OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Surinam

Çocuklarla Surinam Aile Tatili - Turistik Yerler ve Eğlence

Court house   Küçük Surinam, komşu ülkeler kadar çocuklu turistler için eğlence ile övünemez. Ancak, yeterince yakından bakarsanız, burada gözlerden gizlenmiş hazineleri bulabilirsiniz. Paramaribo’daki Villa Zapakara Çocuk Müzesi, çocukların hayal gücüne özgürlük verebilecekleri Hindistan atmosferi ile harika bir yer. Burada Hint kültürü hakkında büyüleyici dersler var, çocuklar renkli kumdan resimler yaratmaya, çömlek yapmaya, dans etmeye, şarkı söyleyip kına ile süslemeye ve bir sinemada film izlemeye davet ediliyor.
  Surinam’ın sıcak tropik iklimi iyi yağışlarla yumuşar. Şubat ve Mart her zaman oldukça kurak, ardından Ağustos ayına kadar uzun yağışlı bir mevsim var. …
Devamını oku
Surinam, güzel olan ve hiç kimseyi kayıtsız bırakmayan, yoğun orman ve serin şelalelerin sırlarına daha derinden dalmak isteyen ilgiyi uyandıran doğaya karşı göze çarpmayan telkin sevgi için iyidir. Bigi Pan Gölü, Paramaribo’dan üç saatlik sürüş mesafesindeki Nieuw-Nickerie kasabası yakınlarında bulunur. Bu harika yer sadece eğlence için değil, güneşte parlayan suların yanında yürüyüş yapmak için de uygundur. Flamingolar, balıkçılar, kral balıkçılar ve balıkçıllar dahil 120’den fazla tür vardır. Bazı yerlerde, balık sudan atlar. Ve eğer yeterince şanslıysanız, gölde yaptığınız bir tekne turu sırasında gerçek bir caiman görebilirsiniz.
Geniş Commewijne Nehri, Surinam’ın kuzeyinde akmaktadır. Palmiye ağaçları, kaplumbağaların yumurta bıraktığı kıyılarda yetişir, beyaz balıkçıllar kıyıdan uzakta yiyecek ararlar ve suda meraklı yunuslar arar. Yeşillikler arasında yürürken, bir tekneden veya kıyıda görülebilirler. Bulanıklığı nedeniyle su altında yunusları görmek zor, ama genellikle yüzeyde ortaya çıkıyor ve yüksek atlıyorlar. Yunusların doğal ortamlarında yakınlık kaçınılmaz olarak çocukları büyüleyecektir. Commewijne Nehri tarafından, suyun gün batımının renklerini güzelce nasıl oynadığını görmek güzel. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Bu ilginç ve güzel ülke muhteşem doğadan fazlasını sunabilir. Gezginler burada benzersiz mimari ve tarihi eserler, ilginç otantik gelenekler ve misafirperverlik …
Devamını oku
Paramaribo’nun merkezinde, çocuklu aileler kesinlikle akıllı Capuchin maymunlarının yaşadığı serin bir palmiye bahçesini mutlaka ziyaret etmelidir. Egzoz sıcağında bile taze ve kolayca nefes alabileceğiniz bakımlı bu vahada, yürüyüşün ardından dinlenebileceğiniz yerler var: banklar ve çardaklar ve çocuklar yollarda ve ince avuç içi arasında güvenle eğlenebilirler. Hem yetişkinler hem de çocuklar, uzun palmiye ağaçları arasındaki bu canlandırıcı yürüyüşü, maymunları ve renkli egzotik kuşları izleyerek tekrar etmekten mutluluk duyacaktır.
Sıcakta, şu anda ormanda büyümüş olan eski kahve plantasyonunu da ziyaret edebileceğiniz, başkentin yakınındaki Peperpot Doğa Parkı’nda yürümek iyidir. Park, sincap maymunlarına ve iguanalara ev sahipliği yaparken, yerli halk ve turistler için burada çok sayıda yaşayan çeşitli kuşları gözlemlemek için uygun bir yerdir. Peperpot’a giderken, sivrisineklerin yürüyüş izlenimini bozmalarını önlemek için böcek kovucular kullandığınızdan emin olun. Hastaların en çok ziyaretçileri tapirleri ve zarifçe çırpınan mavi morfo kelebeklerini görebilir.
  Küçük Güney Amerika ülkesi Surinam, farklı uluslardan çok sayıda temsilciye ev sahipliği yapıyor. Yerel nüfusun rengi Afrika, Hindistan, Çin ve Avrupa’nın …
Devamını oku
Çocukları tarihle tanıştırmak için, Surinam’daki müzelerin herhangi birine, her biri ülkenin tarihini kendi tarzında anlatan müzelere götürebilirsiniz: geleneksel kostümler, sanat eserleri, fotoğraflar ve videolar, ev eşyaları, arkeolojik bulgular ve köleleri zincirleyen zincirler bile. Çocukları, diğer kültürlerin ve dünya görüşlerinin hoşgörü ve kabul edilmesini öğretmek için bir sokakta duran bir sinagog ve camiye götürmek iyi bir fikirdir. Ama yine de, 1975 yılını bize hatırlatan kentin bir parçası olan Bağımsızlık Meydanı olarak bilinen Paramaribo’nun kalbindeki tarihi bir yerden bir eğitim yolculuğuna başlamak daha iyidir. Burası Surinam’ın Hollandalılardan bağımsızlığının bir simgesidir.
Müzeler, parklar, ormanlar ve meydanlar keşfetmekle geçen uzun bir günün ardından, bir şeyler yemek zamanı. Başkentin kalbinde, nehrin yanında, zarif bir iç mekana sahip ’Bodega & Grill De Waag’ Restaurant vardır. Patates kızartması, çorbalar, salatalar ve sandviçler gibi basit yemekler sunar; çocukların açlığı gidermek için ihtiyaç duyduğu şeyleri sunar. Ayrıca, Hint kökenli şeflerin yemek hazırladığı otantik Hint mutfağı servis eden, sakin ve rahat bir restoran olan ’Martin’s Food of Indian Food’ ı da ziyaret edebilirsiniz. Pek çok yemek çok baharatlı, bu yüzden çocuk sırasına baharat eklememeyi sormaya değer.
Surinam rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Ülke haritaları Surinam haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

09.02.2023

Fotoğrafçıların Gözünden Surinam

OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018