OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Panama

Panama’da Şenlikler ve Eğlenceler - Kutlamalar, Festivaller ve Kültürel Etkinlikler

midnight thunder   Noel, 24 - 25 Aralık tarihleri arasında Panamalılar tarafından kutlanır. İlk kış ayının başından itibaren, Panama halkı en sevdikleri tatillerden biri için hevesle hazırlanmaya başlar: evler içten ve dıştan çelenklerle süslenir, bazen evlerini parlak renklerle boyarlar. Kabarık Kanadalı Noel ağaçları satın alırlar ve onları zengin bir şekilde süslerler. Noel yemeğinde çok sayıda başka yemeğin yanı sıra, kaçınılmaz olarak patates salatası, hindi, tatlı meyve ekmeği ve yumurta-şarap kokteyli de var. Geceleri birçok ünlü kilise hizmetlerine katılır ve gece yarısından sonra gençler kulüplere veya ev partilerine gider. Bazı insanlar evde dua etmeyi tercih eder.
  Nispeten küçük bir ülke olan Panama, birçok hayvana ev sahipliği yapmaktadır. Tembeller, papağanlar, karınca yiyenler, quetzal burada yaşar, kambur balinalar, deri …
Devamını oku
Aileleriyle birlikte plajlardaki neşeli açık hava kutlamaları, Yeni Yıl bayramının Panama’daki gibi göründüğü şeydir. Büyük şehirlerin parklarında, ülkenin dört bir yanına havai fişek atar gibi, müzisyenler ve dansçılarla etkinlikler düzenlenir. Ateş yakma şenlikleri de görülebilir. Karanlık güçleri dışarı attıklarına ve eski yılda meydana gelen tüm kötü şeyleri yok ettiklerine inanılıyor. Saat yılın son saniyelerinde çalmaya başlar başlamaz, Panamalılar tohum içermesi gereken on iki üzüm yemek için acele ederler. Bu tohumlar yutulmaz, ancak kesinlikle tükenir, çünkü toplam sayıları gelecek yılın tamamı için bir insanın şanslı sayısını ifade etmelidir.
Şehitler Günü 9 Ocak’ta kutlanır. Bu, Panama Kanalı bölgesindeki Amerikan karşıtı ayaklanmalar sırasında 1964’te ölenlerin anısına onurlandırmak için her Panamanlı için yas için önemli bir gün. Bu bölgede bulunan okulların öğrencileri, Panamalı bayrağını Amerikan’ın yanına asma hakkını istedi. Ancak barışçıl bir gösteri yerine, Panamalılar ve Amerikalılar arasında şiddetli bir çatışma yaşandı. İki askerden fazla yetişkin, çocuklar ve lise öğrencileri protesto eden Panamalı kalabalığına ateşlenen Amerikan askerleri tarafından öldürüldü. Bu tarihte her yıl, geçit töreni katılımcıları, okul öğrencilerinin o unutulmaz günde geçirdikleri yollar boyunca ilerlerken, katliamdan kurtulanlar anma törenlerinde konuşmalar yapıyorlar. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Pazartesi Karnavalı ve Salı Karnavalı Salı, Çarşamba günkü Kül öncesi sırasıyla Pazartesi ve Salı günü düşüyor. Panama’daki bu Şubat günlerinde canlı müzik hiç bitmiyor ve diğer kutlamalar gibi geçit törenleri de düzenleniyor. İnsanlar toplu kutlamalara gider, eğlenir ve havai fişek fırlatır. Çarşamba Çarşamba Paskalya’dan bir buçuk ay kutlanır. Bu günde, Panama Hristiyanları oruç tutmaya başlıyor, tıpkı kiliselerde hizmet verildiği gibi, inananların alnına küller arasında bir haç çekilir ve bazı durumlarda kafalar külle serpilir. Bu, herhangi bir kimsenin ömrünün kırılganlığını sembolize etmek, herkese tozdan geldiğini ve tekrar toza dönmesini hatırlatmak içindir.
incoming sunset İyi Cuma günleri Panama’da Mart veya Nisan aylarında kutlanır. Bu günde, vaazlar, haçlar ve vezikerler, çarmıhtaki acı, ölüm ve İsa’nın haçtan kaldırılmasına adanmış olarak düzenlenir. Mayıs ayının ilki, 1886’da Chicago’daki işçilerin barışçıl bir şekilde gösterilmesinden kaynaklanan, işçi sömürüsünün sona ermesini ve sekiz saatlik bir iş günü rejiminin başlatılmasını talep eden bir devlet tatilidir. O zamandan beri, 1 Mayıs’taki gösteriler yıllık olarak düzenlenmeye başladı ve diğer ülkeler geleneği ele geçirdi. Panama’lılar bu bayramı bütün dünyayla birlikte kutluyorlar. Burada, birçok ülkede olduğu gibi, binlerce işçinin katıldığı ciddi geçit törenleri düzenleniyor.
  Dünyadaki pek çok ülke, onbeş yüz adadaki toprakları kapsamıyor. Panama, ziyaretçilerin tarihi alanların ve güzel doğanın gözlemlenmesinin tadını …
Devamını oku
Panama’da kasım resmi tatillerde zengindir. Kasım ayının ikincisi, Panamanlıların ölen akrabaların mezarlarını ziyaret ettikleri Ölülerin Günü. Kasım ayının üçüncü günü Ayırma Günü. Bu gün ülkenin sakinleri, liberal ve muhafazakar partinin “Bin Gün Savaşı” ndan önce gelen 1903 yılında Kolombiya’dan ayrılmalarını kutladılar. Bu savaş sırasında, Panamanlılar bir kereden fazla sekansa uğramaya çalıştılar, ancak Kolombiya silahlı kuvvetleri direnişi bastırdı. Dördüncü Kasım, Yurtsever Semboller Günü, yani arma, bayrak ve milli marş günüdür. Başkan Panama bayrağını yükseltir ve ardından canlı müzik eşliğinde bir geçit töreni düzenlenir.
Beşinci kasım ayında, aynı zamanda Colon Günü olarak da anılan liman kenti olan Kolon’un günü işaretlenir. Bu, Ayırma Günü’nün bir devamı, çünkü bu gün Panamalılar Kolon’daki Kolombiyalı kuvvetleri Panama’nın ayrılığına müdahale etmemeye ikna etti. Panama, onuncu kasımda, bağımsızlık için ilk çığlık atma Günü’nü kutladı, 1821’de efsanevi Rufina Alfaro, “Uzun yaşama özgürlüğü” nü çığlık attığı Los Santos’ta yürüyüşe öncülük etti. 28 Kasım, ülkenin İspanya’dan bağımsızlık kazandığı gün olarak işaretlendi ve 8 Aralık’ta Panamanlılar annelerine haraç ödediler. Anneler Günü Panama’da çok önemli, bu yüzden devlet resmi bir tatil yaptı.
Panama rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Panama’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Ülke haritaları Panama haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

01.02.2023

Fotoğraflarla Panama’nın Güzelliği

OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018