OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Panama Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Dünyadaki pek çok ülke, onbeş yüz adadaki toprakları kapsamıyor. Panama, ziyaretçilerin tarihi alanların ve güzel doğanın gözlemlenmesinin tadını çıkarabileceği farklı bir ülkedir. Ülkenin en tanınmış Panama Kanalı, hangi Pasifik Okyanusu ve Karayip Denizi arasında bir geçiş açıldı bilinmektedir. Ancak, güzel ülkede görmek için çok daha fazlası var.
Bocas del Toro, ülkenin en popüler turistik yerlerinden biridir. Bu, Panama’nın kuzeybatısında bulunan bir ada zinciri. Birçok tekneden birinde anakaradan adalara kolayca ulaşmak mümkündür. Bocas del Toro, Kosta Rika sınırından uzakta bulunmadığından, buradaki turistler birkaç gün boyunca bu güzel yeri ziyarete geliyor. Plaj dinlenme, tüplü dalış ve şnorkel, su sporları ve gece hayatı en popüler eğlenceli aktivitelerdir. Bocas del Toro’da zengin sualtı hayatını gözlemleyebilir ve yunuslar ve resif köpek balıklarıyla yüzebilirsiniz, bisiklet kiralayabilir ve adaları keşfedebilirsiniz.
Boquete, deniz seviyesinden yaklaşık 1.000 metre yüksekliğinde olan ülkenin dağlık bir kesimidir. Bu bölge dünyadaki en iyi kahvelerden biri ile ünlüdür ve daha serin havanın ve Volcan Baru’nun keyfini çıkaran eko turizmin hayranlarıyla çok popülerdir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  İki kültür arasındaki bir köprü gibi Güney ve Orta Amerika arasındaki yaban hayatı üzerinde bulunan Panama, zengin ve çeşitli bir mutfağa sahip olabilir. Doğa, …
Devamını oku
Panama, birçoğu UNESCO Dünya Mirası Listesi listesine eklenen birçok milli parka ev sahipliği yapıyor. Coiba Milli Parkı bunlardan biridir. Park, Orta Amerika’nın en büyük adası olan Coiba Adası’nı kapsar. Darien Gap Milli Parkı öncelikle Orta ve Güney Amerika’yı birbirine bağlayan doğal bir köprü ile ünlüdür. Bazı bölgelerden geçilemeyen park, bozulmamış tropik tabiatı, nadir hayvanları ve kuşları görmek için harika bir yer. La Amistad International Park, Kosta Rika sınırında bulunan güzel bir yer olduğundan iki ülke tarafından yönetilmektedir.
Panama Kanalı, Panama İstasyonu boyunca 77 km uzunluğunda, insan yapımı bir kanaldır. Açılışı, deniz ticareti için hayati önem taşıyordu. Yolcuların kanalı ziyaret etmeleri ve gemilerin kilitli duruma getirilip sonra da deli bir Gatun Gölü’ne girmek için deniz seviyesinden 26 m yukarı kaldırıldığını görmeleri önerilir.
  Panama, Latin Amerika, Çin, Avrupa, Afrika, Hindistan ve Kuzey Amerika’nın etkilerini birleştiren karma bir kültür ülkesidir. Panama’lılar iyi bir kahkaha …
Devamını oku
Ülkenin başkenti Panama Şehri, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne eklenen Casco Viejo bölgesi gibi ilginç tarihi yerleri olan modern bir metropoldur. Bölge, sömürge binalarını görmek ve ülkenin korsan geçmişi hakkında daha fazla bilgi edinmek için harika bir yer.
Panama skyline

Tarih ve Eğlence

  Panama’nın Avrupalı ​​keşfisi, 1501’de ilk kez ziyaret edilen İspanyol kaşif Rodrigo de Bastidas’dır. Bir yıl sonra, keşfettiği topraklar Christopher Columbus ekibi tarafından ziyaret edilmiştir. O zaman, bu ülkenin toprakları Choco, Kuna ve Guai’nin Hint kabileleri tarafından dolduruldu. İlk İspanyol kolonileri 1510’da yeni topraklarda kuruldu. 1519’da Panama kuruldu. 17. yüzyılın sonunda, İskoç sömürgecileri Panama topraklarını kontrol etme hakkı için savaştı. Büyük bir ticaret kolonisi kurdular.
  Panama, hepsi bir yolculukta görülemeyecek cazibe merkezleri bakımından zengindir. Ülkenin müzeleri tarihine dokunmanıza ve kültürü daha iyi anlamanıza izin …
Devamını oku
İskoçlar üç yıl boyunca Panama’yı doldurup daha sonra İspanyollar tarafından kovulmuştu. 1821’de Panama İspanya’dan bağımsızlık kazandı ve La Gran Columbia’nın bir parçası oldu. 1903’te bundan bağımsız oldu. Panama, 300 yıldan uzun bir süredir kolonyal dönemleri görüyordu. Bu dönem sadece eşsiz tarihi eserlerde değil. Birçok ulusal gelenek, İspanyolların yerel sakinleri tarafından, örneğin, bazı tatilleri kutlama geleneği ödünç alınmıştır. Ulusal mutfağı da İspanyol kökleri vardır. Burada en popüler ulusal içecek kahve içerisindedir.
Panama rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Panama’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Panama şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Camino de Cruces' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Cerro Hoya' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Chagres' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Coiba' . Haritada   Fotoğraflar
♥   World Heritage Site 'Coiba National Park and its Special Zone of Marine Protection' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Panama’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Sitio Arqueologico de Panama Viejo

Serimizden “Kuzey Amerikadaki Ünlü Unesco Bölgeleri”
  Devletin başkenti olan Panama'da pitoresk bir tarihi bölge var. Panama Viejo, korsanlar tarafından yıkılan büyük bir eski şehir. Şehir, Pasifik sahilinde 1517 yılına kadar kuruldu. O zamanlar, Avrupa kıtasının en büyük kentiydi. Kuruluşundan bu yana Panama Viejo'nun tek bir anlamı vardı. Peru'dan Eski Dünyaya ticaret yolunun önemli bir savunma noktasıydı. Kıymetli metalleri ve İnkaların hazinelerini taşımak için kullanıldı.

Kuruluşundan iki yıl sonra Panama Viejo bir şehir statüsüne kavuştu. O zaman nüfus yüz kişiydi. Uzun yıllardır şehir, korsan saldırılarına karşı cesaretle savundu. Sadece Henry Morgan onu ele geçirdi. 1671'de Panama Viejo'yu ele geçirdi. Şehir tamamen yağmalandı ve yok edildi. Bugün, sadece 15.-16. Yüzyılların kalıntıları korunmuş olan refah dönemini anımsatıyor.

Ancak, … Tümünü Oku

Punta Caracol Acqua Lodge

Serimizden “Suda ya da Sualtında Bulunan Süslü Evler ve Oteller”
  Over Water otelleri, bu kategorideki en ilginç ve ünlü oteller arasında yer alan modern turistlerle uzun zamandan beri popüler olmuştur; Punta Caracol otel özellikle dikkat çekicidir. Bu otel Panama'da, Bocas del Toro Takımadasında bulunur. Su üzerindeki dikmeler üzerine inşa edilmiş, dokuz kişilik, sazdan çatılı bir villalardan oluşan bir komplekstir. Villalar uygun bir ahşap köprü sistemi ile birbirine bağlanmaktadır. Üzerinde su bulunan otel, egzotik yerlerde gevşeme hayranlarının yanı sıra inziva arayan turistler için popülerdir.

Ağaç otel inşaatında ana bina malzemesinin yanı sıra bambu servis etti. Tüm villalar, ulusal tarzda inanılmaz derecede güzel bir tasarımla karakterize edilir. Bazı villalarda büyük bir sayvanlı yatak kuruldu, sevenler arasında talep var. Uygun bir villa bulmak zor olmayacak ve … Tümünü Oku

F&F Tower

Serimizden “Spiral Şeklinde Bükülmüş Binalar ve Kuleler”
  En şaşırtıcı ve muhteşem büküm kulelerinden biri Panama'nın başkenti Panama'da görülebilir. Devrim Kulesi'nin yüksekliği 243 metre ve döndürme açısı 360 dereceye ulaşıyor. Ofis gökdeleninin inşası 2011 yılında tamamlanmış, resmi adı The F & F Tower'dur. Kulenin 52 katlı olması, cephesinin çok güzel bir ayna kiremitiyle kaplı olması, bu nedenle gündüz bina harika görünüyor.

Gökdelen yapımı 2003 yılında başladı ve 2008 yılına kadar tamamlandı, ancak gökdelen üç yıl sonra görevlendirildi. Kulenin yapımı, prizmanın geometrik dönüşümü ilkesine dayanan çok karmaşıktır. Başlangıçta, proje yerel mimarların yeteneği sayesinde tamamen teorik bir kavramdı.

Gökdelen konumu şehrin en yoğun ticaret caddelerinden biri seçildi. Başlangıçta, gökdelen projesi için yaklaşık 2000 … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Panama
Ülke haritaları Panama haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Bölgelerin haritası Panama’da bölgelerin haritası

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

04.02.2023
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018