OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Guam Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Bu adanın keşfi ilginç bir efsaneyle bağlantılıdır. 16. yüzyılın başında Ferdinand Magellan adayı keşfetti ve kültürel yanlış anlamalar onu ’Hırsızlar Adası’ olarak adlandırdı. Günümüzde, adayı Guam adı altında tanıyoruz. Ada Amerika Birleşik Devletleri topraklarına aittir ve plaj dinlenme ve su sporları için popüler bir yer haline gelmiştir.
Ada geleneksel olarak üç bölüme ayrılmıştır. Adanın kuzey kısmı, ABD askeri üslerinin, birkaç köyün ve tüm Guam’taki en güzel plajlardan biri olan Ritidian Plajı’nın yeridir. En kalabalık Orta Bölge’dir. Restoranların, oteller, turistik köyler ve dükkanlar çoğunluğu burada bulunmaktadır. Güney Bölgesi, doğa manzaraları hayranları için en iyi seçimdir. Adanın bu kısmı en dokunaklı ve Chamorro kültürü lekeleri, Cocos Adası ve Talofofo’nun siyah kum plajları ile ünlüdür.
Çoğu tertemiz beyaz zımpara kumsalları Ritidan Point National Wildlife Reserve’de bulunabilir. Gezginler hafta sonları bu yerin sakin atmosferinin tadını çıkarmak için ziyaret etmeleri önerilir çok popüler bir yerdir ve hafta sonları kalabalık olabilir. Seyahatinizi, Guam’in en yüksek noktası olan Mount Lamlam’ı ziyaret ederek devam edin. Buna dağ dense de Lamlam daha çok bir tepeye benziyor çünkü yüksekliği sadece 400m. Bununla birlikte, tırmanmak kolay değil, ama yaptığınız zaman, adanın ve okyanusun nefes kesen manzarası ödülünüz olacak. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Umatac, adanın tarihi ve kültürü hakkında bilgi edinmenize yardımcı olacak tarihi bir köy. Yerli halk burayı, ilk insanların yakınında yaratıldığı inancına göre kutsal sayılır. Daha sonra, 1521’de Magellan, Umatac Koyu’na indi. Umatac’daki bu keşfi amaçlayan bir anıt var. Eski Saint Dionicio Kilisesi kalıntıları yakınlardadır. Her Mart ayında, Magellan’ın inişini kutlamak için Umatac’da özel bir tören düzenlenir. Bölgenin panoramik manzarasının tadını çıkarmak için Fort Nuestra Senora de la Soledad’ı ziyaret etmeyi unutmayın.
Başkenti Hagatna’nın en ünlü cazibe merkezleri Papa 2. John Paul’un heykeli ve Özgürlük Heykeli’nin minyatür bir kopyası. Diğer popüler cazibe merkezleri arasında su sporları için mükemmel Cocos Adası, İki Aşıklık Noktalı uçurum, Savaş Sanatı İkinci Dünya Savaşı savaşına adanmış Savaş Ulusal Tarihi Parkı ve Talofofo orman köyleri bulunmaktadır.

Tarih ve Eğlence

  Orta Çağ’da Guam bir İspanyol kolonisiydi. 19. yüzyılın sonlarında, Amerika Birleşik Devletleri altındaydı ve şu anda hala onların altındaydı. İkinci Dünya Savaşı zamanlarında büyük bir stratejik rol oynamıştır. 1941’de ada ciddi şekilde bombalandı. Bombalama, Japon işgalinin sonuçta iki yıldan beri süren bir başlangıcıydı. Şu anda hiçbir şey trajik savaş dönemini ve adada gerçekleşen büyük savaşları hatırlatmıyor. Guam, yavaş yaşam biçimi ve eşsiz doğasıyla dikkat çekiyor.
Gezginler, yemyeşil hindistan cevizi avuçlarıyla çevrili büyüleyici plajlardan etkilenmektedir. Guam dalgıçlar arasında çok popüler. Muhteşem mercan kayalıkları adanın çevresinde yer almaktadır. Çok nadir deniz hayvanları için bir ev oldular. Gezi meraklıları adadaki arkeolojik bölgeleri ziyaret etme fırsatına sahip olacak. Bazı bölgelerde araştırmacılar 3.5 bin yıldan eski mağara resimlerini buldular. Adanın özel değeri, İkinci Dünya Savaşı’ndan beri ayrılan eserlerdir.
Ülke haritaları Guam haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

28.05.2024

Guam’ın Popüler Şehirlerinde Geziler

Tamuning
Adanın kültürünü tanımak için minyatür Inarajan kasabası mükemmeldir. Caddelerinde yürürken, güzel bambu kulübelerine hayran olabilir ve çok ilginç el sanatları dükkanlarına bakabilirsiniz. Bu kasabada, 20. yüzyılın başında inşa edilmiş eski bir kilisenin kalıntıları da var. Topraklarında birkaç sembolik anıt var. Jumullong Dağı Manglo ve Lamlam Dağı, tek bir çekim olarak kabul edilir. Onlar adadaki en yüksek noktalardır. Bu dağların yüksekliği yaklaşık 400 metredir. Yamaçlarında ve eteklerinde … Devamını Oku

Guam’ın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018