OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Antigua Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

Antigua - Caribbean ocean   Antigua, Sevilla’da bulunan Antigua De Santa Maria Kilisesi adını alan bir grup adadır. Adalar, 1436’da Yeni Dünya topraklarına yapılan maceralar sırasında takımadalarını keşfeden Christopher Columbus tarafından bu şekilde adlandırıldı.
Antigua’nın başkenti St. John’s, adaların kültür merkezi olarak düşünülür. Tüm önemli tarihi yerler ve ilgi çekici yerler Radcliffe Quay semtindedir. Şehrin bu bölümünde, eski ahşap evler, büyük kısmı muhteşem müze ve sergi salonlarına dönüştürülen muhteşem taş binalarla sınırlanmıştır. Aziz John Katedrali, Antigua’daki en sıradışı binalardan biridir. Bu, ahşap ve taştan yapılmış benzersiz bir katedral. Üç asırdan fazla bir süre için, katedralin kolayca tanınabilir kuleleri ülkenin simgesi olarak kabul edildi. Dikkate değer bazı sömürge dönemi binaları da vardır, örneğin 18. yüzyılın başlarına dayanan mahkemenin yapımı. Günümüzde, bina Etnografik ve tarihi eserlerden oluşan zengin bir koleksiyon sunan Antigua ve Barbuda Müzesi’ne ev sahipliği yapıyor.
Antigua’daki konaklamanız sırasında İngiliz Limanı adında küçük bir kasabayı ziyaret etmeyi unutmayın. Kasaba, ülkenin batı kesiminde yer almaktadır. Napolyon döneminde kasaba büyük bir askeri üs olarak kullanıldı ve İngiltere’nin deniz filosu orada bulundu. Ancak, Milli Park, İngiliz Limanı’nın ana cazibe merkezidir. Park sadece güzel manzaralar için değil, aynı zamanda 18. yüzyıl mimarisinin harika bir örneği olan Clarence House gibi birkaç tarihi binayla da ünlüdür. Birkaç koruyucu tesis ve Berkley fort da günümüze kadar hayatta kalmayı başardı. Adaların en zarif dini yapıları olarak kabul edilen St. Paul Kilisesi ve Antigua Kilisesi’ni ziyaret etmeyi unutmayın. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Codrington, Barbuda Adası’nın en popüler tatil beldesi olmaya devam ediyor. Bu, sayısız simge yapıya ve ilgi çekici yerlere sahip pitoresk eski bir şehirdir. 1694 yılında yaptırılan Parlamento Binası şehrin sembolü olarak kabul edilir. Uzun tarihi boyunca bina birçok farklı amaçla kullanıldı. Yakınlardaki tepelerden biri, 18. yüzyılın başına kadar uzanan başka bir ünlü binanın, Codrington Evi’nin bulunduğu yerdir. Geçmişte köle tutan bir konaktı; bina daha sonra kısmen tahrip edildi, bu nedenle günümüze kadar sadece tesislerin küçük bir kısmı hayatta kaldı. Turistler bir başka amaçla tepeyi ziyaret ediyorlar - ülkenin en büyük gözlem yerlerinden biri evin yakınında bulunuyor, bu yüzden insanlar gerçekten nefes kesen manzaranın keyfini çıkarmak için oraya geliyorlar.
Antigua, Nelsons Dockyard Barbuda’nın bir başka özelliği var - adanın herhangi bir yerinde bulunabilen kesinlikle çarpıcı mağaralar. Kristal temiz iç gölleriyle Hint Mağarası’nı ziyaret etmeyi başarmayın.

Tarih ve Eğlence

  Çağımızın şafağında, takımadalar Arawaks kabileleri tarafından iskan edildi. Onların geçimlerinin ana anlamı çiftçilikti. 13. yüzyılda, savaşan Karayip kabileleri tarafından ele geçirildi. Takımadaların Avrupalı ​​keşfisi, 1493’te adaları ziyaret eden Christopher Columbus’du. İspanyollar sürekli olarak onlara baskın yapan Karibler yüzünden istikrarlı bir yerleşimler oluşturamadılar. 17. yüzyılın ilk yarısında verimli topraklara sahip adalar Büyük Britanya’nın ilgisini çekti. 1632’de Britonlar burada ilk yerleşimleri oluşturdu.
Geniş bölge tütün, pamuk, hindistan cevizi ve şeker kamışı yetiştirmek için kullanıldı. Afrika ülkelerinden transfer edilen köleler, Britanyalıların plantasyonlarında çalıştı. 1834’te köleliğin kaldırılmasından sonra, geniş tarlalara hizmet etmek imkansızdı, bu nedenle sömürgeciler takımadalardan ayrılmaya başladılar. Yine de, Antigua ve Barbuda birkaç yıl boyunca İngiliz himayesinde idi. 1967’de ada devleti kısmi öz-yönetim hakkını kazandı. 1981’de tamamen bağımsız oldu.
Ülkenin başlıca avantajlarından biri, gezginlerin yılın herhangi bir zamanında burada tatil yapabilmeleri. Adalarda hava, plaj rekreasyonu için uygundur. Burası dünyanın her yerinden dalgıçları cezbeden inanılmaz güzel mercan resifleri için de dikkat çekicidir.
Adalarda spor yapmak için mükemmel koşullar var. Antigua golf tutkunlarını çekiyor. Mükemmel bir yat kulübü de var. Dickenson Bay, rüzgar sörfçüleri ile çok popüler. Uzun yıllar boyunca uluslararası yarışmaların düzenli olarak yapıldığı bir yer olmuştur.
Küçük ada devleti, hareketli bir kültürel hayat yaşıyor. Her yıl, Caribana adlı ilginç halk festivali burada düzenleniyor. Festivalde en iyi müzik ve dans gruplarının performansları var. Festival konukları ayrıca ilginç yemek eğlencelerine katılabilir. Ekim ayında, farklı ülkelerden müzisyenlerin yer aldığı geleneksel Caz Festivali düzenleniyor. Gürültülü ve ateşli eğlencelerin hayranları Ağustos ayında Antigua’yı ziyaret etmelidir. Yılın bu zamanında geleneksel Ağustos Karnavalı düzenleniyor.

Antigua’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Antigua şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Nelson’s Dockyard' . Haritada   Fotoğraflar
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

02.06.2023

Antigua’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Jolly Beach
Doğa severler Yarımadası Beş Ada'ya ilginç geziler sunuyor. Birçok popüler turistik yolun başlangıç noktasıdır. Burada gezginler egzotik bitkilere ve çiçeklere hayran olabilir ve ayrıca bu egzotik yerlerin evlerinde olduğu minyatür kuşları izleyebilir. Fort Barrington - Yarımadanın adanın en önemli tarihi mekanlarından biridir. Bir zamanlar sahili korsanlardan korumak için yapıldı. Yüzlerce yıldır, yapıların önemli bir kısmı tamamen tahrip olmuştur. Kalenin sağ kalan birkaç parçası bile eski … Devamını Oku
Long Bay
Karayipler'deki güzel adanın keşfi, ilk kez 1943'te kıyılarına inen Christopher Columbus'dı. Aktif kolonizasyon dönemi çok daha sonra başladı. İngiltere buradaki ilk araştırma gezilerini yalnızca 1632'de gönderdi. Ancak, adayı yakalama girişimi, yerlilerin sert direnişi nedeniyle başarısız oldu. Yalnızca birkaç yıl sonra, İngiliz sömürgecileri ada üzerindeki gücü ele geçirmeyi başardılar. Çok sayıda savaş sırasında, yerli halkın önemli bir kısmı öldürüldü. 1666'da Fransa, bu toprakları … Devamını Oku
Antigua Adası
Hawksbill, tesisin en büyük ve en popüler plajlarından biridir. Görkemli plaj aslında dört birbirine bağlı plajlardan oluşuyor. Bu dört plajın her birinin kendine özgü özellikleri vardır. Hiç altyapısı olmayan, iyi gelişmiş ve çok rahat kıyı alanları ve plajları vardır. Bu aynı zamanda çıplaklar plajının yeridir - bu tür plajlar Antigua'da oldukça nadirdir. Mahremiyet ve samimiyet için özlem veren gezginler, ihtiyaç duydukları şeyi güney batı kıyısında bulacaklar. Fryes Körfezi'ni sevecekler. Asla … Devamını Oku

Antigua’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018