OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Surinam Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Bu ilginç ve güzel ülke muhteşem doğadan fazlasını sunabilir. Gezginler burada benzersiz mimari ve tarihi eserler, ilginç otantik gelenekler ve misafirperverlik bulacaksınız. Commewijne, ülkenin en ünlü bölgesi olmayı sürdürüyor. Eski tarlaları, güzel köşkleri ve sömürge döneminin binalarını görmek için harika bir yer. Oldukça ilginç bir gerçek - birçok plantasyon birkaç yüz yaşında olduğu gerçeğine rağmen günümüzde bile çalışmaya devam ediyor. Seyahat edenler, piedmont bölgesine bir geziye katılmak veya rahat balıkçı köylerinden birinde ziyaret etmekteler.
  1. Surinam’ın resmi dili Hollandaca’dır, ancak sakinlerinin çoğu İngilizce bilmektedir veya en azından anlamıştır. Bu nedenle, İngilizce’de …
Devamını oku
Johanna Margaretha, Margrita, Pomona, Bakkie ve Rust en Werk, ülkedeki en ünlü ve otantik yerleşim yerleri arasındadır. Burada yolcular, yerel yaşam tarzı hakkında bilgi edinebilecek, tekne kiralayabilecek ve balık avı araçları alabilecek. Braamspunt antik kenti, Commewijne’den batıda bulunmaktadır. Eski bir kalesi şehrin ana simgesi olmayı sürdürüyor. Nieuw Amsterdam, Surinam’daki popüler bir turist şehridir. 18. yüzyılda kent önemli bir stratejik nokta oldu. Birleşik mimari bir birlik oluşturan çeşitli koruyucu tesisler, günümüze kadar varlığını sürdürdü. Kent, Surinam Nehrinin kıyısında kurulmuştur ve II. Dünya Savaşı yıllarında bankalarına yüklü toplar yerleştirilmiştir. Toplar, bugüne kadar orijinal yerlerinde duruyor ve bir tür anıt halini almış durumda.
Ülkenin başkentinden uzak olmayan Para bölgesi de çok ilginç bir yer. Buradaki başlıca simgeler arasında Bersaba ve Carolinakreek ve Jodensavanne plantasyonları gibi yetiştiricilerin konakları sayılabilir. Buradaki dini yer işaretleri de var, örneğin The Bracha v ’Shalom Synagogue. 17. yüzyılın sonunda inşa edildi, bu nedenle sinagogun en büyük kısmı yok edildi. Kassipora köyünün yakınında çeşitli mineral kaynaklar vardır ve köyden uzakta değil, muhteşem ormanları ve dereleri bulabilirsiniz. Surinam’da birkaç doğa parkı ve rezervi var; Galibi Tabiatı, turistler arasında en popüler olanı. Burası, küçük bir ev kiralayabilecekleri veya parkta bir hamak kurabilecekleri eko-turizm hayranları arasında hızla ünlü hale geldi. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Küçük Surinam, komşu ülkeler kadar çocuklu turistler için eğlence ile övünemez. Ancak, yeterince yakından bakarsanız, burada gözlerden gizlenmiş hazineleri …
Devamını oku

Tarih ve Eğlence

  Surinam’ın sömürge öncesi tarihi az bilinmektedir. Topraklar ilk İspanyol sömürgecileri tarafından ziyaret edildiğinde, onlar Caribs, Arawaks ve Warao tarafından dolduruldu. Yeni toprakların keşifçileri İspanyol gezginleri, Alonso de Ojeda ve Vicente Pinzon’du. Surinam sahiline 1499 yılında yerleştiler. 17. yüzyılda İngiliz yerleşimciler toprakları geliştirmeye başladılar. 1667’de İngiltere, arazileri Hollanda’ya kontrol etme hakkını devraldı.
Hollandalı sömürgeciler birkaç büyük şehir kurdu. Ana sömürgecilerin aktivitesi 300 yıl boyunca şeker kamışı tarlalarının yetiştirilmesiydi. Köleler, geniş tarlalar üzerinde çalışmak için komşu Afrika ülkelerinden transfer edildi. Avrupa, 19. yüzyılda kendi şeker üretimini gerçekleştirdiğinde, Suriname ekonomik kriz dönemini gördü. 1863’te kölelik kaldırıldı. Sonuç olarak, yerel ekiciler ciddi bir iş gücü sorunu yaşadılar.
  İyi alışveriş fırsatları, her ülkedeki tatiller için her zaman güzel bir avantajdır. Alışılmadık ve akılda kalıcı bir şey satın alma isteği ya da sadece …
Devamını oku
20. yüzyılın başlangıcı, Asya ülkelerinden Surinam’a gelen çok sayıda göçmen tarafından işaretlendi. O zaman, tarımsal alan geliştirildi. Ülke topraklarında altın ve boksit yatakları bulundu. Ülke, 1954’te Hollanda’dan kısmen özerk hale geldi. Surinam, 1975’te tam bağımsızlık kazandı.
Paramaribo, Suriname Birçok gezgin için Suriname, özel kültürel gelenekleri nedeniyle egzotik bir ülkedir. Yerel sakinler tarafından kutlanan pek çok bayram, ilk defa sömürgecilik döneminde gerçekleşti. Paskalya öncesi Paramaribo’yu ziyaret etmek çok ilginç. Bu sırada büyük Avond Vierdaagse geçit töreni düzenlendi. En büyük ve en ilginç festivallerden biri genellikle Yeni Yıldan önce düzenleniyor. Surifesta olarak bilinen tatiller, Aralık ayında kutlanmaya başlıyor ve Ocak ayı ortasında sona eriyor.
  Surinamlar, Noel ve Paskalya gibi genel kabul görmüş ve tanınmış tatillerin yanı sıra, ülkenin eşsiz yolunu yansıtan özel tatilleri kutlar. 5 Aralık, Aziz …
Devamını oku
Gezginler de dikkatlerini yerel yiyeceklere vermelidir. Ulusal mutfağın temeli deniz ürünleri, mevsim meyveleri ve sebzelerdir. En popüler yemeklerden biri tavuk ve sebzedir. Daha egzotik bir incelik olan Bakbana - fındık sos ile servis edilen kavrulmuş muz yaprakları.
Surinam rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Surinam şehir parkları ve milli parklar
♥   World Heritage Site 'Central Suriname Nature Reserve' . Haritada   Fotoğraflar
Ülke haritaları Surinam haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Bölgelerin haritası Surinam’da bölgelerin haritası

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

08.12.2023
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018