OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Porto Riko Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  En ünlü tatil beldelerinden biri olan ülke, muhteşem mimari yapılar, güzel doğa beldeleri ve mükemmel eğlence merkezleri seçeneklerinden de zengindir. Porto Riko ile tanışmaya başlamak için en iyi yol, dağlar ve yeşil tepeler arasında saklı birkaç antik kenti bulacağınız Cordillera Central’ı ziyaret etmektir. Seyahat edenler, piedmont bölgesine yapılan gezilere katılmak, karla kaplı dağlara tırmanmak ve asırlık ormanlarda yürüyüş yapmaktan mutluluk duyuyorlar. Yabucoa, en iyi plajlar ve Bosque Estatel de Carite adında güzel doğa rezervine yakınlığı ile ünlü küçük bir kasabadır. Rezerv alanındaki üç nehir var - Rio Grande de Patillas, Rio de la Plata ve Rio Grande de Loíza, bankalar gerçekten pitoresk ve balık tutmak için mükemmel.
  1. Çoğu Porto Rikolu Katoliktir; Ülkede çok güzel Katolik kiliseleri ve tapınakları var. Ancak, kiliselerin turistlerin ilgi çekici yerleri değil, öncelikle ibadet …
Devamını oku
Gezi programınıza San Cristobal Kanyonu ve benzersiz orman Toro Negro Rezervi ziyaretlerini de dahil etmeyi unutmayın. Orman 7 bin dönümlük bir alanı kaplar ve 700 çeşit bitki örtüsü ve yüzlerce farklı kuş ve hayvan türü için barınak sağlar. Cabo Rojo, doğa manzaraları hayranları için de harika bir yer. Ülkenin güney kesiminde yer alır. Faro Los Morrillos de Cabo Rojo adlı deniz feneri alanın simgesi haline geldi. Deniz feneri, ziyaretçilerin güzel panoramik manzaranın tadını çıkardığı gözlem güvertesi ile donatılmıştır. Cabo Rojo, güzel gevşek koylar, yemyeşil park alanları ve yürüyüş için çok alan arayanlar için mükemmel bir seçim olacaktır. Ünlü Bahia Fosforescente (Fosforlu Körfez), Cabo Rojo’nun doğusundadır. Bu koy, yerel planktonun benzersiz özelliklerinden dolayı binlerce ziyaretçiyi cezbetmektedir. Her akşam, kıyı sularının gizemli bir şekilde nasıl parladığını görebilir. Bu doğal fenomen çok nadirdir.
Piedmont bölgesi, dünyanın en eski radyo teleskopu sayesinde ünlü Arecibo Gözlemevinin ev sahnesindedir. Teleskop çalışmaya devam eder ve uzaydaki nesneleri uzaktan incelemek için kullanılır. Çok uzun zaman önce Gözlemevinde Bilim ve Uzay Müzesi açıldı. Buranın ziyaretçileri, bilim insanlarının en son başarıları hakkında daha fazla bilgi edinecek. Gözlemevinden geri dönerken Rio Camuy Mağarası Parkı ve Seremonial Park’ı ziyaret etmeyi de unutma. Park 800 yıl önce Taíno Kızılderilileri tarafından kuruldu. Bu parkta çeşitli dini törenler, kutlamalar ve kabilenin önemli olayları yer aldı. Birkaç bina ve tapınak günümüze kadar varlığını sürdürdü. Son olarak, tarihi mirasın hükümet tarafından korunduğu San Juan kentinde eski binalar ve ilginç müzeler bulunabilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Porto Riko, çocuklarla seyahat etmek için harika bir yerdir. Temiz hava, ılık su, bol yeşillik ve güneş, çocuk sağlığına, benzersiz Porto Riko kültürünü …
Devamını oku

Tarih ve Eğlence

  Ada devletinin keşfisi Christopher Columbus’du. Ekibi, 1493’te Porto Riko sahiline bindi. Arkeolojik araştırmalar, adalardaki ilk yerleşimlerin yaklaşık 4 000 yıl önce kurulduğunu gösterdi. Küçük takımadaların Kolombiya öncesi tarihi biliniyor. İspanyollar 1508’deki adalarda ilk sömürge yerleşimlerini oluşturdular. Bu takımadalar bugünkü ismini 1521’de kazandılar. Kolonileşme başladığında, adalarda neredeyse 30 000 Hintli yer aldı. Resmi verilere göre, sadece 1 000 yerli 1530 tarafından hayatta kaldı. Aborjinlerin ölüm nedenleri, Avrupalılar tarafından getirilen virüs hastalıklarıydı. Ağır fiziksel emek yüzünden birçok insan öldü.
Adalar 19. yüzyılda İspanya’nın altındaydı. Yüzyılın ikinci yarısı, bölge sakinlerinin bağımsızlık mücadelesi ile dikkat çekiyordu. 1860 yılında, adalarda yarım milyondan fazla insan sürekli olarak ikamet ediyordu. O zaman, yerel halkın büyük çoğunluğu yoksulluk sınırının altındaydı. 19. yüzyılın ikinci yarısında birçok şehir bağımsızlık için ayaklanmalar gördü. 1898’de ilk özerk hükümet kuruldu.
  Porto Riko’da alışveriş yapmak, akıllıca yaklaşırsanız gerçek bir keşif ve macera olabilir. Faydalı, benzersiz ve ilginç ürünler büyük alışveriş …
Devamını oku
Ancak, ülke özerkliği birkaç ay sürdürmeyi başarmıştı. Temmuz 1898’de İspanya ile ABD arasındaki savaş başladı ve sonuç olarak, adaların tüm toprakları ABD tarafından fethedildi. Şu anda, adalar hala ABD’nin altında. Son yıllarda, bölge sakinleri, takımadaların ABD’ye 51. devlet olarak girmesi için bastırıyorlar.
İlgi çekici doğa manzaraları ve plaj rekreasyonu için mükemmel koşulların yanı sıra ada devleti, hareketli kültürel yaşamı ile dikkat çekmektedir. Yıl boyunca burada birçok ilginç festival ve karnaval düzenleniyor. Bazı heyecan verici tatiller, saint patronlarına adanmıştır.
  Çoğu Porto Rikolu sakinleri Katoliktir, yani Noel Aralık’ta adada kutlanır. Katolik kitleler, 15 Aralık - 24 Aralık tarihleri arasında ’Nochebuena’ …
Devamını oku
Yerel sakinler İspanyollardan birçok güzel gelenek ödünç aldılar, örneğin salsa için tutkuları. Her festival yerel dans gruplarının performanslarını içerir. Geleneksel Saint Sebastian Festivali’nin yapıldığı Ocak ayının sonunda adaların ziyaret edilmesi için etkinlik turizmi hayranları için ilginç olacaktır. Kasım ayında Ponce’yi ziyaret etmek de ilginç olacak. Şu anda Bomba y Plena Festivali düzenlendi.
Porto Riko rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Porto Riko’nun Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

İnceleme Serimizden Porto Riko’nun Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Las Cascada Su Parkı

Serimizden “En Harika ve Süslü Su Parkları”
  Karayipler'deki en büyük su parkı Porto Riko'da bulunur. Las Cascada olarak adlandırılan bir birinci sınıf su eğlencesi merkezi var. Bu su parkı, yeşil çayırlar ve parklardaki inanılmaz güzel doğal ortamda bulunur. Eğlence merkezi çevresindeki peyzaja mükemmel uyum sağlar; geri kalanı daha keyifli yapar. Bu su parkı, dünyanın tanınmış birçok su parkı kadar büyük değil, fakat yüzme havuzları ve su kaydırağı çeşitliliği ve aşırı spor severler için harika sürüşler yanı sıra gençler için dinlenme alanları bulunuyor.

Su parkının açılışı 1985'te yapıldı. Birkaç yıl önce tamamen yenilenmiştir. Yükseltmeden sonra, yeni ve modern sürüşler çıktı. Su parkını çevreleyen güzel bir tropik bahçe değişmeden kaldı. Bomba ve Hızlı Türeti slaytlar baş döndürücü sürüş hayranları için … Tümünü Oku
Ülke haritaları Porto Riko haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

25.09.2023
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018