OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Luanda Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Luanda, Afrika’nın güney-batısında, Atlantik Okyanusu kıyısında, Cuango Nehri’nin ağzına yakın bir şehirdir. Luanda, Angola’nın başkentidir. Şehir, 1575 yılında Portekiz sömürgesi döneminde kuruldu. Angola’nın sömürgeleştirme dönemi boyunca, ülke nüfusu, empoze edilen otoriteye karşı direnişini hiçbir zaman durdurmadı ve ülkenin bağımsızlığı için savaştı. Ancak, bu savaşı kazanmak uzun yıllar aldı ve Angola sadece 1975’te bağımsızlık kazandı.
  Luanda’nın çeşitli tipik çocuk atraksiyonları ile ayırt edilmemesine rağmen, çocuklu tatilciler boş zamanlarını çeşitlendirmenin bir yolunu bulacaklar. Bu yerlerin ana cazibe merkezi, olağanüstü kum oluşumları … Açık
Portekiz işgali, bu şehrin tarihi üzerindeki etkisini bıraktı. Luanda, Yukarı ve Aşağı Kasaba olmak üzere iki bölüme ayrılmış gerçekten güzel bir şehirdir. Şehir yarım daire şeklinde ve körfezin etrafında inşa edilmiştir. Sömürgecilik zamanına ait neredeyse tüm tarihi anıtları içeren Aşağı Şehir’dir. Eski bir kale olan San Miguel, kolonizasyonun görüldüğü yerlerden biridir. Pelerin üzerinde aynı isimde inşa edilmiştir. Bugün kale temelinde tarihi bir müze düzenlenmiştir. Kalenin yakınında ayrıca birkaç antik kilise bulunmaktadır: Karmelit, Cizvit, Madonna Nasıra ve Afrika halklarına adanmış bir anıt.
Alt ve Üst Şehirler, birkaç on metre yüksekliğindeki geniş bir sahil terasına bölünmüştür. Yukarı Şehir, taret ve verandaların bulunduğu bol miktarda yeşil ev barındırmaktadır. Bu aynı zamanda devlet kurumlarının, parlamentonun, cumhurbaşkanının sarayı ve piskoposun, Katedral’in, seminerin ve Angola Üniversitesi’nin bulunduğu yer. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Luanda’nın geleneksel mutfağı elbette mutfak egzotiği hayranlarına hitap edecek. Burada, dünyanın diğer ülkelerinde deneyemeyeceğiniz benzer, özgün ve ilginç yemekler hazırlıyorlar. Yerel halk aktif olarak mevsim … Açık
Luanda’nın en popüler plajları arasında Mussulu, Ile, Belas ve Corymbia vardır. Plajlardan birinin sahiline yakınlığı, ziyaretçiyi güzelliği ile geleneksel olarak şaşırtan küçük bir palmiye adasıdır.
  Dundu Müzesi’nde çok ilginç bir tarihi ve etnografik sergi koleksiyonu sunuldu. Ziyaretçileri, yerel halkın yüzlerce yıl önce giydiği güzel kıyafetleri görebilecek, kıyafetler ve ritüel malzemelerden oluşan koleksiyonları keşfedebilecekler. Bu müze, birçok önemli tarihi olaya tanıklık eden ilginç bir tarihi eser koleksiyonu sunmaktadır.
  Yüzlerce yıldır, günümüzdeki Luanda bölgesi çeşitli Afrika kabilelerinin yaşadığı bölgedir. Modern kasaba halkı, yerli halkın doğrudan torunlarıdır. Tarihsel geleneklerin ve kültürün korunması onlar için … Açık
Daha sonraki bir dönemin olağanüstü mimari anıtları, Yukarı Şehir’deki bir yürüyüş sırasında hayranlıkla izlenebilir. Şimdi, Luanda’nın bu yeni bölümünde, Cumhurbaşkanlığı Sarayı ve Piskopos Sarayı gibi önemli hükümet kurumlarının binaları var. Bu sarayların yanında, egzotik bitkilerle süslenmiş geniş verandalar ile kentin en görkemli konakları vardır.
Luanda from the fort Yukarı Şehir topraklarında, Müzik Akademisi yer almaktadır. Müzik klasikleriyle ilgilenen herkesin ziyaret etmesi ilginç olacak. Genellikle herkes tarafından ziyaret edilebilecek klasik müzik konserleri vardır, ancak daha pek çok turist ulusal müziğe adanmış müzik etkinliklerinden etkilenir.
  Luanda, ilginç tarihi anıtları korudu ve başkentin ana sembollerinden biri, eski Sao Miguel Kalesi. São Paulo Dağı tarafında inşa edilen savunma yapısı Angola’daki en eski yapıdır. İnşaatı 16. yüzyılın … Açık
Luanda’daki tiyatro sanatının hayranları da sıkılmayacak. Aynı anda birkaç harika tiyatro seçebilirler. Hepsi büyük şehirlerde görülebilen resmi tiyatrolardan tamamen farklıdır; Bu tiyatroların profesyonel değil amatörce bir statüsü var. Genellikle profesyonel tiyatro oyuncuları tarafından değil, tiyatro sanatıyla ilgilenen yerel halktan sıradan insanlar tarafından oynanan performansları gezginler için daha ilgi çekici.
Sunset over the Atlantic, seen from Luanda Başkentin çevresinde, yaban hayatı sevenler etkileyecek inanılmaz ilginç ve güzel savanlar vardır. Gezginler için, burada Afrika faunasının tipik temsilcilerini görebilecekleri jeep safarileri düzenleniyor: leoparlar, filler, aslanlar, zürafalar, antiloplar ve çeşitli maymunlar. Ayrıca, bu korunan yerler, egzotik kuş çeşitleriyle ünlüdür. Ornitologlar, dünyanın dört bir yanından şarkılarını dinlemek için geliyorlar. Özel şarkı söyleme yetenekleri ile ayırt çok nadir kuşlar vardır. Savana’nın bazı güvenli bölgelerinde, turistler yürüyerek yürüyebilir ve şaşırtıcı bir şekilde sıcak iklime adapte olmuş görkemli ağaçlara bakabilir.
Luanda - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Luanda ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Luanda çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'National Park Quiçãma' , 108.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Angora Gezisi: Görülecek Yerler

Ülkenin başkenti Luanda kuşkusuz Angola'nın tarihi merkezidir. Kent Angola henüz sömürge bir ülke olduğu 16. yüzyılın sonunda kuruldu. Luanda'nın birçok mimari simgesi, ülkenin tarihinde o dönemi anımsatıyor. Sokakların ve mahallelerin büyük kısmı 16-18. Yüzyılda inşa edilmiştir. Luanda sokaklarında yürüyüşe çıkarsanız, eski şehrin ana sokaklarında süslü güzel mozaikler fark edeceksiniz. São Miguel Kalesi ve üniversite binası, sömürge döneminin en ünlü binaları olarak görülüyor. Ayrıca çoğunlukla etnografik ve tarihsel koleksiyonlara ayrılmış birkaç müze bulunmaktadır. En büyük fuarlar ve en değerli eserler Angora Müzesi ve Dundu Müzesi'nde bulunabilir. …
OrangeSmile araç kiralama Luanda’da araba kiralama

Anantara Bali, Ubud'da Otel Açacak

Ubud'u ziyaret etmek için iyi bir yer yapan nedir? Bu, Bali kültürünün yerleşik bir merkezidir ve birçok yetenekli yerel zanaatkâra ev sahipliği yapmaktadır. Muhteşem Hindu tapınakları, yağmur ormanları, büyüleyici pirinç tarlaları ve Bali'nin muhteşem manzarası, burayı maceracı gezginler için iyi bir yer haline getiriyor. Anantara Ubud Bali Resort, geleneksel Bali tarzında bir köy olan Payangan'da yer almaktadır. Otelden Ubud'un orta kısmına arabayla yaklaşık 35 dakikada, Bali Uluslararası Havalimanı'na ise 1,5 saatte ulaşılmaktadır. Oku bunu

17.09.2021

Luanda Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
Luanda, Angora Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Luanda’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Luanda’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018