OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Jolly Beach

Jolly Beach’in Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

Jolly Beach   Yöre halkı yabancılarla çok arkadaş canlısı ve arkadaşça davranıyor. Yerel dükkanlardaki tüccarlar genellikle turistlerle konuşmaktan memnuniyet duyar. Adanın sakinleri kültürleri ve gelenekleri ile ilgilenen yabancı turistlere saygı duyuyorlar. Yerel halkın çok iletişimsel olmasına rağmen, başkalarıyla uğraşırken her zaman sakindirler. Duygusal jestler kullanan ya da yükseltilmiş bir sesle konuşan insanları görmek neredeyse imkansızdır. Yerel tatiller belki de tek istisnadır. Bu olaylar sırasında herkesin şarkı söylemesi ve eğlenmesi teşvik edilir.
  İnce ve ağız sulandıran deniz ürünleri, ulusal mutfağın ana gururu olmaya devam ediyor. Jolly Beach’teki hemen hemen her restoranda deniz ürünleri içeren çeşitli yemekler servis edilir. Gurmeler genellikle ulusal … Açık
Turistler ayrıca yerel halkın bir önemli özelliğini daha fark ediyor - acele etmekten hoşlanmıyorlar. Bu her yaştan insan için geçerlidir. Bir restoranda sipariş verdikten sonra, normalden biraz daha uzun süre beklemek zorunda kalırsanız şaşırmayın. İş ortaklarıyla iş yaparken, yabancılar da yerel halkın acele kararları almadıkları ve görevlerini erteleme ve erteleme olasılıkları çok yüksek olduğu için sabırlı olmalıdırlar.
Elbette, ulusal karakter birçok alana yansır ve yerel halkın giyinme şekli istisna değildir. Tesiste ve toplamda adada, kamuflaj kıyafeti giymek yasaktır. Çocuklar bile kamufleja benzeyen izleri olan giysiler giyemezler. Genel olarak, bölgedeki kıyafetlerle ilgili belirli kurallar yoktur. Resmi bir etkinliğe veya prestijli bir restorana giderken, klasik stile bağlı kalmak daha iyidir. Çok açık veya kışkırtıcı kıyafetler tatsız olarak kabul edilir. Tatilcilerin kasabanın sokaklarında plaj kıyafeti içinde dolaşmaması da gerekir. Bölgedeki kıyafetlerle ilgili başka bir sınırlama yoktur. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Jolly Beach, Antigua Adası’ndaki sayısız misafirinin kalbini fethetmeyi asla bırakmayan bir tatil beldesidir. Uzun zamandır adada askeri üsler vardı ve onları ziyaret etmemek kesinlikle hata olurdu. Belki de Fort … Açık
Yerel halk misafirperverliği ile de ünlüdür, bu nedenle yeni tanıdıklar evlerini ziyaret etmeyi ve bir fincan çay içmeyi teklif ederse, davetiyeyi kabul etmek daha iyidir. Akrabalar ve yakın arkadaşlar, davetiyeye bile ihtiyaç duymazlar ve resmi bir ziyaret olmadan ziyaret edebilirler. Yeni bir arkadaş evini ziyaret ederken ev sahiplerine küçük hediyeler getirmeyi unutmayın. Burada, yerel halka alkol vermemenizin daha iyi olduğunu söylemek önemlidir. Adada alkollü içkiler ve yasak içkiler yasaklanmamış olsa da, yerel halk fazla içmemeye meyillidir. Alkollü içecekler adada pek popüler değil. Sarhoşken büyük ölçüde kamu düzeninin ihlali sayılırken dışarıda kalmak, böylece sarhoş kişi büyük bir para cezası alabilir. Tatilcilere yerel kurallara dikkat ve anlayış göstermeleri önerilir. Bu da adadaki herhangi bir tatilin daha konforlu ve keyifli geçmesini sağlayacaktır.
Stranded on the Island   Jolly Beach, ya da “güvenli olduğu gibi,“ Karayipler’deki gerçek bir cennet parçası ”, ziyaretçilerine sadece kristal berraklığında su ve temiz kum ile inanılmaz çekici plajlarla değil, aynı zamanda ilginç yerel festivallerle de hayran bırakıyor. Bu etkinlikler yerel kültür ve miras ile tanışmak için harika bir fırsat. Dini bayramlar söz konusu olduğunda, Hristiyanlığın bölgedeki önde gelen din olduğunu söylemek önemlidir. Doğal olarak, Kutsal Hafta, Paskalya, Noel ve Üçlü Pazar ana tatil günleridir. Diğer kutlamalar dinsel değildir ve bunlar muhteşem ve renkli olaylardır.
  Pitoresk Jolly Beach beldesi, gürültülü megalopolislerden uzaklaşmak ve doğa ile birleşmiş hissetmek isteyen herkes için ideal bir mekandır. Plaj rekreasyonu tatilcilerin temel eğlencesidir. Açık hava sporları ve … Açık
Kuşkusuz, Ağustos sonunda gerçekleşecek olan 10 günlük karnaval, Jolly Beach’teki en popüler etkinliklerden biri. Calypso müziği, ünlü DJ’lerin büyüleyici ritimleri, geleneksel danslar ve sokak partileri - tüm bu eğlenceli aktiviteler kesinlikle herkesi karnavalda mutlu edecek. Süslü etkinlikte, katılımcılar karnaval kraliçesini seçtikleri geleneksel zirveye sahiptir. Bu tür olayların tümü gibi, yerel karnaval da yerel gelenekleri tanımak için inanılmaz bir fırsat. Kutlama, plajlarda ve çevredeki alanlarda gerçekleşiyor. On gün boyunca, festival etkinliklerinin gerçek merkezleri haline geliyorlar ve harika bir sorunsuz atmosfere sahipler.
Nisan sonu, Antigua’daki en ünlü festival olan Antigua Yelken Haftası’nın zamanı. Bu etkinlik sırasında adada geleneksel yat yarışı ve yatlarla ilgili ilginç performanslar düzenlenmektedir. Kural olarak, dünyanın her yerinden yaklaşık iki yüz muhteşem gemi Antigua Yelken Haftası’na katılıyor. Söylemeye gerek yok, olay gerçekten büyüleyici. Yarışlar, çok uzak olmayan İngiliz Limanı’ndan kalma Dockyard Drive’da, Jolly Beach’ten çok uzakta değil. Festival boyunca ziyaretçiler iki büyük etkinliğe katılabilir - Lord Nelson Kupası yarışması ve park mini festivalinde Reggae. Ocak sonunda gerçekleşen bir tane daha var. O zamanlar tesisi ziyaret eden turistler harika şovu göremiyor, aynı zamanda voleybol ve kriket gibi çeşitli plaj oyunları da oynuyor.
  1. Gezginler temel önlemleri unutmamalıdır. Gecenin geç saatlerinde sahilin uzak kısımlarını ziyaret etmeyin ve özel bir ihtiyaç duymadan çok miktarda para ve diğer değerli eşyaları almayın. Halka açık yerlerde … Açık
Mart ayının başında, Naniki Karayipler Caz Safarisinin bir parçası olarak (bu arada “naniki”, Arawakan’da “hayat dolu” anlamına gelir), Uluslararası Caz Festivali adada gerçekleşir. Kaliteli müzik dinlemek, ilham almak ve katılımcıları aylarca sıcak tutacak unutulmaz anılar kazanmak için mükemmel bir fırsat. Popüler caz ve blues sanatçıları ve ilginç konser programı kesinlikle tüm müzik tutkunlarını memnun edecektir. Son olarak, festival cennete benzer bir yerde gerçekleşiyor, bu yüzden daha iyi bir şey düşünmek zor.
Genel olarak, yatçılıkla bağlantılı bir şekilde veya başka bir çok festival vardır. Sevgililer Günü için özel bir yarış bile var. Güzel yatlar ve romantizm aslında her kalbi eritebilen harika bir kombinasyondur. Bazen Nicholson Yacht Show olarak da adlandırılan Antigua Charter Yacht Show, İngiliz Limanı’ndaki Jolly Beach’ten daha az uzak olmayan ilginç bir etkinlik değil. Bu, yalnızca bölgedeki değil, dünyadaki en eski yat ve yelkenli gemi sergilerinden biridir.
  Jolly Beach, Antigua adasında bulunan popüler bir sahil beldesidir. Tropikal egzotiklere dalmak, palmiye ağaçlarında yürümek ve beyaz kumlu bir plajda sıcak güneşin tadını çıkarmak istiyorsanız, Jolly Beach sizin için … Açık
Nisan ayının sonunda, Urlings Wharf ülkedeki en büyük gastronomik etkinliğin, yani Seafood Festivali’nin mekanı haline geliyor. Yengeç, kerevit, ıstakoz, istiridye ve istiridye denemek isteyen foodies çok açığız. Ayrıca, festivalin ziyaretçileri, Antigua’da deniz ürünleri pişirme yöntemleri hakkında bilgi sahibi olabilecekleri ilginç ana sınıflara katılabilirler. Enerjik Calypso müziği, yerel sanat sergisi ve el yapımı el sanatları fuarı bu yemek festivalini en çok beklenen etkinliklerden biri haline getiriyor. Seafood Festival, arkadaş canlısı ve aileye benzer bir atmosfer ile dikkat çekiyor, bu nedenle hem yerli halk hem de turistler etkinliğe âşık. Tesisi Kasım ayının başında ziyaret eden turistler, bir başka ilginç etkinliğe katılabilir. Jolly Plajı’ndan uzak olmayan Sir Vivian Richards Stadyumu, Independence Food Fair’e ev sahipliği yapıyor. Bu etkinlik yerel kaynaklı ürünleri satın almak ve otantik yerel yemekleri denemek isteyen herkes için mükemmel bir seçimdir.
Jolly Beach’te bir tatil sadece rahatlatıcı değil, aynı zamanda eğitici olabilir. Bu amaçla, Kadınlar Uluslararası Warri Şampiyonası sırasında tesisi ziyaret edin. Warri kendine özgü özellikleri olan ulusal bir masa oyunudur. Bu arada, warri yerel lehçede ev anlamına geliyor. Antigua ve Barbuda’da popüler olduğu için bu oyuna adanmış birçok festival var. Örneğin, turistler Ekim ayında düzenlenen Ulusal Warri Festivali’ne veya Antiguan Açık Uluslararası Warri Turnuvasına katılabilirler. Bu etkinlik, Ekim ayında ülkenin başkentindeki Çok Amaçlı Kültür Merkezinde de gerçekleştirildi.
Jolly Beach - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6

Jolly Beach ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Jolly Beach yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Cathedral of the Holy Family, St. John’s, 5.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Jolly Beach’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

04.03.2024

Fotoğraflarla Jolly Beach’in Renkleri

Jolly Beach Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Jolly Beach’in Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Jolly Beach’in gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Jolly Beach’in ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Jolly Beach’in ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018