OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Angora Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Angola’nın turistlere sunacağı çok şey var. Bu, ziyaretçilerin gerçekten şaşırtıcı, bir doğaüstü nitelikte bulacakları bir ülke. Pitoresk savanalar, tropikal ormanlar, muhteşem sahil şeridi ve ihale güneşi bu ülkeyi mükemmel bir tatil beldesi olarak aday yapmaktadır. Ülke sadece doğa simgeleriyle değil, tarih açısından zengin çok sayıda ilginç kasaba için de ünlüdür. Angola, ilgi çekici bazı benzersiz yerlere ev sahipliği yapmaktadır ve zengin mirası, ziyaretçileri kayıtsız bırakamaz.
Ülkenin başkenti Luanda kuşkusuz Angola’nın tarihi merkezidir. Kent Angola henüz sömürge bir ülke olduğu 16. yüzyılın sonunda kuruldu. Luanda’nın birçok mimari simgesi, ülkenin tarihinde o dönemi anımsatıyor. Sokakların ve mahallelerin büyük kısmı 16-18. Yüzyılda inşa edilmiştir. Luanda sokaklarında yürüyüşe çıkarsanız, eski şehrin ana sokaklarında süslü güzel mozaikler fark edeceksiniz. São Miguel Kalesi ve üniversite binası, sömürge döneminin en ünlü binaları olarak görülüyor. Ayrıca çoğunlukla etnografik ve tarihsel koleksiyonlara ayrılmış birkaç müze bulunmaktadır. En büyük fuarlar ve en değerli eserler Angora Müzesi ve Dundu Müzesi’nde bulunabilir.
Aktif dinlenme tercih edenler, Namibe kasabasında istediklerini bulacaklar. Tesis, çeşitli su bazlı aktiviteler için uygun olan kesinlikle çarpıcı plajları ile ünlüdür. Çadırdan uzakta olmayan aynı adı taşıyan bir çöl var. Çöl, av hayranları için gerçek bir cennettir. Barça gezileri sırasında egzotik hayvanlar, nadir çiçekler ve vahşi hayvanlar görürsünüz. Tombua, Angola’daki popüler turistik yerlerden biridir. Bu, balık tutkunlarıyla çok popüler olan bir liman kentidir. Tombua, ülkedeki en büyük balıkçılık bölgesidir, bu nedenle en iyi deniz ürünleri pazarları ve balık lokantaları orada bulunmaktadır. Konuklar ayrıca bitirme ekipmanları satın alabilir ve şanslarını denebilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Angola’daki en güzel ulusal rezerv alanlarından birine Bibala İlçesi denir. Rezerv, otlar açısından zengin benzersiz mineral yayları ve ormanları ile ünlüdür.
Gezi hayranlarının Benguela’yı ziyaret etmeleri önerilir. Kasaba, 16. yüzyılın başında inşa edilmiş tarihi bir kaleyi hâlâ tutar. Kale sayısız kavga ve saldırılara tanık oldu. Birçok askeri kampanyanın sonucunda önemli bir rol oynamıştır. Eski kalenin yanı sıra, şehrin tarihsel kısmı, sömürge dönemine kadar uzanan birkaç çeyreğin yanı sıra çoğunlukla Angola tarihine adanmış birkaç müzenin bulunduğu yerdir.

Tarih ve Eğlence

  M.Ö. 6. yüzyılda, modern ülkenin toprakları, Bantu’yu kademeli olarak yasaklayan Bushman kabileleri tarafından işgal edildi. Angola’daki ilk devlet sistemlerinin ilk tarihi, 13. yüzyıla kadar süren çok sayıda kabile savaşıyla ilişkilidir. Erken Orta Çağ’da, Angola, güçlü Kongo Krallığı’nın bir parçası oldu.
Luanda from the fort 1482’de Portekizliler Angola sahiline ilk girenlerdi. Daha sonra, Portekiz uzun yıllar boyunca yeni topraklara sahip olma hakkı için Hollanda ile yarıştı. Birden fazla savaşa ve yerli halkın hoşnutsuzluğuna rağmen, Portekiz yüzlerce yıldır Angola üzerinde kontrolü elinde tutuyordu. Ülke sadece 1975’te bağımsızlığını kazanmıştır.
Birçok gezgin için büyüleyici Afrika ülkesi egzotik rekreasyon için bir yer. Bugün, kıyı bölgesinde modern güzel tatil köyleri bulunmaktadır. Burada, gezginler birinci sınıf otel hizmetlerinden yararlanabilir ve farklı restoran ve eğlence merkezlerini ziyaret edebilir.
Sunset over the Atlantic, seen from Luanda Angola’nın kıyı suları balık bakımından zengindir, bu yüzden ülke büyük balık avı taraftarları tarafından ziyaret edilir. Tombwa’da, gerekli ekipmanı kiralayabileceğiniz ve gezileri en ilginç balıkçı rıhtımlarına sipariş edebileceğiniz birçok lüks spor balıkçılık merkezi bulunmaktadır. Sualtı serveti, Angola’yı dalış ve şnorkel meraklıları için çekici bir yer yapar. Belirli dönemde, turistler nadir siyah balinalara hayranlıkla bakmak için turlara katılabilirler.
Günümüzde Angola ekoturizm için en iyi yerlerden biridir. Ülkenin tüm topraklarının yarısı eşsiz ormanlar ve savanlardır. Angola’da ayrıca birkaç büyük milli park vardır. Geziler sırasında, doğal ortamlarında tipik Afrika hayvanları görebilir ve nadir bitkilere hayran olabilirsiniz.
Agonstinho Neto Mausoleum Angola’nın bir Afrika ülkesi olmasına rağmen, eşsiz doğal hazineleri barındıran, sulu nehir ağı ile karakterizedir. Değerli su yolları uzun süredir önemli turistik yerlere dönüşmüştür. Buradaki gezginler nehirde rafting yapabilir ve bir tekne turuna çıkabilir. Ekoturizmin hayranları, özellikle güzel çöl manzaralarına hayran kalacağınız Angola’nın volkanik bölgelerinden etkilenmektedir.
Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Angora şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'National Park Cameia' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'National Park Cangandala' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'National Park Iona' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'National Park Luengue-Luiana' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'National Park Mavinga' . Haritada   Fotoğraflar
Ülke haritaları Angora haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

28.05.2024

Angola’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Luanda
Daha sonraki bir dönemin olağanüstü mimari anıtları, Yukarı Şehir'deki bir yürüyüş sırasında hayranlıkla izlenebilir. Şimdi, Luanda'nın bu yeni bölümünde, Cumhurbaşkanlığı Sarayı ve Piskopos Sarayı gibi önemli hükümet kurumlarının binaları var. Bu sarayların yanında, egzotik bitkilerle süslenmiş geniş verandalar ile kentin en görkemli konakları vardır. Yukarı Şehir topraklarında, Müzik Akademisi yer almaktadır. Müzik klasikleriyle ilgilenen herkesin ziyaret etmesi ilginç olacak. Genellikle … Devamını Oku

Angola’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018