OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Budapeşte

Budapeşte Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

Budapest   1. Yolcuların özel bir indirim kartı satın almaları önerilmektedir. Toplu taşıma, müzeler, eğlence parkları, hayvanat bahçesi ve diğer kültürel tesislerde indirimli fiyatlara sahip olmanızı sağlar.
2. Şehri keşfederken, turistlerin yalnızca toplu taşıma araçlarını kullanmaları önerilir. Burada otobüs sayısı ve tramvay hattı sayısı gerçekten fazladır. Bu nedenle, herhangi bir ilgi veya cazibe noktasına ulaşmanızla hiç problem yaşamayacaksınız.
3. Taksi ile seyahat etmeyi isteyen turistler, cüzdanlarının sıkı ve dolar dolu olduğundan emin olmalıdır. Çoğu sürücü ödemeleri yalnızca ABD doları cinsinden kabul eder. Ayrıca, sürüş fiyatınızı önceden sürücü ile belirtmeniz gerekiyor. Birçok vicdansız sürücü, turistler arasında farkındalık eksikliğini kullanır ve oranları birkaç kez artırır.
4. Taksi ve lokantalarda ipucu bırakmak normaldir. Bir ipucunun olağan miktarı, toplam miktarın% 10-20’sini tahmin eder.
5. Budapeşte’de Kiralık Araba yalnızca 21 yaş ve üzeri olan turistler tarafından kullanılabilir. Bir araba kiralarken, otel konuk kartı sunmanız istenecektir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Kentte yürümek için çok zaman ayırmak isterseniz, yazınız kesinlikle seyahatiniz için en iyi zaman olacaktır. Hazirandan başlayarak Ağustos ayına kadar olan dönem en sıcak olanı kabul eder.
7. Budapeşte’nin en popüler hediyelik eşyaları, kristal ve dantelden yapılmış ürünlerdir. Bu ürünleri yerel dükkanlarda ve mağazalarda çok makul fiyatlarla bulacaksınız.
Kuş bakışı görünümünden Budapeşte’nin mimarisini keşfetmek! Ulusal Meclis, Matthias Kilisesi, St. Stephen Basilica, Vajdahunyad Kalesi, National Theatre, Ethnographic Museum, Güzel Sanatlar Müzesi, tüm bu anıtlar Budapeşte imajını tanımlıyor. … Açık
8. Trafik ihlali cezaları burada oldukça serttir. Bu sadece sürücüleri değil, aynı zamanda yayalarla da ilgilidir. Bir yoldan geçerken çok dikkatli olmalısınız. Burada yanıp sönen yeşil ışık, sıradan ve birçok sarı sinyalle tanıdıklarımız aynı anlama geliyor.
9. Açık piyasalarda mal satın aldığınızda, bilgisiz turistlere güvenerek birçok satıcının kasıtlı olarak fiyatları arttırması için hazırlıklı olmanız gerekir.
Budapeşte - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Budapeşte’de Nereleri Ziyaret Etmeli - Benzersiz Yerler

Gellert Gyogyfurdo

From the series “Dünyadaki En Sıradışı Kaplıcalar, Hamamlar ve Saunalar”
Çok güzel şelaleler, yapay şelaleler ve taş teraslar içeren şık bir açık yüzme havuzu da bulunmaktadır. Gellert Bath sadece fiziksel değil aynı zamanda estetik bir keyif almak için mükemmel bir yoldur. Ekonomik gezginler, ziyaret edilen hamamların ödenmiş olduğunu dikkate almalıdır. Malzeme maliyetlerini en aza indirgemek isteyenler, havlu, özel bir başlık ve ayakkabı almalıdır. Yukarıdaki tüm aksesuarlar ek bir ücret karşılığında banyoda alınabilir. … Devamını oku

Budapeşte ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

OrangeSmile araç kiralama Budapeşte’de araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

09.02.2023

Budapeşte Fotoğrafları

Budapeşte haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Budapeşte Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Budapeşte Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Budapeşte’de yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018