OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Lahti Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Lahti   Lahti, Finlandiya’daki Güney Finlandiya’daki Päijänne Tavastia idari bölgesinin de merkezi olan bir kasabadır. Lahti, Vesijärvi Gölü’nün güney kıyısında, körfez bölgesinde yer almaktadır. Kentin nüfusu 2008 yılında 100 binin üzerinde kişiyi tahmin ediyordu.
  Trio, duvarlarında çok çeşitli mağazalara ev sahipliği yapan Lahti’deki en büyük ve en popüler alışveriş merkezi olarak kabul edilir. Burada geniş bir model yelpazesi sunan büyük bir Dinsko ayakkabı mağazası … Açık
Bu kasaba 1923’te uluslararası kayak şampiyonalarının yapıldığı yer olarak seçildiğinde popüler oldu.

Lahti, her yıl uluslararası caz ve org müziği festivalleri, afiş sergileri, yazar ve şairler için seminerler düzenlemektedir. Şehir, geleneksel olarak burada yıllarca düzenlenen “Lahti Geceleri” adlı bir festivale ev sahipliği yapıyor. Kentin orkestrası “Lahti Senfonisi” sadece Finlandiya’da değil, dünya çapında da ünlüdür.
Lahti’deki konaklamanız boyunca, çeşitli kayak atlamaları, bir buz sarayı, kayak yolları, kayak sporları müzesi ve yaya bölgeleri ile donatılmış spor merkezini ziyaret edebilirsiniz. Yaz aylarında Lahti’ye gelirseniz, en yüksek olanı panoramik şehir manzarasına sahip bir gözlem alanı bulunduğundan, şehrin kayak atlayışlarını da ziyaret edebilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Finlandiya Lahti şehri birinci sınıf bir kayak merkezi olarak bilinir. Mükemmel bir aile tatili için uygun. Yılın herhangi bir zamanında burada tatil yapmak ilginç olacak. Küçük çocuklu turistler güzel park ve … Açık
Kentin en dikkat çekici mimari manzaraları arasında kesinlikle Modern Mesih Kilisesi ve Belediye Sarayı’ndan bahsetmeliyiz.

Ayrıca roller coaster’lara binebileceğiniz ve diğer cazibe merkezlerinin tadını çıkarabileceğiniz Laune Family Park’ta çocuklarla yürüyüş yapabilirsiniz. Ardından ayaklarınızı Juli Marol’ün evcil hayvan bahçesine, heykeltıraş Olavi Lanu’nun parkına ve şehir tiyatrosuna götürün.
Lahti’deki çok sayıda müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Bunların en ilginci Güzel Sanatlar Müzesi, Tarih Müzesi, Saint Petersburg Demiryolu Müzesi, Askeri Tıp Müzesi ve diğerleri.

Şehrin pazar meydanı, her ayın ilk Çarşamba günü Lahti’de gerçekleşen büyük fuarların yeridir.
  Lahti pitoresk bir gölün kıyısında bulunan bir şehirdir, bu nedenle taze balıktan elde edilen yemekler yerel mutfağın temel unsuru olarak kabul edilir. Liman alanında, çok orijinal yüzen olanlar da dahil olmak üzere en … Açık
  Tettiemi - Lahti civarında dünyanın en sıradışı köprülerinden biri var. Askılı bu köprü, sıradışı tasarımı ve etkileyici görünümüyle dikkat çekiyor. Bu köprünün uzunluğu 924 metredir. Uzunluk, Finlandiya’da ikinci sırayı alır. Köprünün büyük açılışı 1993 yılında gerçekleşti. Bugün, birçok yolcu bu köprüde binmek için özel olarak araba kiralayıp, onunla açılan görüşlere hayran kaldı.
Gezi programı Lahti Yerel Kültür Müzesi’ni ziyaret etmeli. 1949’da açılmıştır. Bu müzenin sergilenmesi tamamen yerel kültür ve geleneklere adanmış sergilerin toplanması ve depolanmasına adanmıştır. Müze, güzel bir parkın bölgesinde bulunuyor ve her biri belli bir tematik sergi sunan 13 ayrı binada bulunuyor. Bu orijinal müze, yalnızca tarihi sergilerin sevenler değil, aynı zamanda pitoresk doğal yerlerde yürümek isteyenler için de etkileyici.
  Lahti sakinleri çok cana yakın, misafirperver ve sakin bir karaktere sahiptir. Yılın büyük bir bölümünde, burada tatil veya gürültülü fuarlardan rahatsız olabilen şehir sokaklarında barış ve huzur hüküm sürüyor. … Açık
Lahti’nin konukları, Mendilla Arboretumu’nu ziyaret etme şansına sahip olacak. Sıcak mevsimde bu şaşırtıcı parkı ziyaret etmek en ilginç olanıdır. 1902 yılında kurulmuştur. Halen, arboretum alanı 120 hektardan fazladır. Bölgesinde, aralarında çok nadir ve inanılmaz derecede güzel iğne yapraklı ağaçlar, nadir akçaağaç türleri ve görkemli İngiliz meşe türleri olan 200’den fazla ağaç türü vardır. Yılın herhangi bir zamanında, Botanik Bahçesi kendine özgü bir görünüme sahiptir. Ağaçların yaprakları turuncu ve sarı tonlarında renkli olduğunda, birçok turist sonbaharda onu ziyaret etmeye meyillidir.
Çok sıradışı bir Afiş Müzesi, dünyanın dört bir yanından zengin bir afiş ve poster koleksiyonu içeren Lahti’de çalışır. Ayrıca müzede ilginç bir grafik sanatı koleksiyonu var, bu yüzden genellikle standart dışı sanat hayranları tarafından ziyaret ediliyor.
  Lahti, tarihi mekanların çeşitliliğiyle övünmese de, tam teşekküllü bir tur düzenlemek için ilginç yerlere sahiptir. Liman alanında kesinlikle tüm binaların doğal ahşaptan yapılmış eşsiz Ahşap Mimari … Açık
Şehir spor geçmişiyle ünlüdür ve açık hava etkinlikleri hayranları arasında popülerdir. Kayak Müzesi’ni ziyaret etmek ilginç olacak. Bu orijinal müzenin duvarlarında sadece kayaklar değil, aynı zamanda dünyaca ünlü sporcuların, fotoğrafların ve ödüllerin spor aksesuarları da bulunuyor. Çok uzun zaman önce, müzeye bazı ilginç interaktif sergiler kuruldu. Onlar sayesinde ziyaretçiler kendilerini profesyonel sporcular gibi hissedebilirler. Örneğin, kayakla atlamayı simüle eden bir kurulum var.
Lahti - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Lahti ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Lahti kaleleri
♥   Kalesi 'Svartholma fortress' , 73.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Suomenlinna' Helsinki, 98.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Sibbesborg' , 99.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Lahti çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Päijänteen kansallispuisto' , 48.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Repoveden kansallispuisto' , 70.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Valkmusan kansallispuisto' , 71.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Sipoonkorven kansallispuisto' , 78 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Isojärven kansallispuisto' , 87.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Finlandiya Gezisi: Görülecek Yerler

Suomenlinna Kalesi, Finlandiya'nın en ünlü simgelerinden biri olarak bilinir. Kale ve kasaba, yedi adada bulunmaktadır ve 1747'de inşa edilmiştir. O zaman önemli amaç olan başkenti deniz saldırılarına karşı korumak önemli bir stratejik noktadır. Bugün Suomenlinna, çok sayıda mağaza, sergi salonu ve müzeler bulunan popüler bir turistik yer. …
OrangeSmile araç kiralama Lahti’de araba kiralama

AB ve ABD'den Tam Aşılı Gezginler Artık Birleşik Krallık'ta Karantinasız

Bu yaz İngiltere'yi ziyaret etmeyi planlayan Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri'nden gezginler için iyi haber. 2 Ağustos'tan itibaren, bu bölgelerden tam olarak aşılanmış kişilerin İngiltere'ye girmesine ve herhangi bir karantina şartı olmaksızın ülkede kalmalarının keyfini çıkarmalarına izin verilmektedir. Uygun yolcular, Avrupa veya Amerika uyuşturucu düzenleyicileri tarafından onaylanan yetkili aşılarla aşılanmalıdır. Sonunda Londra ve Edinburg otellerinde daha yüksek doluluk görecek miyiz? Oku bunu

31.07.2021

Lahti Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Lahti Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Lahti, Finlandiya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Lahti’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Lahti’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018