsrail’in ulusal geleneklerini korumayı ve tanıtmayı amaçlayan geleneksel bir festival düzenliyorlar. Ülkenin dört bir yanından müzisyenler, dansçılar ve folklor grupları bu festivale katılıyor. Son yıllarda gençlik kültürüne çok dikkat edildi. Güzel yaz tatilinin konukları, yerel halkın rengarenk ve sofistike görünümleriyle dikkat çeken geleneksel kostümlerine hayran olma şansı bulacak. Festival kapsamında Netanya misafirleri için en popüler eğlencelerden biri, çoğu açık hava sahnelerinde gerçekleşen dans gösterileridir.
  Akdeniz kıyısında yer alan tatil beldesi Netanya, muhteşem plajları ve zengin tarihi ile ünlüdür. Böylece, burada gerçekten hoşuna gidecek çocuklar da dahil olmak üzere turistlerin çok farklı ihtiyaçlarını … Açık
Şehir her yıl birçok yabancı misafir tarafından ziyaret edildiğinden, yerel sakinler uzun zamandır diğer kültürlerin temsilcilerine alışmış ve onlara biraz saygı ve ilgi ile davranmışlardır. Karşılığında saygı göstermek için, genel kabul görmüş kuralları takip etmek ve ana dillerinde birkaç basit cümle öğrenmek yeterlidir - bu kesinlikle takdir edilecektir. Şehrin etrafında yürüyüşe çıkmak, zarif tonlarda kapalı ve mütevazı kıyafetler giymek daha çok tercih edilir. Daha kışkırtıcı kıyafetler yalnızca sahilde veya büyük otellerin topraklarında uygun olacaktır. Yerel dini ve tarihi mekanları ziyaret etmeyi planlayan gezginler, kıyafet seçerken özellikle dikkatli olmalıdır. Bu tür yerler kasaba halkı tarafından çok saygı görüyor.
Yerel pazarları ziyaret etmeyi bekleyenler tarafından bazı kurallar dikkate alınmalıdır. Sadece birkaç portakal alacak olsanız bile pazarlık şarttır. Kültürün ayrılmaz bir parçası oldu. Malları belirli bir fiyattan satın alırsanız, satıcıyı bile rahatsız edebilirsiniz. Yerel pazarlar, bölgesel kültürün bir başka önemli bileşenidir. Renkli, baharatların ve geleneksel tatlıların aromasıyla doyurulmuş, yerel halk için uzun zamandır favori eğlence noktalarından biri olmuştur. Pazara sadece ihtiyaç duydukları şeyleri veya ürünleri satın almak için gitmiyorlar. Burada renkli sıralar arasında arkadaşlar ve akrabalarla buluşuyor, en son haberleri tartışıyor ve taze demlenmiş kahvenin tadını çıkarıyorlar.
Netanya - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Netanya ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Netanya yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   St. Elijah Greek-Melkite Cathedral, Haifa, 55.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Carmelite Monastery of Stella Maris, Haifa, 55.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilica of the Annunciation, Nazareth, 58.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilica of the Transfiguration, Mount Tabor, 63.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Church of St. Thomas, Jerusalem, 70.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilica of St. Stephen, Jerusalem, 70.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Church of Our Lady of the Spasm, Jerusalem, 71 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

İsrail’in Milli Gelenekleri

  İsrailliler kültürlerini çok ciddiye alıyorlar. Ülkenin gelişiminin tarihsel özellikleri, yerel nüfusun yaşam tarzına yansıyor. İsrail'deki tüm tatiller ay takvimine dayanmaktadır. Bu unutulmaz olayların yıldönümünü kutlamanın tarihlerini hesaplamak ve dini kutlamalar tutmakta kullanılır. Bu günlerde, hafta sonları gibi, Devlet Kurumları çalışmaz. Özel tatillerde de toplu taşıma sisteminin durması var. Ülkedeki geleneksel haftasonu cuma ve cumartesi günleri öğleden sonradır. Tüm bayramlar, önemli günlerden önceki akşam başlıyor ve günbatımında bitiyor. …
OrangeSmile araç kiralama Netanya’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

03.12.2022

Fotoğraflarla Netanya’nın Renkleri

Netanya Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Netanya’nın Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Netanya’nın gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Netanya’nın ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Netanya’nın ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018