OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Phu Quoc Adası Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Siam Körfezi’nde bulunan Vietnam’ın en büyük adası, popüler plaj rekreasyonu ve eko-turizm noktası olarak bilinir. Phu Quoc’un ana özellikleri, binlerce turisti kendine çeken doğa manzaraları ve muhteşem sahil şeridi. Popülerliği ve gelişmiş altyapısına rağmen, Phu Quoc oldukça sessiz ve uyumlu bir atmosfere sahiptir.
  Alışverişe gitmeye karar verdiyseniz, unutmayın: Vietnam’ın diğer bölgelerinde, Phu Quoc’ta, pazarlık yapmak yaygın değildir. Nadiren fiyatı değiştirirler ve ihtiyacınız olan şeyi başka bir satıcıdan … Açık
Ada, dalış ve plaj eğlenceleri hayranlarının yanı sıra aşırı turizmi keşfetmek ve deneyimlemek isteyenler için mükemmel bir seçimdir. Daha önce de söylendiği gibi, Phu Quoc gezi manzaralarının çoğu doğa yerlerinden. Adada 99 dağ var ve Chua onların en büyüğü. Sadece 603 metre yüksekliğindedir ve erişimi oldukça kolaydır, böylece tırmanma Chua turistler arasında çok popüler bir etkinliktir.
Adanın kuzey kesiminde bulunan Phu Quoc Milli Parkı, bir başka popüler yürüyüş yeridir. 1986 yılında kuruldu; 150’den fazla hayvan türü ve binlerce bitki var. Yağmurlu mevsimde kamu erişimi için kapalı olsa da, heyecan verici ve eğitici geziler günlük olarak parkta koşar. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Çocuğunuz Phu Quoc’a giden uzun yoldan korkmuyorsa, emin olabilirsiniz, bu adadan hoşlanacak. Bu yerin benzersiz bir özelliği, sadece her yaştan çocuğun eğlenemeyeceği, aynı zamanda ebeveynlerinin de bulunduğu, … Açık
Güzel dağlar ve kalın tropikal ormanların yanı sıra ada, etkileyici Suoi Tranh dahil olmak üzere şelaleleriyle ünlüdür. Bu şelale pitoresk alanda yer almaktadır ve turistler genellikle yol boyunca yakınlardaki Duong Dong Gölü’ne turlar düzenlemektedir. Bu tatlı su gölü adadaki en büyüktür; Ayrıca yakınlarda aynı adı taşıyan renkli bir yerleşim yer almaktadır.
Phu Quoc, gayrı resmi bir şekilde Pearl Island’dır. Vietnam’ın en iyi inci fabrikası olarak kabul edilir ve yüksek fiyatlarına rağmen birçok müşteri çeker. Her iki çiftlik de halka açıktır ve hem lüks kuyumcular hem de ilginç müzeler sunar.
  Vietnam mutfağı çeşitli ve oldukça egzotik. Diğer Asya ülkelerinden farklı olarak, burada gerçekten baharatlı yiyecekler servis etmese de, ilk günleriniz sırasında herhangi bir garip yiyecek yememek daha iyidir. Bunu … Açık
Bir diğer ilgi çekici nokta ise ünlü Nouc Mam balık sosu fabrikasıdır. Bu sıradışı yer turistler arasında oldukça popülerdir, üretimi dünya çapında ünlüdür ve profesyonel aşçılar tarafından çok değerlidir. Başka bir mutfak nesnesi, turistik gezilere de ev sahipliği yapan karabiber bitkisidir. Herkes popüler baharat üretim teknolojisini öğrenebilir ve tadına da bakabilir.
Phu Quoc’un en popüler ve ilginç kültürel objesi, Coi Nguon Müzesi’dir. Altı katlı büyük bir binayı kaplar ve adanın tarihi ve kültürüne adanmış etkileyici bir koleksiyona ev sahipliği yapar. Pahalı olmayan arkeolojik buluntular, eski fotoğraflar, seramik koleksiyonları, tarihi belgeler ve eski deniz canlılarının kalıntıları müze sergilerinden sadece birkaçıdır. Phu Quoc’un tüm simge noktalarını ziyaret etmek günler alacak.
  Phu Quoc’taki herkesin İngilizce bilmediğini ve Vietnamlıların Amerikalılara benzeyen turistleri gerçekten sevmediğini unutmayın. Bu onların politik farklılıklarının etkisidir. Bu arada, beklenmedik olan, birçok … Açık
  Phú Quốc Adası’nın muhteşem plajları, dünyanın en güzel plajlarından biri olarak sevgi ve tanıma kazanmıştır. Bunun yanı sıra, bu adanın plajları olağanüstü ekolojik indeksleri için birçok prestijli ödüle sahip. Long Beach adanın en ünlü sahil alanı olmaya devam ediyor. Bu kumsal tüm yıl boyunca bakımlı ve temizlenmiş. Long Beach’in altyapısı her mevsim geliştikçe, artık rahat bir konaklama için gereken herşeye sahip. Yakınlarda birçok popüler otel ve restoran bulunmaktadır, ancak turistlerin bu mevsimin en yoğun sezonda oldukça kalabalık olduğunu hatırlamaları gerekmektedir.
Phu Quoc sunset Dik dip, Long Beach’in ana dezavantajlarından biridir. Suyun derinliği kıyıdan sadece 2 metre uzakta zaten 2 metredir, bu nedenle bu plaj küçük çocuklu turistler için en iyi seçim değildir. Kural olarak, Ong Lang Beach gibi aileler daha fazla. Su kıyıya yakın sığdır ve şeffaf ve temizdir. Sudan uzak olmayan çok sayıda palmiye ağaçları vardır, bu nedenle Ong Lang, sıcak bir günün ortasında bile tatilcilerin her zaman ağaçların gölgesinde oturabileceği kadar rahat kalır. Bai Dai Plajı, dünyanın en güzel plajlarından biri olarak kabul edilmektedir. Böyle prestijli bir unvan ve popülariteye rağmen, inanılmaz huzurlu ve sakin bir yer.
Phu Quoc Adası - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Phu Quoc Adası ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Phu Quoc Adası çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Phu Quoc' , 13.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Ream' , 44.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Kep' , 47.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Kirirom' , 121.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Botum Sakor' , 125.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Phu Quoc Adası ve Çevresindeki Turistik Yerler

Kızıl Tarantulas içinde Phnom Penh Restoranları

From the series “Dünyadaki En İğrenç Yemekler”
Kızarmış örümceklerin yerel adı olan Ping, Kamboçya'nın kitlesel açlık çektiği son yüzyılın 60'lı yıllarında büyük bir popülerliğe ulaştı. Yerel sakinler bir şey yapamaz, ancak örümcekleri her yerde sürünerek yakalarlar, kızartırlar ve yiyerler. Günümüzde tarantulalar daha karmaşık bir şekilde pişirilir. Önce, tuz ve şekerin marine edilmesine batırılırlar. Kızartmadan önce biraz sarımsak yağ ilave edilir. Baharatlar olmadan pişmiş tarantulas tamamen tatsız olduğundan, bu basit baharatlar bulaşık sulu tonlarını verir. … Devamını oku

Vietnam Gezisi: Görülecek Yerler

Vietnam Müzeleri, bu güzel ülkenin kültürüne ve tarihine adanmış değerli eşyaların büyük koleksiyonlarını sunuyor. Hanoi'deki Vietnam Etnoloji Müzesi, erken Vietnam kabileleri koleksiyonunu sergilerken, Güzel Sanatlar Müzesi ziyaretçilere ahşap ürünler, seramik ve taş oymalarının koleksiyonlarını görme imkânı sunuyor. Ho Şi Min Kenti'ndeki gezginlerin Savaş Kalıntıları Müzesi'ne, Güzel Tarih Müzesi'ne ve HCMC Müzesi'ne katılmaları önerilir. …
OrangeSmile araç kiralama Phu Quoc’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

26.11.2022

Phu Quoc Adası Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Phu Quoc Adası Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Phu Quoc Adası, Vietnam Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Phu Quoc’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Phu Quoc’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018