OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Venezuela Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Güzel ve farklı bir ülke olan Venezuela, Karayiplerin cazibesini ve seçkin Güney Amerika kültürünü birleştiriyor. Bu ülkede gezginler klas bir plaj tatilinin tadını çıkarabilir, doğa işaretlerini gözlemleyebilir veya birçok egzotik hayatı görmek için Venezuela Amazon ormanını ziyaret etmeyi tercih edebilirler. Ne seçerseniz edin, bu ülkede bir tatil unutulmaz olacaktır.
Los Llanos, ülkenin nüfusu olmayan bir kesiminde bulunuyor. Burası, yaban hayatı keşfetmek ve egzotik hayvanların birçok türünü görmek için harika bir yer. Bir tur sırasında çeşitli kuşlar, anacondas, caimans, capybaras ve hatta jaguarlar görülebilir. Daha az maceracı tatil için istekli olan gezginler, UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan Canaima Ulusal Parkı’nın keyfini çıkaracaklar. Bu çoğunlukla dağlık bir alan olup, bazıları yağmur ormanlarıyla kaplıdır. Rezerv çoğunlukla La Gran Sabana (Büyük Savannah) ve Melek Şelalesi ile ünlüdür.
Angel Falls, dünyanın en güzel şelalelerinin listesinde her zaman bulunur. 979 metre yüksekliğiyle dünyadaki en yüksek serbest düşen şelale olarak bilinir. Angel Falls’un tek damlası 807 metreye ulaşıyor. İlginç bir gerçek - şelale nispeten uzun zaman önce keşfedildi. 16 Kasım 1933’te Jimmie Angel uçakta uçarken şelale gördü. Angel Falls, keşfedicinin adını aldı. Bugün, gezginler Caracas veya Ciudad Bolivar’dan bir uçağa bu uçuşu tekrar etmeyi kabul ederler. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
UNESCO listesindeki başka bir site olan Coro, sömürge geçmişi sırasında ülkenin nasıl göründüğünü görmek için harika bir yer. Karakas’ın başkenti uzakta olmayan Coro, sömürge dönemine ait yaklaşık 600 tarihi binaya ev sahipliği yapmaktadır. Doğa mirası haline gelen gezginler, yaklaşık 40 adadan oluşan bir zincir olan Los Roques’i kaçırmamalıdır. Adalar, Karayip tarzı dinlenmenin tadını çıkarmak, 250’den fazla mercan kayalığı ve kaplumbağa kutsal alanını keşfetmek için harika bir yer.
Caracas, ülkenin en büyük şehri ve başlıca ekonomik merkezidir. Hazırlıksız gezginler için şehir oldukça tehlikeli olabilir, bu nedenle öneriler sunmak için bir ’Caraqueno’ dan istemek daha iyi. Los Palos Grandes, El Rosal, La Castellana, El Hatillo, Altamira, Las Mercedes, Sebucan, Este de Caracas veya Chuao gibi sermayenin bu tür alanları turistler için güvenli kabul edilir. Gündüzlerinde ve değerli eşyaların bulunmadığı tavsiye edilen bazı ilçeler de vardır.

Tarih ve Eğlence

  Venezüella’nın birçoğu rom olan ilginç ulusal semboller var. Ülkede, şimdi turistleri ağırlayan birkaç tarihi fabrika var. Gezginlerin rom üretimi yapma, en iyi türleri tatma ve özel mağazalarda hediye setleri alma şansı var.
Ülke, güzel zanaat geleneklerini korudu, bu yüzden güzel kil bebeklerinin yapıldığı birçok zanaat atölyesi var. Bir başka popüler ulusal sembol, hediyelik eşya dükkanlarında alabileceğiniz renkli hamaklardır. Dantel pelerinler nazik cinsiyetin temsilcileriyle çok popülerdir.
Venezüella’daki en popüler ulusal içecek kahve. Ülke ayrıca birinci sınıf çikolata için de dikkat çekicidir. Kelimenin tam anlamıyla her şehir ve kasabada, çikolata ve farklı tatlılar satın alabileceğiniz özel bir dükkan var. Tatlı dişler, farklı çeşit egzotik dondurmaların pişirildiği Merida’daki Coromoto Cafe’ye düşmelidir. Burada karides ve sarımsaklı dondurmaların tadına bile bakabilirsiniz.

Venezüella’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Venezuela şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Canaima' . Haritada   Fotoğraflar
♥   World Heritage Site 'Canaima National Park' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Cerro El Copey' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Cerro Saroche' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Chorro el Indio' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Venezüella’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Santa Ana de Coro Kasabası

Serimizden “Güney Amerikadaki Ünlü Unesco Bölgeleri”
  Venezuela'nın en ilginç şehirlerinden biri de Santa Ana de Coro. Bugün eski şehrin nüfusu yaklaşık 174 000 kişidir. Yerleşim, Karayip kıyısında Paraguana yarımadasının kenarında yer almaktadır. Küçük liman kenti burada 1527'de kuruldu. Birkaç yıl içinde ölçeği on kat arttı. Her yıl yeni yapılar ortaya çıkıyordu.

Kurulduğu günden bu yana, liman kentindeki ana meselelerden biri, genellikle yerini yağmalayan ve yere yığıyor olan korsanlardı. Buna rağmen, şehir her defasında yeniden inşa edilmiştir. Bugün, 18.-19. Yüzyıllarda mucizevi bir şekilde hayatta kalmayı başaran çok güzel tarihi binalar görmek mümkündür. Eski binaların bulunduğu liman alanı, özellikle ilgi çekicidir. Kasabanın en önemli cazibe merkezi Zamora Caddesi'dir. Venezuela'nın lüks konaklarımızın korunmuş olduğu en güzel … Tümünü Oku

Roraima Dağı

Serimizden “En Fantastik 15 Doğa Oluşumu”
  Ülkenin sınırlarının çok ötesinde bilinen Venezuela'nın ikonik bir görüntüsü Roraima dağı. 2 723 metre kadar ateş ediyor. Dağın ana özelliği yaklaşık 34 km²'lik bir alanı kaplayan kesinlikle düz üstüdür. Eski zamanlardan beri yerli halk dağın kutsal olduğu görüşündeydi. Çok sayıda inanılmaz batıl inanç ve efsaneye sahiptir.

Doğal dağ ve inanılmaz derecede güzel dağ etekleri, hem sıradan turistleri hem de dünyanın dört bir yanından gelen araştırmacıları cezbetmektedir. İlk olarak, fotoğraf ve video kamera tarafından çekilebilen inanılmaz sahnelerde ilgiyi gösteriyoruz. Araştırmacılar, dünyadaki hiçbir yerde bulunamayan nadir endemik bitkiler tarafından cezbedilmektedir. Ayrıca, tüm yolcuların dağın tepesine tırmanıp geniş plato boyunca yürümek için bir fırsatları olduğunu da … Tümünü Oku

Angel Şelalesi

Serimizden “Dünyanın En Harika Şelaleleri”
  Dünyadaki en yüksek şelale aramak için Venezuela'ya gitmeye değer. Burası güzel bir Angel Falls'ın yerini bulduğu yer. Şelale, Auyán-tepui Dağının tepesinden başlayarak geçilmez yağmur ormanları ile çevrilidir. Yüksekliği 1054 metredir. Günümüzde dünyanın en önemli doğal markası Canaima'nın bir doğa rezervindedir. Angel Falls, kendi keşfinin çok ilginç bir geçmişine sahiptir.

Resmi rakamlara göre, Ernesto Sanchez La Cruz sonbaharın keşfedicisi oldu, ancak bulgularının kesin tarihi bir süre sonra listelendi. 1933 yılında bir Amerikalı pilot James Angel, cevher yatakları aramak için Auyán-tepui dağ bölgelerini araştırdı. Şiddetli şelale üzerinde ilk önce uçan ve yerel sakinlere varlığını bildiren kişi buydu. Olağanüstü bir keşif yapan uçak bugün önemli bir anıt statüsüne sahip ve … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Venezuela
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Venezuela şehir haritası
Bölgelerin haritası Venezuella’da bölgelerin haritası

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Hilton Kyoto oteli, çok çeşitli konuklar için çekici olacaktır. Eğlence amaçlı seyahat edenler, Heian ve Yasaka Tapınakları, Kyoto İmparatorluk Sarayı ve doğal Gion Tarihi Bölgesi gibi ünlü cazibe merkezlerine yakınlığı takdir edeceklerdir. Konuklar birkaç dakika içinde metro istasyonlarına ulaşabilir, ilgi çekici yerlere giden yol fazla zaman almaz. Oku bunu

27.09.2023

Venezüella’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Isla Margarita
Sörf yapmak, sıradan yüzmeye ve güneşlenmek istememek isteyen tatilciler, El Agua Plajı'nı mükemmel bir şekilde bulacaklardır. Bu plajın uzunluğu yaklaşık 4 kilometredir. Sahildeki bu kısım yumuşak altın kumla kaplıdır. Plaj ayrıca muhteşem doğasıyla ünlüdür. Adanın kuzey kısmı, daha muhteşem bir plaj olan Caribe'nin yeridir. Bu neredeyse hiç kalabalık olmayan sakin plajların hayranları için uygun büyüleyici bir yerdir. Turist mevsiminin zirvesinde bile, bu kumsalın bölgesi her zaman huzur ve inzivaya … Devamını Oku

Venezüella’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018