OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Finlandiya Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Finlandiya’nın en popüler yerlerinden bahsedince akla ilk geldiğinde Helsinki geliyor. Senato Meydanı kentin tarihi merkezi olarak kabul edilir. Meydan, 19. yüzyılda inşa edildi ve Alman mimar Carl Ludwig Engel tarafından tasarlandı ve tüm Helsinki’nin kalkınmasına katıldı. Meydan, uluslararası alanda dünyanın en güzel meydanlarından biri olarak tanınmaktadır. İskender’in II anıtı, meydanın ana dekorasyonu ve kalbi olarak düşünülmüştür.
  Finlandiya, Nordic exotics’in düzenlemesi olarak kabul edilen güzel bir kuzey ülkesidir. Nispeten küçük bir alanda, güzel doğal manzaralarla çevrili, birçok …
Devamını oku
Market Square, şehrin en gürültülü ve en hareketli yeridir. Bazen Buraya Çilek Meydanı da denir. Haziran ayında burayı ziyaret ederseniz muhteşem bir manzara göreceksiniz - tüm tezgahlarda sadece kokulu olgunlaşmış çilek ile kaplanıyor. Diğer önemli mimari yapılar arasında Finlandiya Sarayı, Opera Evi, Olimpik Stadyum ve Uspenski Katedrali yer almaktadır. Gezi hayranları ildeki sayısız tarihi ve müzeleri ziyaret etmek ilginç bulacaklar.
Suomenlinna Kalesi, Finlandiya’nın en ünlü simgelerinden biri olarak bilinir. Kale ve kasaba, yedi adada bulunmaktadır ve 1747’de inşa edilmiştir. O zaman önemli amaç olan başkenti deniz saldırılarına karşı korumak önemli bir stratejik noktadır. Bugün Suomenlinna, çok sayıda mağaza, sergi salonu ve müzeler bulunan popüler bir turistik yer. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Finlandiya’da aktif eğlence her türlü kış eğlencesini içerir. Ülkede, değişen karmaşıklık, yük asansörü, yapay aydınlatma ve gelişmiş bir turizm …
Devamını oku
Tampere’de bazı ilginç yerler bulunabilir. Şehrin çoğunlukla görkemli kutsal alanları ile bilinir. Yolcuların Tampere Katedrali, Alexander Nevsky Kilisesi ve Saint Nicolas Kilisesi’ni ziyaret etmeleri önerilir. Kent ayrıca İskandinavya’nın en eski konser salonuna ev sahipliği yapıyor - Tampere Sarayı. Çocuklu turistler, bir yunus parkı, hayvanat bahçesi, planetaryum ve akvaryum gibi pek çok park alanına sahip olan Sarkanniemi Adventure Park’ta unutulmaz anların tadını çıkaracaklar. Kasabada 20’den fazla müze var. Bunların en popüler müzesi Box of Museum, Eczane Müzesi, Amuri İşçi Konutları Müzesi, Teisko Müzesi ve Vapriikki Müze Merkezi.
Gezi programına devam etmenin en iyi yolu ülkenin en eski kenti olan Turku şehrini ziyaret etmektir. Turku Kalesi ve Turku Katedrali gibi birkaç tarihi yapı var. Kale, 13. yüzyılda inşa edilmiştir. Günümüzde, kale Tarih Müzesinin sergilerini taşıyor ve sıklıkla çeşitli müzik konserlerinin mekanı, çocuklar için özel konserler ve diğer ilginç performanslar için kullanılmaktadır.
  1. Kış aylarında Finlandiya’ya giderken, sıcak süveterin ve sıcak pantolonların, su geçirmez dış giyim eşyalarının, rahat ayak giyeceklerin, şapka, atkı …
Devamını oku

Tarih ve Eğlence

  Güzel kuzey ülkesi çok ilginç sembollere sahiptir. Finlandiya’nın ana sembollerinden biri geyiktir. Pitoresk ormanlar boyunca bir gezinti sırasında onları hayran olabilirsiniz. Bazı küçük kasabalarda, ormanı doğrudan sokaklara bırakan bu hayvanlarla tanışabilirsiniz. Ayrıca birçok popüler hediyelik eşyada geyik resimlerini görebilirsiniz. Güzel kazaklar, çoraplar ve yerel üretimin diğer trikoları turistler tarafından özellikle popülerdir.
Yerel sakinler, saunalara ve ter banyolarına tutkulu davranışıyla ünlüdür. Yaklaşık olarak, bir sauna üç kişiye karşılık gelir ve Finlandiya bu oranda emin bir dünya lideridir. Fin saunası ziyaretiniz tatiliniz boyunca ana faaliyetlerden biri olabilir. Bazı saunalar gerçek yerel konumlar. Göl kıyısında veya güzel ormanların topraklarında bulunan hamamlar ve saunalar özellikle popülerdir.
  Finlandiya’ya çocuklarla yapılacak bir gezi, rahat, güvenli, heyecan verici ve bilgilendirici. Ülkedeki çocuk rekreasyon merkezlerinden biri, peri Lapland ve …
Devamını oku
Finliler oldukça muhafazakar ve çekilmez insanlar olarak kabul edilir, ancak hepimiz kumar oynamaları ve farklı yarışmalar için susuzluktan haberdar değiliz. Yıl boyunca, Finlandiya’da pek çok ilginç bayram kutlanmaktadır. Bunların en önemli bileşeni farklı turnuvalardır. Bazıları yabancı misafirler için oldukça sıradışı görünebilir, örneğin, cep telefonu fırlatma aralığında rekabet.
Helsinki Cathedral Finlandiya, dünyadaki kış tatili için en popüler yerlerden biridir. Kış eğlenceleri için mükemmel koşullar vardır. Ormanlar boyunca kayak, geyik takımları, açık havada büyüleyici paten pistleri ve binlerce turistin açıldığı sıra dışı buz otelleri, beklemekte, - bunlar popüler kış eğlencelerinin sadece küçük bir kısmı. Tüm şehirlerde şenlikli fuarlar ve ilginç etkinlikler düzenlendiğinde, Noel arifesinde Finlandiya’yı ziyaret etmek çok heyecan verici.
  Finlandiya’da alışveriş sadece avantajlı bir girişim değil, aynı zamanda ilginç bir macera. Fin mağazalarında hem yerel hem de yabancı üretimde yüksek …
Devamını oku
Kışın, birçok kişi, Kuzey Işıklarına hayran olmak için Finlandiya’yı ziyaret ediyor. Bu inanılmaz doğal olay, dünyanın her yerinden gezginler çekiyor. Bu bağlamda, çok sayıda eşsiz otel yakın zamanda açılmıştır. Ülkenin en güzel doğal bölgelerinde yer alırlar ve misafirlerini bireysel küçük buz dağlarında ağırlamalarını sağlar. Böyle bir ev, tüm ihtişamıyla Kuzey Işıklarına hayranlık uyandıran şeffaf bir çatıya sahiptir.
Finlandiya rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Finlandiya’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Finlandiya şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Helvetinjärven kansallispuisto' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Hiidenportin kansallispuisto' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Isojärven kansallispuisto' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Itäisen Suomenlahden kansallispuisto' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Kauhanevan-Pohjankankaan kansallispuisto' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm Michelin restoranları
Finlandiya’daki Michelin yıldızlı restoranlar
♥   Restoranı 'Passio' Helsingfors. Kategori - Modern cuisine. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Pastis' Helsinki. Kategori - Classic French. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Ragu' Helsinki. Kategori - Modern cuisine. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Regina' Helsingfors. Kategori - Modern cuisine. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Salutorget' Helsinki. Kategori - International. Haritada   Fotoğraflar
Tüm kalelerin haritası
Finlandiya kaleleri
♥   Kalesi 'Fortresses of Hamina' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Hakoinen Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Häme Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Junkarsborg' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Kajaani Castle' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Finlandiya’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Näsinneula kulesi

Serimizden “Gök-Geçit Severler için Mükemmel Mimari Yapılar”
  İskandinav ülkelerindeki en yüksek gözlem kulesi Finlandiya'da bulunmaktadır. Nasinneula kulesinde gerçek bir tarihsel dönüm noktası var. 1971'de yaptırılmıştır. Şimdi yalnızca Finlandiya'da değil, aynı zamanda İskandinavya'daki en yüksek gözlem kulesidir. Kule yüksekliği 168 metredir, bu da ülkedeki en uzun serbest duran yapıdır.

Kulenin güzel bir parkta yer almaktadır. Ekstre sporların taraftarları için görülebilecek şekilde ters çevrilmiş bir roller coaster da dahil olmak üzere bir dizi harika cazibe merkezi var. Nasinneula Kulesi, göl kıyısında Tampere'nin en sessiz ve pitoresk bölgelerinden birinde yer almaktadır. Kulesinin üst kısmında, unutulmaz bir deneyim olacak olan muhteşem bir görüntüleme platformu var. Binada, sadece 32 saniye içinde yolcuları gözlem güvertesine çıkaran yüksek hızlı bir … Tümünü Oku

Houseboat Saunalautta

Serimizden “Suda ya da Sualtında Bulunan Süslü Evler ve Oteller”
  Birçok tecrübeli gezgin, Fin saunasının Finlandiya'da dünyanın çeşitli ülkelerinde geniş dağıtımına rağmen en çok ziyaret edildiğini belirtti. Saunalautta, en sadık Finlandiya saunasını kendi ülkesinde ziyaret edebilir, Saunalautta suyun üzerine inşa edilmiş ve müşterilere rekreasyon için çok özel koşullar sunmaktadır. Sauna, geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmıştır. Yapımında kullanılan ana malzemelerden biri ahşap idi.

Kompleks, saunaya ek olarak, dört kişilik bir uyku odasının yanı sıra hamaklı birkaç terasın bulunmasını sağlıyor. Teraslardan biri özel bir barbekü alanı ile donatılmıştır. Gelişmiş altyapı sayesinde, Saunalautta sadece sıradan bir sauna değil tam teşekküllü bir eğlence merkezidir. Sauna sadece yaz aylarında çalışır. Bir gün ya da birkaç gün boyunca … Tümünü Oku

Banja Funicular

Serimizden “Dünyadaki En Sıradışı Kaplıcalar, Hamamlar ve Saunalar”
  Yükseklikten korkmayanların, orijinal teleferik banyosunu beğenecekleri kesin. Gondol asansörünün en sıradan kabininde açıldı; diğer kabinlerin arasında sadece hafif ahşaptan yapılmış güzel bir yüzey vardı. Ünlü La Jolla kayak merkezinin bulunduğu 'aşırı sauna'. Donatı bulunduğu asansörün kabini 40 dakika içinde 500 metre yüksekliğe kadar yükselir ve geri gelir, geri kalan ziyaretçiler, saunanın ziyaretçileri karla kaplı dağların inanılmaz derecede güzel manzaralarından yararlanma fırsatı bulacaklardır.

Sıradışı banyo accomodates dört kişi. Aşırı bir hava yolculuğuna sahip olmayanlar geri kalanı başka büyüleyici bir etkinlikle çeşitlendirebilirler - füniküler istasyonlardan birinde karla dalmak için. Sözde 'Uçan sauna' türünün benzersiz bir yapıdadır. Küçük bir kabinin minimal … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Finlandiya
Ülke haritaları Finlandiya haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Finlandiya şehir haritası
Bölgelerin haritası Finlandiya’da bölgelerin haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Finlandiya gezi haritası
Kabartma haritası Finlandiya’nın kabartma haritası

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

14.04.2024

Finlandiya’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Helsinki
Olimpik stadyum. Olimpiyat Stadı, Helsinki'nin tarihi merkezine yaklaşık iki kilometre uzaklıktadır. Finlandiya'nın en büyük stadyum olan sembolü 72.71 m yüksekliğindeki bir gözetleme kulesi. Kulenin uzunluğu biraz tuhaf ama sembolik bir anlam taşıyor. Alışılmadık uzunluğu, 1932 Olimpiyat Oyunlarının galibi Matti Järvinen'in mızrak atışının uzunluğu ile eşleşiyor. Stadyumun yapımı 1938'de tamamlandı, ancak orada gerçekleştirilecek olan 1940 Olimpiyat Oyunları, İkinci Dünya Savaşı'nın başlaması … Devamını Oku
Oulu
Şehirden çok uzakta olmayan, ilkel insanların hayatına adanmış eşsiz Kierikki Taş Devri Merkezi'ni bulacaksınız. Müzenin şu anda bulunduğu bölgede araştırmacılar, MÖ 4. binyıla kadar uzanan eski insanların yerleşimlerini keşfettiler. Bugün, büyük arkeolojik değere sahiptir. Müze erken insan sitesi tarzında tasarlanmıştır. Çok uzun zaman önce, burada küçük bir temalı otel ve büyük bir ulusal restoran açıldı. Şehrin kalbinde güzel bir mimari anıt var - Oulu Katedrali. Muhteşem katedral 1777'de … Devamını Oku
Lahti
Gezi programı Lahti Yerel Kültür Müzesi'ni ziyaret etmeli. 1949'da açılmıştır. Bu müzenin sergilenmesi tamamen yerel kültür ve geleneklere adanmış sergilerin toplanması ve depolanmasına adanmıştır. Müze, güzel bir parkın bölgesinde bulunuyor ve her biri belli bir tematik sergi sunan 13 ayrı binada bulunuyor. Bu orijinal müze, yalnızca tarihi sergilerin sevenler değil, aynı zamanda pitoresk doğal yerlerde yürümek isteyenler için de etkileyici. Lahti'nin konukları, Mendilla Arboretumu'nu ziyaret etme şansına … Devamını Oku
Laponya
Plaj müdavimleri, birçok ırmağın aktığı Laponya'nın batı ve güney kısımlarıyla ilgilenecek. Sahilde rahatlatıcı bir tatil başarıyla balıkçılık ile kombine edilebilir; Buralar balıkçılar tarafından çekilmektedir. Yürüyüş yapmayı tercih edenler kuzey Laponya'yı daha ilginç buluyordu; Güzel ormanlara ve çok sayıda turistik rotaya sahiptir. Kış tatilleri özel ilgiyi hak ediyor. Lapland'daki ilk kar, ekim ortasına düşüyor; Bu, en sıra dışı eğlence seçeneklerinin büyük bir seçiminin göründüğü … Devamını Oku

Finlandiya’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018