OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Ekvador

Ekvador için Seyahat İpuçları - Guinness Rekorlar Kitabı'na Layık, Benzersiz Manzaralar

Mariscal Sucre Havaalanı

Serimizden “Dünyadaki En Tehlikeli Koşuyolları”
  Ekvator'un ana havalimanına Mariscal Sucre denir ve ülkenin başkenti Quito ve Quito kentinde yer alır. Havaalanına tahsis edilen küçük bölge, sayısız binaya ve havalimanına kolayca ulaşılabilecek birkaç yanardağa yakındır. Sadece yüksek nitelikli pilotların uçakları böyle karmaşık koşullarda inişe izin verilir.
Quito, birkaç tehlikeli havalimanının aksine asfaltlı piste sahip olsa da, kalitesi çok kötü. Kalkış ve iniş esnasında uçaklar daima sarsılırlar. Pistin ortasında, oldukça büyük bir sloop var, bu nedenle uçak tam anlamıyla yere fırlıyor ve sonra tekrar şasiye düşüyor.
İyi havalarda, bu engeller deneyimli pilotlar için büyük bir sorun oluşturmaz. Uzun tropikal yağış mevsiminde, dünyanın en iyi profesyonelleri bile, Quitos havaalanında başarılı bir şekilde iniş yapmayı büyük bir başarı olarak değerlendiriyorlar. Güçlü fırtınalı yağmur dışında, büyük tozları ve kül omurgalarını havaya çıkaran ve görünürlüğü azaltan volkanlar uçak için büyük tehlike oluşturuyor. Quitos havaalanı dünyanın en yükseklerinden biridir, deniz seviyesinden 2.800 metre yükseklikte bulunur. Pistinin uzatılması 4 100 metre, çok büyük uçakların alınıyor olmasını sağlıyor. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Rocas Bainbridge

Serimizden “Görkemli ve Muhteşem Kraterler ve Krater Gölleri”
  Galapagos Adaları, eşsiz doğal manzaralar açısından zengin. Santiago Adası'ndan uzak olmayan garip krater Rocas Bainbridge. Bu, inanılmaz derecede güzel, küçük bir huni adası olup, deniz kenarında her taraftan yıkanmaktadır. Ada'nın merkezinde muhteşem mavi göl var.
Krater gölü tuzludur. Onun harika rengi, yüksek mineral konsantrasyonundan kaynaklanmaktadır. Her ne kadar ada oldukça cansız gibi görünse de, üzerinde biraz bitki örtüsü bulabilirsin. Tuz Gölü, su bitkilerinin nadir türlerini yetiştirirken, zarif flamingolar buraya yaklaşıyor.
Turistler, bir tekne turu sırasında harika kraterde otlatabilirler. Santiago Adası sahilinde heyecan verici geziler düzenlenmekte ve tekneler ile tekneler ödünç verilmektedir. Rocas Bainbridge Krateri'nin etkileyici fotoğraflarını çekmek isteyen yolcular, bir helikopter gezisinde rezervasyon yapabilirler. Rocas Bainbridge kraterinin adaların sayısız volkanik dönüşüm hunilerinden yalnızca biridir. Son derece uyumlu ve etkili görüş sayesinde dünya çapında biliniyordu. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

San Rafael Şelalesi

Serimizden “Gezegenin En Tuhaf Şelaleleri”
  San Rafael, Ekvador'daki en güzel şelalelerden biridir. Bu, doğanın inanılmaz gücünün bir göstergesi ve 150 metre yüksekliğe sahip. Şelale, aktif Reventador yanardağının eteklerinde, özel bir doğal alanda bulunur. Şu anda, Ekvator'daki en yüksek şelale Sumako Tabiat Koruma Bölgesi'nde bulunmakta olup, ayırt edici özellikleri inanılmaz yemyeşil tropikal bitki örtüsünü içermektedir.
Kural olarak, rezerve yapılan tüm geziler Quito şehrinden başlar. Süreleri oldukça yüksek. San Rafael şelale, Quito'ya yaklaşık 200 km uzaklıktadır. Harika doğal cazibe görmek için, en karmaşık dağ kaykosundan geçmeniz gerekiyor. Yolda, turistler dinlenmek için kalabileceği, yerli halkın hayat tarzını ve yaşam tarzını tanımak için çeşitli yerleşim birimleriyle buluşacak ve orijinal hediyelik eşya satın alacak.
Son birkaç kilometrelik yol turistlerin üstesinden gelmesi gerekiyor. Ormanda yürürken, inanılmaz derecede güzel tropikal manzaralara hayran olabilirler ve nadir bulunan kelebekleri görebilirler. Şelalenin hemen yakınında mükemmel bir fotoğraf çekebilecek uygun bir görüntüleme platformu tasarlandı. Doğal site tüm yıl boyunca halka açık olmasına rağmen, Aralık-Şubat döneminde bir tura çıkılması önerilir. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Merdivenler Pailon del Diablo

Serimizden “Dünya Çapında Başınızı Döndürecek Sert Patikalar”
  Ekvator'un çok ötesinde bilinen şahane bir doğal simge, korkunç adıyla Devil's Cauldron (Pailon del Diablo Şelalesi) olan bir şelale. Güzelliğine daha kolay bakmak için, bir kayalıkta birçok turist için bir spiral merdiven kesilmiştir. Şelale akışlarını tam anlamıyla kapsar ve her yönden görmenizi sağlar. Merdiven, küçük gözlem platformlarıyla dönüşümlü olarak çevrili fantastik dağ manzara arka planına karşı benzersiz görünüyor.
Merdivenin bazı bölümleri sürekli olarak spreyin yoğun bir sis altında saklanır, turistlerin genellikle yağmurluklarını giymeleri önerilir. Taş merdivenin ilk bakışta tamamen güvenli ve hatta güzel görünmesine rağmen oldukça sinsidir. Taş merdivenler düzensizdir ve farklı yüksekliktedir, buna ek olarak düşen spreyden dolayı daima çok kaygan olurlar, bu nedenle merdivenlere tırmanmak son derece dikkatli olmalıdır.
Merdiven de bazı ilginç sırlar var. Kayalardaki dar geçitlerle bağlantılıdır. Bu koridorlardan biri, şelale akışlarına mümkün olduğunca yakın olabilir. Fakat bazıları öylesine ufaktır ki, dört ayak üzerinde tam anlamıyla hareket etmeleri gerekiyor. Dik merdivenlerden yukarı çıkıp fotoğraf arşivinizi muhteşem resimlerle doldurduktan sonra, dinlenmenin daha rahat ve rahat bir bölümüne gidebilirsiniz. Şelale dibinde, dinlenebileceğiniz ve çevredeki doğal ihtimallerden keyif alabileceğiniz, birkaç cazip restoran ve dinlenme alanı bulunmaktadır. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Virgin Mary Quito Heykeli

Serimizden “En Görkemli Heykeller ve Anıtlar”
  Ekvator'un en yüksek heykeli, Quito kentinde görülebilen, Virgin of Quito'dur. Anıt 1976 yılında halka açıktı. Heykelin yüksekliği kaide de dahil olmak üzere 41 metredir. Heykeli yazar İspanya'nın meşhur mimarı Agustin de la Erran Matorra'dır. Harika kreasyonlar modelinin Meryem'in heykeli olduğuna inanılıyor. 1734 yılından bu yana, daha sonra Saint Francis Bazilikası'ndaki Quito ana katedralinin sunağını süslüyor.
Zarif bir heykel, Meryem Ana'nın dünyada kaldıklarını tasvir eder. Ayaklarının altında yılan görebilirsiniz. Böyle bir şekilde yazar, Quito vatandaşlarını her türlü zorluklardan koruyamayan kentin koruyucu azizinin gücünü ifade etmek istedi. Bu muhteşem anıt Panecillo tepesine monte edilmiştir. Etkileyici ölçeğine rağmen, heykel oldukça hafif ve dayanıklı. Çünkü o zamanın en erişilebilir ve en ucuz materyalinden biri, astarı tasarlamak için seçildi. Anıtla yüzleşmek için yaklaşık 7 000 adet alüminyum levha gerekiyordu. Heykelin diğer bir ayırt edici özelliği kanatlarıdır. Genel ikonografi için kanatlı Madonna çok nadirdir. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Galapagos Adaları

Serimizden “Güney Amerikadaki Ünlü Unesco Bölgeleri”
  Galapagos Adaları, muhteşem doğa mekanlarının gerçek depolarındandır. Pasifik Okyanusunda bulunan adalar 19 adaya, bazıları insanların yaşadığı bölgedir. Şu anda, bu okyanus alanını ziyaret eden turist sayısı söz konusu rakamların çok üzerindeyken yaklaşık 25 000 kişi adalarda daimi olarak ikamet ediyor. Charles Darwin, araştırmalarını bu adalar üzerinde yürüttü. Günümüzde yerel flora ve faunalar araştırmacılara büyük ilgi göstermektedir.
Yerel faunanın ana temsilcisi büyük bir deniz kaplumbağası veya Galapagos kaplumbağasıdır. Adalarda ayrıca nadir bulunan iguanalar ve kuş türleri de yaşamaktadır. Bu arazilerin her biri benzersizdir ve kendi cazip özelliklerine sahiptir. Deniz kaplumbağaları ve Galapagos penguenlerini izlemek için birçok kişi Bartolome Adası'na gelir. Wenman Adası yakınlarında yunusları izleyebilirsiniz. Yıllar boyunca Galapagos Adaları, dalgıçların ilgisini çekmeye devam ediyor, zira yerel sualtı dünyası da son derece güzel ve eşsiz.
Son yıllarda, adayı ziyaret eden bir dizi turist yüz kat arttı. Oteller ve restoranlar adalarda inşa edildi; plajlar ve spor tesisleri kuruldu. Bununla birlikte, tamamen mahrem bir ortamda dinlenme taraftarları hala burada uygun yerler bulacaktır. Tekne kiralamak ve ıssız adalardan birine gitmek yeterlidir. Tarihi mekanları keşfetmekten hoşlananlar, Santa Cruz adasını ziyaret etmek zorunda. Charles Darwin'in adını taşıyan birkaç eski binalar ve araştırma merkezi burada bulunabilir. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Ekvador’un Tüm Eşsiz Kent Simgeleri Haritada

Ekvador’un Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Ülke haritaları Ekvador haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

01.02.2023

Ekvador’un Kent Simgeleri Fotoğraf Galerisi

Ekvador Bölgeleri için Gezi İpuçları

Guayaquil
Boş zamanlarınız, iguanalarla oynayabileceğiniz, onları kollarınızda tutabileceğiniz ve bu ilginç hayvanlarla fotoğraf çekebileceğiniz Parque de las Iguanas'ı ziyaret ederek aydınlanabilir. El Pantanal, tüm aile ile ziyaret etmek için harika bir hayvanat bahçesidir. Burada çocuklar ve ebeveynleri develere, flamingolara, aslanlara, kaplanlara, timsahlara, kaplumbağalara, yılanlara, tavus kuşlarına, alageyiklere bakmaya davet edilir. Hayvanat bahçesi oldukça 'vahşi' olup, … Devamını Oku
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018