OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Estonya

Estonya’nın Doğası - Aktif Dinlenme için Milli Parklar ve Sit Alanları

  Estonya, bozulmamış doğası ve peyzaj çeşitliliği ile ünlü bir kuzey ülkesidir. Bölgesinin yarısı ormanlarla kaplıdır. İstatistiğe göre, ülke büyük taş kayalar sayısında Avrupa’nın lideri konumundadır ve sırasıyla bitki ve bataklık türlerinin sayısında ikinci ve üçüncü sırayı işgal etmektedir. Estonya’nın doğası mevsime bağlı olarak görünümünü değiştirir. Yaz mevsimi, bitki örtüsünün bereketli bir çiçeklenmesi ile karakterizedir. Sonbahar da parlak renkler ile gelir, kış ise karlı ve soğuk günlerle karakterize edilir. Öte yandan bahar, doğanın uyanışını beraberinde getirir. Soomaa’nın Estonya bölgesinde “beşinci sezon” olarak adlandırılan inanılmaz bir fenomen var. Bu nehirler, taşkın suyla taşan ve taşkınları çayırlara ve yollara akan taşkınlara taşan sellerin bir mevsimi.
  Estonya kültürü köylü ortamından kaynaklanmıştır. Bu, kendine özgü geleneklerde ifade edilen özel bir lezzet verdi. Sonuç olarak, bu günlerde Estonya’da …
Devamını oku
Ülke alanının dördüncüsü doğa rezervleri tarafından işgal edilmiştir. Bugün Estonya’da beş milli park ve yüzlerce rezerv var. Her birinde doğa seven turistler mevcut park alanından yararlanabilir ve geceyi doğanın koynundaki kulübede geçirebilirler. Ülke birkaç tür hayvanın yaşadığı yerdir. Estonya ormanlarında ayılar, kurtlar, tilki, vaşak, vizon, tavşan, yaban domuzu, karaca, geyik ve geyik bulacaksınız. Alutaguse ormanlık alanı da “Estonya’nın ayı birliği” olarak adlandırılıyor çünkü ormanın sahibi ile tanışmak o kadar da zor değil. Sezon dışı, kuş uçuşlarında, turistler dünyanın dört bir yanından ülkenin batı kıyısındaki doğal rezerv Matsalu’ya gelir. Gerçek bir kuş cenneti ve milyonlarca göçmen kuşun geçişinin merkezi. Burada bulunan kuş türleri arasında, bu dönemde titreyen ormanları çevreleyen ormanlara kadar uzanan vinçler vardır.
Estonya kolayca ülkenin dörtte birini kapsadığı için “bataklıkların kenarı” olarak adlandırılabilir. Bugün bakir doğa bataklıkların etrafında yoğunlaşarak turistlere sakin ve sakin bir atmosfer sunuyor. Soomaa Milli Parkı da “bataklık diyarı” olarak adlandırılıyor. En büyük bataklık, Kuresoo ya da “bataklık” dır. Onun alanı on bin hektar üzerinde yayılıyor. Bir başka doğal başyapıt, güney Estonya’daki tepelerin kenarıdır. Bölgenin çoğu, bir tepenin diğerinin yerini aldığı Karula Ulusal Parkı tarafından işgal edilmiştir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Estonya, eşsiz bir kültürel mirasa sahip bir kuzey deniz ülkesidir. Şehirlerinin sarma sokakları hala ortaçağ ruhunu koruyor. Muhteşem kaleler, saraylar ve …
Devamını oku
Estonya’nın doğal sembollerinden biri, aşağı akan şelaleler ile kireç taşından oluşan yüksek sahildir. Binlerce kilometre uzar. Tüm uzunluğu boyunca sahil yüksekliği on ila elli metre arasındadır. En yüksek şelale Valaste’dir. Platformundan keyifli bir panorama açar. Estonya’nın kuzey kesimindeki şeyl topraklarının erozyona uğraması sonucu oluşan Tuhala jeolojik rezervinde devasa bir karst alanı bulunmaktadır. Yapısı İsviçre peyniri ile benzerdir. Tuhala’da, periyodik olarak kaynayan suyla ünlü “Witch’s well” ı bulacaksınız. Bazen kuyudan yükselen bir çeşme görülür. Eski bir efsaneye göre, bu, cadıların kuyuların dibinde süpürgelerle dövüldükleri gerçeğinden kaynaklanır. Aslında bu, bir yeraltı nehrinin sularının yüzeye çıkmasından kaynaklanmaktadır.
Cape Leptipea’da Kuzey Avrupa’nın en büyük taş kaya parçası olan “Ehalkivi” yer alır. Çevresi neredeyse elli metredir. Onu kucaklamak için kırk insanın ellerine katılmak gerekiyor. Baltık ülkesinin en yüksek zirvesi Haanja Yaylası’nda bulunan Suur Munamagi’dir. Zirvenin adı Estonyalıdan “Büyük Yumurta Dağı” olarak çevrildi. Estonya’nın nadir görülen doğal bir anıtı, birkaç göktaşı düşmesinden sonra oluşan Kaali krateri alanıdır. En büyük krater çapı yüz metreden fazladır.
  Estonya aktif bir eğlence için tüm koşullara sahiptir. Onun pitoresk manzaraları, denize erişim ve iki gulfs her yıl dinamik bir yaşam tarzı ve heyecan arayanlar …
Devamını oku
Estonya’nın kuzey ve batı kesimlerinde Baltık Denizi’ne açılan çok sayıda ada dağılmıştır. Bunların en büyüğü Saaremaa, Hiiumaa, Muhu ve Vormsi’dir. Säärethirp yarımadasının yakınında, yoğun ormanlarla kaplı on güzel adayı birleştiren ve ardıçlarla büyümüş bir doğa rezervidir. Saaremaa adasının batısındaki zengin florasıyla bilinen Vilsandi Yaban Hayatı Koruma Alanıdır. Estonya’nın denizle bağlantısı en iyi çam ormanlarıyla çevrili kumsallarıyla Lahemaa Milli Parkı’nda görülür.
Tartu Estonya nehirler ve göllerle doludur. Estonya rezervlerinin en güzeli Pühajärv Gölü veya tırtıklı bir sahili ve ormanlık adacıkları olan “Kutsal Göl” dir. Estonya nehirleri ve gölleri balık bakımından zengindir. Yaz aylarında, turistler ve yöre halkı güneşlenmek için göl kıyılarına gelir ve kışın buz gibi yüzeyleri patenli taraftarları çeker. Ünlü paten maratonu, ülkenin doğu sınırında yer alan Chudskoy Gölü’nün buzlarında yer alır. Estonya’daki en uzun nehir, sessiz bir seyir yapan kanocular arasında popüler olan güney Võhandu’dur.
Estonya rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Estonya’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Estonya şehir parkları ve milli parklar
♥   National park 'Karula rahvuspark' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National park 'Lahemaa rahvuspark' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National park 'Matsalu rahvuspark' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National park 'Soomaa rahvuspark' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National park 'Vilsandi rahvuspark' . Haritada   Fotoğraflar
Ülke haritaları Estonya haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Estonya şehir haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Estonya gezi haritası

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Hilton, yakında Kyoto'da yeni bir otel inşa etme projesine başlayacağını duyurdu. Şehrin kalbinde, prestijli Sanjo-Kawaramachi bölgesinde yer alacaktır. Konuklar dinamik şehirdeki tüm ilgi alanlarına kolayca ulaşabilecekler, birçok popüler cazibe merkezi ve rekreasyon alanı otele yürüme mesafesinde olacak. Oku bunu

09.02.2023

Estonya Fotoğraf Galerisi

Estonya’nın Bölgelerindeki Kültürel Manzaralar

Tallinn
Narva
Antik kalenin yanı sıra Narva, biraz sonra inşa edilen bir burcu korumuştur. Şehir, yapımı sırasında İsveç tarafından yönetildi. Barutun icadından sonra yeni savunma yapılarının inşası ihtiyacı ortaya çıktı. Silah yerleştirmek ve iki katlı casematları donatmak için kalenin etrafına ek burçlar dikildi. Zamanla savunmalar asıl amaçlarını yitirdi ama kaldırılmadı. Bugün burç, şehirdeki en çok fotoğrafı çekilen yerlerden biridir. Bembeyaz bir cepheye … Devamını Oku

Estonya: Bölge Bölge Gezi Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018