OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Ermenistan

Ermenistan’ın Doğası - Aktif Dinlenme için Milli Parklar ve Sit Alanları

  Ermenistan’ın manzarası ve rahatlığı benzersizdir. Bu nedenle, çok sayıda doğa rezervi ve doğal anıt var. Ülkenin ana milli parklarından biri, Sevan Gölü civarında kalan bölgedir. Milli parkın merkezi 1900 metre yükseklikte bir göldür. Maksimum derinlik 83 metredir. Su, yüksek mineralizasyon ile açıklanan parlak bir azür rengine sahiptir. Çok sayıda endemik balık türü var. Bunların arasında Sevan alabalığı, Sevan kramulya ve Sevan barbel bulunmaktadır. Büyük miktarlarda balık tutma nedeniyle, alabalık yok olma eşiğinde. Ardıç, meşe, gürgen ve akçaağaçların pitoresk karışık ormanları Sevan’da büyür. Gölün kuzeybatı kesiminde ünlü Sevanavank manastırı var. 9. yüzyılda kurulmuştur. Göl ve çevresi çok sayıda turistik gezi turuna dahildir.
  Ermenistan’da ana din Hıristiyanlıktır ve Ermeni Apostolik Kilisesi ile uygulanmaktadır. Bu dinin yasama seviyesinde onaylandığını ve Ermeni halkı için …
Devamını oku
Ermenistan’ın en güzel rezervlerinden biri Dilijan Milli Parkı’dır. Agstafa nehri havzasında bulunur. Tavush bölgesinin kayın ve meşe ormanlarını korumak için yaratılmıştır. Toplamda, 100’den fazla farklı ağaç türü parkta bulunabilir. Orman sakinleri arasında ayılar, Fars sincapları, taşlı sarnıçlar ve Kafkas siyahları ile karşılaşabilirsiniz. 150’den fazla kuş ve hayvan türü vardır. Bir başka büyük milli park, ülkedeki en büyük ikinci göl olan Arpi’de bulunur. Bu alanın manzarası alpin çayırlarına eşittir. Kışın bu parkta inanılmaz şiddetli hava hüküm sürüyor. Frosts -50 C rekoruna ulaşabilir. Yaklaşık 700 çeşit bitki burada yetişir. Ağacın içinde yaklaşık 200 farklı kuş türü yuva yapıyor.
Ermenistan’da bir kişinin yalnızca araştırma ve gözlem yapabileceği pek çok rezerv var. Khosrov Reserve, ülkenin batı kesiminde, Türkiye sınırına yakın. Benzersiz bitki ve ağaçlarla kaplı tepelerin muhteşem manzarasına sahiptir. Kırmızı kitapta yaklaşık 146 tür yerel bitki bulunmaktadır. Kırmızı kiraz, dağ külü, alıç, Vavilov çavdar ve badem bunların arasında. Fauna da son derece zengindir. Tarantulas, akrepler, örümcek haçları, kahverengi ayı, bezoar keçi, vaşak, kurt, Ermeni mouflon ve Asiatik leopar bulabilirsiniz. Shikahogh Reserve, ülkenin güneyinde bulunmaktadır. Benzersiz eğrelti otları, düz ağaçlar, kestane, ceviz, persimm ve nar içeren 1000’den fazla farklı bitki türü vardır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Eski BDT bölgesinin tüm ülkelerini dikkate alırsak, bugün Ermenistan’ın ekonomik gelişimi oldukça büyük bir dinamiğe sahiptir. Uzmanlar bu cumhuriyeti …
Devamını oku
Erebuni Rezervleri ülkenin orta kesiminde, Yerevan’dan uzakta değil. Bu ülkedeki en küçük rezerv. Bölgesinin büyük kısmı 10 milyon yıl öncesinden önce kurulmuş üçüncü derece kırmızı kil içeriyordu. Rezervin ana korunan nesneleri, 70 santimetre yüksekliğe kadar yemyeşil ve yoğun yapraklar oluşturan endemik tahıl türleri. Korunan cisimlerin statüsüne sahip 200’den fazla doğal anıt var. İnsan etkinliği burada sınırlıdır. İnsandaki açısı neredeyse 90 derece olan Tchekan’nın şelalesi aralarında. Şelale yüksekliği 20 metreden fazla. Bu, turistler ve yöre sakinleri arasında popüler olan çok pitoresk bir yer. Yakınında bir kış kampı var, böylece yılın herhangi bir zamanında simgesini ziyaret edebilirsiniz.
Yerevan to Ararat Sıra dışı bir doğal anıt, Avarayr efsanevi savaşı Vardan Mamikonyan önünde Ermeni ordusunun komutan yardımcısının meşesi. Meşçelik tarafından meşe şahsen 451 yılında dikildi. Kasım 1975’te ağaca zarar veren yıldırım çarptı. Oak’un yaşı on beş yüz yılı aştı. Ağacın çapraz anıtı 14. yüzyılda inşa edilmiştir. Ahşap kalıntıları Aknanhbyur köyüne nakledildi. 18 metrelik bir diğer güzel şelale Sisian şehri yakınlarındadır. Orada mağaralarda eski bir adamın izleri bulundu. Bunlar kaya resimleri ve antik taş devrinin gündelik hayatının nesneleri. 3,5 kilometre yüksekliğinde olan soyu tükenmiş yanardağ Azhdahak’ı ziyaret ederken muhteşem manzara turistlere açıktır. Florası ve faunası son derece zengindir. Nadiren sarı kartal, akbabalar, siyah akbabalar ve beyaz akbabalar var.
Ermenistan rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Ermenistan’ın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Ermenistan şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Arevik' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Dilijan' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Lake Arpi' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Sevan' . Haritada   Fotoğraflar
Ülke haritaları Ermenistan haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Ermenistan şehir haritası

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

04.02.2023

Ermenistan Fotoğraf Galerisi

Ermenistan’ın Bölgelerindeki Kültürel Manzaralar

Erivan
Şehrin dini yerlerinden, Saint Astvatsatsin Kilisesi'nden bahsetmek önemlidir. Bu güzel kilisenin en son yapılanması 17. yüzyılda, bina depremden ciddi bir şekilde zarar gördüğü için gerçekleşti. Kilisenin içinde ziyaretçiler eski çizimleri ve kurucusu Keram adını görebilirler. Erebuni Kalesi, başkentin daha önemli bir tarihi dönüm noktasıdır. Kalenin kalıntıları 220. yüzyılın ortalarında keşfedildi. O zamana kadar, Erebuni efsanevi bir nesneydi ve varlığı … Devamını Oku

Ermenistan: Bölge Bölge Gezi Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018