OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Surinam

Surinam için Seyahat İpuçları - Neleri Önceden Hazırlamalı, Oradayken Nelere Uymalı

Paramaribo   1. Surinam’ın resmi dili Hollandaca’dır, ancak sakinlerinin çoğu İngilizce bilmektedir veya en azından anlamıştır. Bu nedenle, İngilizce’de kötü olanlara, en az birkaç temel ifadeyi öğrenmeleri önerilir (tebrik, veda, sorma, minnettarlık ifade etme vb. İçin). Hollandaca’da bazı cümleleri öğrenmek de iyi olurdu, ama Surinamca Hollandalı’nın bazı kelimelerin telaffuzunda klasik versiyonundan farklı olduğunu unutmayın.
2. Hollandaca’daki Surinamca ile iletişim kurulduğunda, aksiliklerini taklit etmeye çalışmamalı, çünkü bu kabalık, hatta alay konusu olarak kabul edilebilir. Turistler doğal aksandan utanmamalı çünkü çoğu durumda ülkenin resmi dilinde iletişim kurma girişimi olumlu algılanacaktır.
3. Satın aldığınız meyve ve sebzeler yemeden önce iyice yıkanmalıdır.
  Güney Amerika’daki en küçük ülke olan Surinam, hareket halinde dinlenmeyi tercih edenler için heyecan verici ve farklı bir tatil sunabilir. Bisiklet turları, …
Devamını oku
4. Surinamerler çoğunlukla sessizce ve sakince konuşurlar, bu yüzden duygular yükselirken bile sesinizi yükseltmemeniz önerilir. Gürültü yapmak, yüksek sesle konuşmak ve halka açık yerlerde bağırmak kabul edilemez.
5. Surinam her zaman güneşli ve genellikle çok sıcak olduğundan, güneş gözlüklerini ve güneş koruyucusunu, bir şapkayı, doğal açık renkli kumaşlardan yapılmış hafif kıyafetleri ve rahat ayakkabıları mutlaka alın.
6. Surinam’da açıkça giyiniyor ve çok daha mütevazı sakinler görebilseniz de, ülkeye ilk kez seyahat eden turistlerin muhafazakar kültürlere saygı göstermek için daha kapalı kıyafetler giymeleri önerilir. Ne tür bir topluma katılacağınızı biliyorsanız, yeni arkadaşlar için alışılagelmiş şekilde giyinebilirsiniz.
7. Surinam, suç bakımından göreceli olarak güvenlidir, ancak halka açık yerlerde, ülkede kazık çekme yaygın olduğundan, çanta ve değerli eşyaların izlenmesi gerekir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
8. Surinamların çoğu cinsel azınlıklara karşı hoşgörülüdür, ancak geleneksel olmayan cinsel yönelime dair herhangi bir kamu gösterisine açık değildir. Bununla birlikte, Surinam halkı azınlıklara yönelik nefret ifadesini de memnuniyetle karşılamıyor, çünkü hoşgörü ve karşılıklı saygı birçok farklı kültürün birleştiği ülke felsefesinin temelini oluşturuyor.
9. Sunulan içecekler ve yiyecekler minnettarlıkla alınmalıdır;
10. Turistler pek çok Surinamlının şaşırtıcı derecede sakin olarak nitelendirilebileceğini belirtmiştir. Diğer ülkelerden insanlara göre çok daha az gergin ve sinirlidirler. Surinam’ın konukları yerel sakinlerin örneğini izlemeli ve olumsuz duyguların hakim olmasına izin vermemelidir, aksi takdirde kötü niyetli ve tahrik edici olarak kabul edilebilir.
11. Surinam evine davet edilen konuklar, geleneksel olarak hediye olarak bir buket çiçek getirip ayakkabılarını kapıdan çıkarırlar.
  Surinam’ın sıcak tropik iklimi iyi yağışlarla yumuşar. Şubat ve Mart her zaman oldukça kurak, ardından Ağustos ayına kadar uzun yağışlı bir mevsim var. …
Devamını oku
12. Ülkedeki pek çok evin kapı zili olmadığı akılda bulundurulmalıdır, bu nedenle konuklar genellikle kapıyı çalmaktadır. Ancak bazı durumlarda, özellikle misafir beklerken insanlar kapıyı kilitlememektedir.
13. Surinamlar kibardır ve genellikle muhatapları rahatsız etmemek için düşüncelerini doğrudan ifade etmeden doğru olmaya çalışırlar. Surinam misafirleri sırayla inceliğe girmeli ve kendilerine sert kararlar vermemelidir. Ayrıca, burada yaşlılara saygı göstermek ve kamu yetkilileri ve kanun uygulayıcı yetkililere karşı nazik olmak gelenekseldir.
14. Surinamlı halsiz ya da tembel olarak adlandırılamaz, ancak, yarına kadar bir şeyleri erteleme şansları varsa, sadece bunu yapacaklar ve bu dikkate alınmalıdır.
15. Bu kural evrensel olanla ilişkilendirilebilir; çünkü kendi ülkenizde bile, herhangi bir ülkede uyulmalıdır. Ancak birçok turist, insanların fotoğraflarını çekmenin ve videoyu sormadan çekmenin kabul edilemez olduğunu unutuyor. Buna kişisel sınırların ihlali denilebilir. Çok az insan hayvanat bahçesinde bir hayvan gibi hissetmeyi sever ya da bir müze sergisi gösterir. Renkli, sıradışı veya güzel bir yerel ikamet görürseniz ve onu yüzyıllar boyunca yakalamak istiyorsanız, izin almayı unutmayın.
Surinam rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Ülke haritaları Surinam haritaları

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

04.02.2023

Surinam Gezisi Fotoğraf Galerisi

OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018