OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Estonya

Estonya için Seyahat İpuçları - Neleri Önceden Hazırlamalı, Oradayken Nelere Uymalı

Tallinn   Estonya’ya seyahat etmek herhangi bir turist için en iyi ve en unutulmaz deneyimlerden biri olabilir. Kendinizi bu ülkedeki konaklamanızın kurallarına ve özelliklerine önceden alıştırırsanız keyifli bir çalışma garanti edilir. Yolculuğa hazırlanmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları.
1. Hava soğuk olduğunda ve turist girişi nispeten zayıf olduğunda ilkbaharda, yaz sonunda veya sonbaharda Estonya’ya gitmek en iyisidir.
2. Eğer tur programı orman yollarına ziyaretler içeriyorsa, kene kaynaklı ensefalite karşı aşı yaptırmalısınız.
  Estonya, bozulmamış doğası ve peyzaj çeşitliliği ile ünlü bir kuzey ülkesidir. Bölgesinin yarısı ormanlarla kaplıdır. İstatistiğe göre, ülke büyük taş …
Devamını oku
3. Estonyalılar, Estonca’da en az birkaç kelimeyi telaffuz edebilen turistlere büyük saygı duymaktadırlar. Yolculuktan önce birkaç yaygın ifadeyi öğrenebilirsiniz.
4. Ülkenin sakinleri müdahaleci görünmek istemezler ve neredeyse hiç kaynak göstermezler. Servis personeli ile etkileşim halinde, müşterinin iletişimi başlatması genellikle gereklidir.
5. Bir selamlaşma olarak, Estonyalılar başını sallarlar ya da geleneksel bir el sıkışma kullanırlar. Bir kadın sadece gülümsemeyi karşılayabilir. En popüler Estonca selamı “Tere!” Dir.
6. Yabancı bir kişi ile iletişim kurarken, sanat, Estonya mutfağı veya bira hakkında konuşabilirsiniz. Öte yandan, İkinci Dünya Savaşı veya ülkenin tarihinin Sovyet dönemi ile ilgili konulara değinmeyin. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
7. Estonya’nın resmi para birimi avrodur. Ülkenin herhangi bir yerinde banka kartı kullanarak ödeme yapabildiğiniz için turistlerin para değiştirme konusunda endişelenmeleri gerekmez.
8. Para kazanmak için, uyku alanı, bir kamp veya bir konaklama için ucuz bir otel seçmeye değer. Kahvaltı ve yatak çarşaflarının sunulup sunulmadığını da sormak önemlidir.
9. Otobüsle bir şehirden diğerine geçmek en iyisidir. Taksi ile seyahat etmek de oldukça ucuz. Toplu taşıma araçlarını aktif olarak kullanmayı planlıyorsanız, seyahat kartı satın almaya değer.
10. Eğer kendinizi Estonya’da sürmek istiyorsanız, uluslararası bir sürücü belgesine ve bir yol sigortası belgesine ihtiyacınız olacaktır. Büyük şehirlerde ve tarihi merkezlerde, otopark için ödeme yapmanız gerekmektedir.
  Estonya, eşsiz bir kültürel mirasa sahip bir kuzey deniz ülkesidir. Şehirlerinin sarma sokakları hala ortaçağ ruhunu koruyor. Muhteşem kaleler, saraylar ve …
Devamını oku
11. İstasyonlar, yeraltı geçitleri ve yemekhaneler gibi halka açık yerlerde sigara içmek kesinlikle yasaktır. İstenmeyen bir yerde sigara içmek için para cezası 80 Euro’dur.
12. Sokakta alkollü içecekler içmek de para cezasına tabidir.
13. Estonya’da yemek hazırlarken, kafelerde ve restoranlarda yemekten çok daha ucuzdur. Dilek, ulusal mutfağı keşfetmek istediğinizde seçilebilir. Pahalı pişirilmiş yemekler süpermarketlerin mutfak bölümlerinde satılmaktadır.
Estonya kurumlarında devrilme faturada yer almaktadır. Ek teşvikler, müşterinin takdirine bırakılmıştır ve genellikle hizmet maliyetinin% 10’unu oluşturur.
15. Kamu tuvaleti ziyaret ederken, kafanızın karışmasını önlemek için işaretlere dikkat etmeli ve bunlara uymalısınız. Dik konumdaki üçgen erkek tuvaleti gösterir ve ters konumda kadın tuvaleti gösterir.
Estonya rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Estonya’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Ülke haritaları Estonya haritaları
Şehirler haritası Estonya şehir haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Estonya gezi haritası

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

08.02.2023

Estonya Gezisi Fotoğraf Galerisi

Estonya’nın Popüler Şehirleri için Tavsiyeler

Tallinn
  1. Döviz işlemleri, özel döviz bürolarında ve bankalarda yapılmalıdır. Döviz bürolarının çoğu pazar günleri çalışmıyor, ancak büyük bankalar müşterilerine her gün hizmet veriyor. 2. Müzelerin ve diğer kültür kurumlarının çoğunluğu Pazartesi ve Salı günleri kapalıdır. Planlanan seyahate çıkmadan önce çalışma saatlerini belirlemeniz önerilir. 3. Kafe ve lokantalarda ipuçları bırakmak mecburi değildir, ancak şiddetle tavsiye edilir. Ortalama ipucu tutarı toplam faturanın yaklaşık% 5 … Devamını Oku
Narva
  1. Sıra dışı hediyelik eşyaların hayranları, kalede bulunan atölyelere gitmelidir. Burada atölye çalışmalarına katılabilir ve ellerinizle geleneksel tarzda bazı ilginç aksesuarlar yaratabilirsiniz. 2. Yerel halk, ana dillerinde en az birkaç cümle bilen turistlere büyük saygı duyarlar. Hiç Estonca bilgisine sahip olmayan turistler yanlarında bir konuşma kılavuzu alabilirler. 3. Yerel kanun, halka açık yerlerde sigara içilmesi için ağır para cezaları öngörmektedir. Restoranları, eğlence merkezlerini … Devamını Oku

Estonya’nın Popüler Bölgeleri için Seyahat Hazırlığı

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018