OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Luanda

Luanda’da Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

Sunset over the Atlantic, seen from Luanda   Luanda, ilginç tarihi anıtları korudu ve başkentin ana sembollerinden biri, eski Sao Miguel Kalesi. São Paulo Dağı tarafında inşa edilen savunma yapısı Angola’daki en eski yapıdır. İnşaatı 16. yüzyılın sonunda başlamış ve on yıllarca devam etmiştir. 17. yüzyılın ilk yarısında ilk kez ciddi saldırılara maruz kaldı. Bu süre zarfında kale, 40 yıldan uzun süredir başarılı olamayan Hollandalı fatihlerden çevreyi korumaktadır.
  Şehirdeki en büyük alışveriş ve eğlence merkezi, sadece yeni kıyafet ve hediyelik eşyalar alabileceğiniz aynı zamanda eğlenceli vakit geçirebileceğiniz Belas Alışveriş. Bu alışveriş merkezi, dünyaca ünlü … Açık
Kale geçilmez kaldı ve bu süreden sonra tamamen yeniden inşa edildi. Bugün, tarihi anıt ilginç bir askeri müzeye ev sahipliği yapıyor. Eski silahları ve askeri üniformaları, eski haritaları ve askeri dönemlerle ilgili belgeleri depolar. Kültür merkezi genellikle Angola tarihi ile ilgili tematik programlara ev sahipliği yapar.
Şehirde korunan sömürge mimarisi arasında, güzel Se Catedral de São Salvador de Luanda göze çarpıyor. Başkentin pitoresk tarihi caddelerinden birinde yer almaktadır. 17. yüzyılın ikinci yarısının görkemli katedrali, eşsiz mimari tarzıyla dikkat çekicidir. Şimdi girişi eski zamanlardaki gibi ustaca alınlıklarla süslenmiştir. Ayrıca birçok bozulmamış dekorasyon elemanı da korunmuştur. Şehrin en güzel tapınağı, varlıklı yerel tüccarların desteğiyle inşa edildi. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Luanda, Afrika’nın güney-batısında, Atlantik Okyanusu kıyısında, Cuango Nehri’nin ağzına yakın bir şehirdir. Luanda, Angola’nın başkentidir. Şehir, 1575 yılında Portekiz sömürgesi döneminde … Açık
Büyük önemine rağmen, 19. yüzyılın sonunda kiliseyi kapatmaya karar verildi. Varlığı yıllar boyunca, tapınak itibarsızlığa düştü. Yeniden yapılanma 1897’de başladı, katedral sadece üç yıl sonra ziyaretçiler için uygun hale geldi. 20. yüzyılın başlarından beri değişmeden kalmıştır. Binanın içinde, değerli dini eserler görülebilir, korunmuş ahşap unsurlara ve tapınağın sanatsal süslemelerine hayran kalın.
Agonstinho Neto Mausoleum Başkentin en çok ziyaret edilen kültür kurumu Tabiat Tarihi Müzesi. Benzersiz arkeolojik ve tarihi eserlerden olası tüm konuların doğal bilim sergilerine kadar çok yönlü sergi koleksiyonunu saklar. Müzeye yaptığınız ziyarette, devletin gelişme yolunda hangi tarihsel aşamalardan geçtiğini öğrenebilirsiniz. Sergilerin önemli bir kısmı Angola’nın kolonizasyon dönemine adanmıştır. Çocuklu ziyaretçiler, nadir jeolojik unsurları görebilecekleri doğal bilim bölümünü tercih etmeyi tercih eder, ayrıca Angola florası ve faunasının özellikleri hakkında ilginç birçok gerçek öğrenir.
  Luanda’nın çeşitli tipik çocuk atraksiyonları ile ayırt edilmemesine rağmen, çocuklu tatilciler boş zamanlarını çeşitlendirmenin bir yolunu bulacaklar. Bu yerlerin ana cazibe merkezi, olağanüstü kum oluşumları … Açık
Daha az ilgi çekici olan, ülkenin etnografik özelliklerine adanmış olan Dundo Müzesi. Burada ziyaretçiler, sömürge öncesi dönemde hangi kabilelerin mevcut Angola topraklarında yaşadığını öğrenebilir. Müze, eşsiz tarihi ve etnografik sergiler koleksiyonuna sahiptir. El yapımı maskeler ve diğer ritüel aksesuarlar, eski geleneksel kostümler ve müzik aletleri, ev eşyaları ve el sanatları müzede sergilenen tüm sergilerin sadece bir kısmı.
Sunset in Luanda Şehirde yürürken, birçok güzel sömürge yapısına hayran olabilir. Korunmuş tarihi mimari sayesinde, Luanda’daki bazı caddeler resmen ulusal miras alanı olarak kabul edildi. En dikkat çekici sömürge binalarından biri Palacio de Ferro Sarayı. Birçok turist, pitoresk zengin sarı cephesi ile tanır. 300 yıldan daha önce inşa edilmiş ve bu dönemde çok değişmedi. Zarif arcade ve ahşap dekorasyon elemanlarını korumayı başardı. Saray ziyaretçiler için kapalıdır, böylece başkentin konukları sadece dışarıdan hayran kalabilirler.
  Luanda’nın geleneksel mutfağı elbette mutfak egzotiği hayranlarına hitap edecek. Burada, dünyanın diğer ülkelerinde deneyemeyeceğiniz benzer, özgün ve ilginç yemekler hazırlıyorlar. Yerel halk aktif olarak mevsim … Açık
Eski kaleden çok uzak olmayan bir başka önemli dini anıt - Nossa Senhora da Nazaré tapınağı. 1664 yılında Madonna’yı ana patronları olarak kabul eden yerel balıkçıların girişimi ile inşa edildi. Bugün bile, harika tapınak kasaba halkı için en saygı duyulan yerlerden biri olmaya devam ediyor. Her yıl, koruyucu aziz onuruna ilginç bir tatil düzenlenmektedir. Tarihi kilise, en iyi yerli ve Portekizli sanatçıların çalıştığı yetenekli iç dekorasyonunu korudu. Bu tapınağın ana hazinesi, kilisenin açılışından hemen sonra buraya taşınan eski Kutsal Madonna heykeli.
Liceu Salvador Correia Sıradan bir şehir yürüyüşü bile büyüleyici bir tura dönüşebilir. Luanda’da, 16. yüzyıldan kalma güzel mozaik kaldırımlar korunmuştur. Şimdi onlar da olağanüstü şehirler arasındadır. Tarihi kaldırımlar boyunca yürümek popüler bir turistik eğlencedir.
Luanda - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8
OrangeSmile araç kiralama Luanda’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

08.02.2023

Luanda’nın Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Luanda’nın Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
Luanda Kültür Rehberi. Luanda’da ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Luanda’da 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018