OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Tamuning Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Guam, takımadaların güneyinde, Pasifik Okyanusu’nun batı tarafında yer alan ve daha sonra Güneydoğu Asya’ya ulaşan tayfunların göründüğü, dünyanın en derin yeri olan Mariana Çukuru’ndan uzak olmayan en büyük Mariana Adaları. Ada neredeyse ekvatorun üzerinde. Tarihsel olarak Guam iki yanardağ tepesinin birleştirilmesinin sonucu olarak yaratılmıştır. Her iki volkan da milyonlarca yıl önce su altına girdi. İklimsel ve coğrafi koşullar, Guam’ın tarihi, gelenekleri ve kültürü, Mariana Takımadaları’nın diğer adalarından ciddi bir farklılık göstermiyor.
Turistler geleneksel olarak Guam’da bulunan çok sayıda anıt ve müze nedeniyle, aynı zamanda adadaki tropik plajlar ve çok sayıda şelale nedeniyle bu sakin ve huzurlu yeri ziyaret etmeye çalışırlar. Eski evlerin çok sayıda sütunu (’latte’) Guam’da yüzyıllar önce yaşayan eski Chamorro halkının kanıtlarını tutar. Burada ayrıca kaya resimlerini de görebilirsiniz.
Agana’da bulunan Tarihi Park “Pasifik Savaşı” ve Guam Müzesi, adanın tarihini kusursuz biçimde yansıtıyor ve bu yerin ziyaretçileri için çok eğlenceli. Doğayı seven turistler, şehrin doğa yollarında yürüyebilir ve harika şelaleleri ve yalnızlık sahillerini ziyaret edebilir. Sonunda, sualtı yaşamı hayranları Guam’da unutulmaz bir tüplü dalış deneyimi bulabilirler. Burada golf, balıkçılık, rüzgar sörfü, parasailing ve yüzmeyi de deneyebilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Adadaki en güzel yerlerden biri Tumon Koyu. Yanında, çok sayıda ilginç yürüyüş parkuru var ve sahilin dışında güzel bir mercan kayalığı var. Özel yıldız kumu sayesinde tüm dünyada ünlü olan Ypao Beach Park - adanın bir dönüm noktası da var. Bol miktarda hafif kumda, yıldız biçiminde, kalsiyum karbonat kristallerinden başka bir şey olmayan küçük turuncu kapanımlar vardır. Ayrıca bu kumda, eski fosiller ve çok güzel deniz kabukları kalıntıları bulunabilir. Bu yıldız plaj turistler arasında çok popüler.
Adanın kültürünü tanımak için minyatür Inarajan kasabası mükemmeldir. Caddelerinde yürürken, güzel bambu kulübelerine hayran olabilir ve çok ilginç el sanatları dükkanlarına bakabilirsiniz. Bu kasabada, 20. yüzyılın başında inşa edilmiş eski bir kilisenin kalıntıları da var. Topraklarında birkaç sembolik anıt var.
Jumullong Dağı Manglo ve Lamlam Dağı, tek bir çekim olarak kabul edilir. Onlar adadaki en yüksek noktalardır. Bu dağların yüksekliği yaklaşık 400 metredir. Yamaçlarında ve eteklerinde onlarca ilginç yürüyüş parkuru var. Kamp yapmak ve piknik yapmak için özel olarak belirlenmiş alanlar var ve dağların tepesinde akıllı görüntüleme platformları var.
Adanın merkezinde, yürüyüş severlere de hitap edecek küçük bir kasaba olan Barrigada yer almaktadır. Bu şehirde, farklı dönemlerde inşa edilmiş birçok antik kilise vardır. Burada sessiz tarihi sokaklarda dolaşmak, yerel el sanatları dükkanlarına bakmak ve restoranlarda geleneksel deniz ürünleri yemeklerini tatmak ilginç olacak.
Meşgul turistik yerlerden uzak durmak isteyenler, Umatac Körfezi kıyılarına gitmelidir. İşte olağanüstü bir tarihi cazibe - Fort Nuestra Senora de La Soledad. Şimdiye kadar, görkemli savunma yapısının sadece bir zamanlar bunun parçaları kaldı. Tarihsel verilere göre, bu sahilde 1521’de Magellan ve ekibi ilk adaya indi. Koy, muhteşem güzellik manzaralarıyla çevrilidir. Bu, adadaki henüz turist kârıyla dolu olmayan yerlerden biri.

Tamuning ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Guam Gezisi: Görülecek Yerler

Başkenti Hagatna'nın en ünlü cazibe merkezleri Papa 2. John Paul'un heykeli ve Özgürlük Heykeli'nin minyatür bir kopyası. Diğer popüler cazibe merkezleri arasında su sporları için mükemmel Cocos Adası, İki Aşıklık Noktalı uçurum, Savaş Sanatı İkinci Dünya Savaşı savaşına adanmış Savaş Ulusal Tarihi Parkı ve Talofofo orman köyleri bulunmaktadır. …
OrangeSmile araç kiralama Tamuning’de araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

20.07.2024

Tamuning Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
Tamuning, Guam Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Tamuning’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Tamuning’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018