OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Venezuela

Venezuela için Seyahat İpuçları - Guinness Rekorlar Kitabı'na Layık, Benzersiz Manzaralar

Teleferico de Merida

Serimizden “Dünyadaki En Uzun Kayak Teleferikleri ve Tramvaylar”
  Halen dünyanın en uzun teleferosu Mérida'da bulunuyor. Teleferiko de Mérida'nın uzunluğu 12.5 kilometredir. Başlangıç ​​istasyonu Barinitas yakınlarında bulunur. Teleferik dört bölümden oluşuyor ve deniz seviyesinden 4.765 metre yükseklikte Espejo Tepesi'nin üstünde yolcu asansör yapıyor. Dünyadaki en uzun teleferiğe binmek iki saatten az sürer; bu sırada dağ manzarası güzelliğini takdir edebilir ve Merida'nın panoramik manzaralarını izleyebilirsiniz.
Sürüş sırasında füniküler birkaç durak yapar; böylece herkes en pitoresk dağlık alanlarda gezintiye çıkabilir ve yolculuğuna en üst seviyeye devam edebilir. Dünyanın en uzun teleferiğini denemek isteyen cesur yolcular bazı önemli özellikleri dikkate almak zorundadırlar. Üst ve alt istasyonlar arasındaki yükseklik farkı Teleferiko de Mérida çok büyük, bu yüzden hızlı yükselme sağlıksız hale gelebilir. Hızla iklime uyum yeteneğinden emin değilseniz, ara istasyonlardan birine yolculukları sınırlandırmanız önerilir. Yeteneklerinden emin olanlar, sabahın erken saatlerinde yolculuk yapmanın daha iyi olacağını düşünmek zorundadır. Öğleden sonra Venezuela Dağları genellikle sis ve bulutlarla kaplıdır ve yerel manzaraya hayran olmaktan rahatsız olabilirler. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Angel Şelalesi

Serimizden “Dünyanın En Harika Şelaleleri”
  Dünyadaki en yüksek şelale aramak için Venezuela'ya gitmeye değer. Burası güzel bir Angel Falls'ın yerini bulduğu yer. Şelale, Auyán-tepui Dağının tepesinden başlayarak geçilmez yağmur ormanları ile çevrilidir. Yüksekliği 1054 metredir. Günümüzde dünyanın en önemli doğal markası Canaima'nın bir doğa rezervindedir. Angel Falls, kendi keşfinin çok ilginç bir geçmişine sahiptir.
Resmi rakamlara göre, Ernesto Sanchez La Cruz sonbaharın keşfedicisi oldu, ancak bulgularının kesin tarihi bir süre sonra listelendi. 1933 yılında bir Amerikalı pilot James Angel, cevher yatakları aramak için Auyán-tepui dağ bölgelerini araştırdı. Şiddetli şelale üzerinde ilk önce uçan ve yerel sakinlere varlığını bildiren kişi buydu. Olağanüstü bir keşif yapan uçak bugün önemli bir anıt statüsüne sahip ve yakındaki kasabalardan birine kuruldu.
Dünyanın en büyük şelalesinin düşen suyun yüksekliği ve hızı çok yüksektir, öfkeli bir akarsu yere ulaşmaz. Su, küçük parçacıklara ayrılır ve sakin havalarda birçok kilometreye uzanan büyük bir puslu buluta dönüşür. Angel Falls, yalnızca dünyanın en zorlu şelalelerinden değil, aynı zamanda dünyanın en yükseklerinden. Birçok gezgin, helikopter gezileri sırasında güzelliğini beğenmeyi tercih ederek yürüyerek ulaşmak imkansızdır. En cesur olanları, şiddetli Nehri Kerep'in sonundaki yolun üstesinden gelmek için teklif edilir. Bu durumda şelale için en kısa mesafeden hayran olabilirsiniz. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Roraima Dağı

Serimizden “En Fantastik 15 Doğa Oluşumu”
  Ülkenin sınırlarının çok ötesinde bilinen Venezuela'nın ikonik bir görüntüsü Roraima dağı. 2 723 metre kadar ateş ediyor. Dağın ana özelliği yaklaşık 34 km²'lik bir alanı kaplayan kesinlikle düz üstüdür. Eski zamanlardan beri yerli halk dağın kutsal olduğu görüşündeydi. Çok sayıda inanılmaz batıl inanç ve efsaneye sahiptir.
Doğal dağ ve inanılmaz derecede güzel dağ etekleri, hem sıradan turistleri hem de dünyanın dört bir yanından gelen araştırmacıları cezbetmektedir. İlk olarak, fotoğraf ve video kamera tarafından çekilebilen inanılmaz sahnelerde ilgiyi gösteriyoruz. Araştırmacılar, dünyadaki hiçbir yerde bulunamayan nadir endemik bitkiler tarafından cezbedilmektedir. Ayrıca, tüm yolcuların dağın tepesine tırmanıp geniş plato boyunca yürümek için bir fırsatları olduğunu da belirtmek gerekir. Mesa'nın üstü neredeyse her zaman kalın bulutlarda gizlendiğinden çevredeki manzaranın tadını çıkarmak pek mümkün değildir.
Roraima'nın dağ eteği alanları da ziyaret etmek çok güzel. Orada hızlı dağ nehirleri, harika ormanlarda gezinmenin yanı sıra yerel faunanın tipik temsilcileri ile tanışabilirsiniz. Eski zamanlarda yerli halk, dağın Kraliçe tanrıçasına ev sahipliğine döndüğüne inanıyordu, tüm insanların annesi. Dağ, onlar için önemli bir ibadet yeri idi. Bazı olağandışı eğlenceleri tercih edenler, helikopterle dağ tepesine uçmak için teklif edilir. Bu etkinlikten sonraki izlenimler kesinlikle unutulmayacaktır. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Santa Ana de Coro Kasabası

Serimizden “Güney Amerikadaki Ünlü Unesco Bölgeleri”
  Venezuela'nın en ilginç şehirlerinden biri de Santa Ana de Coro. Bugün eski şehrin nüfusu yaklaşık 174 000 kişidir. Yerleşim, Karayip kıyısında Paraguana yarımadasının kenarında yer almaktadır. Küçük liman kenti burada 1527'de kuruldu. Birkaç yıl içinde ölçeği on kat arttı. Her yıl yeni yapılar ortaya çıkıyordu.
Kurulduğu günden bu yana, liman kentindeki ana meselelerden biri, genellikle yerini yağmalayan ve yere yığıyor olan korsanlardı. Buna rağmen, şehir her defasında yeniden inşa edilmiştir. Bugün, 18.-19. Yüzyıllarda mucizevi bir şekilde hayatta kalmayı başaran çok güzel tarihi binalar görmek mümkündür. Eski binaların bulunduğu liman alanı, özellikle ilgi çekicidir. Kasabanın en önemli cazibe merkezi Zamora Caddesi'dir. Venezuela'nın lüks konaklarımızın korunmuş olduğu en güzel sömürge caddesi budur.
Şehrin en eski binası - Casa del Sol - orada bulunmaktadır. Güzel şapel, Iglesia San Nicolas de Bari ile komşu. Katedral, diğer mimari şaheserler arasında dikkat çekiyor. Kasabanın en romantik yerlerinden biri Plaza Manaure. Ünlü müze Lucas Guillermo Castillo'nun da dahil olduğu çok sayıda müze var. Sömürge zamanlarına dayanan en zengin ve en şaşırtıcı sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Venezüella’nın Tüm Eşsiz Kent Simgeleri Haritada

Venezüella’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Venezuela şehir haritası

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

13.08.2022

Venezüella’nın Kent Simgeleri Fotoğraf Galerisi

OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018