OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Moğolistan Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

very nice sculpture in Ulaanbaatar   Harika doğa, bu güzel Asya ülkesinin en büyük çekim alanı olmaya devam ediyor - ufuk az tatlılar, yeşil dik dikmeler, zümrüt gölleri ve pitoresk piyemont bölgeleri. Her yıl bu güzel ülke, eko turizmi seven taraftarları cezbetmektedir. Yerel kültürün keşfedilmesine başlamak için en iyi yol Ulaanbaatar şehri olan Moğolistan’ın başkentini ziyaret etmektir. Gezi programınızda kesinlikle eski Gandan Manastırı’na (Gandantegchinlen) bir ziyaret gerçekleştirilmelidir. Manastır, dünyanın en yüksek Buddha heykellerinden biri olan paha biçilmez bir kalıntıya ev sahipliği yapıyor. Heykelin yüksekliği 28 metredir; altın ince bir tabaka ile kaplı heykel dünyanın en önemli dini eserler listesine eklenir. Doğal Tarih Müzesi’ne yapılacak bir gezi daha az ilginç olacak. Bu müzede dinozorların iskeletleri ve diğer ilginç arkeolojik bulgular görülebilir.
  Moğolistan eski bir devlettir. Modern ülke, büyük Moğol imparatorluğunun mirasçısıdır. Ülkedeki müzelerin çoğu, en büyük şehir olan Ulaanbaatar’da …
Devamını oku
Gobi’nin büyük Çölü, ülkenin topraklarından yarısından fazlasını kaplar. Çölün güney kısmı geleneksel olarak turistler arasında en ünlüdür. Birkaç önemli arkeolojik bölgenin bulunduğu yer burasıdır. Turistler bir yurtta konaklayabilir ve yerel yaşam tarzını hissedeceklerdir. Bununla birlikte, dinozorların iskeletleri, Gobi’nin kumlarında gizlenen ana hazine olmaya devam etmektedir. İlk iskelet 1922’de ABD arkeologlar tarafından keşfedildi. Şu anda, bilim insanlarının tüm bulguları Ulaanbaatar müzesinde görülebilir.
Gezginlerin Yolyn Am Kanyonu’nu da ziyaret etmeleri önerilir. Bu, dev bir buzulu görebileceğiniz ve muhteşem dağ manzarası eşliğinde, dar bir geçittir. Khongoryn Els - Singing Sands - bir başka ilginç rezidanidir. Burada ziyaretçiler, kum tepelerinde bir jeep safari yapmak, çölün flora ve faunasına bakmak ve nefes kesici günbatımının keyfini çıkarmak için eşsiz bir fırsat buluyorlar. Seyahat edenlerin ilgisini çeken bir sonraki doğa simgesi, Khuvsgul Gölü. Göl dağların arasında bulunur; Bir bilim adamı teorisine göre, göller Khuvsgul ve Baikal’ın yeraltı bağlantısı var. Gölün büyüklüğü 136 x 36 kilometredir ve içinde yüzlerce nehir vardır. Khuvsgul Nuur, geyik, kurt, elks, vaşak, ayı ve 250 kadar farklı kuş türünden 70’den fazla hayvana ev sahipliği yapan yemyeşil dağ ormanları ile çevrilidir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Moğolistan, aralarında küçük kasabaların, göllerin ve nehirlerin ara sıra bulunduğu yerlerin bulunduğu sınırsız Steppes ve çöller ülkesidir. Yerliler hala …
Devamını oku
Ülkenin mimari yapılarını tanımlamaya gelince, Karakorum kentinde bulunan ve Moğolistan’ın en eski Manastırı olan Erdene Zuu Manastırı’ndan bahsetmeyi başarmak imkansız. Manastır 1568 yılında yaptırılmıştır ve kalın bir taş duvarla çevrilidir ve tapınak ortaçağ kalesine benzemektedir. On sekizinci yüzyılın başında inşa edilen Manshir / Manzushir Manastırı da ziyaret etmeye değer. Manastırın çevresinde Buddha resimleri kurulmuş devasa taşlar var. Bu muhteşem tapınak hükümet tarafından korunuyor.

Tarih ve Eğlence

  Yüzbinlerce yıl önce, Moğolistan topraklarında sadece çok büyük bozkırlar, bataklıklar ve ormanlar vardı. Bu topraklara ilk yazılı referanslar MÖ 4. yüzyıla kadar uzanmaktadır. O dönemde Xiongnu yerleşimleri oluşmaya başladı. M.Ö. 3. yüzyılda kurulan Xiongnu İmparatorluğu, dünyadaki göçebe kabilelerin ilk imparatorluklarından biriydi. Ayrı kabileler, 12. yüzyılda birleşik ülkeyi oluşturmaya başladı. Kabilelerin ilk birliği Khamag Mongol olarak adlandırıldı.
  1.Mongolia, çoğunlukla Steppes ve çöllerden oluşan dev bir ülkedir. Şehirler birbirinden çok uzaklarda bulunmaktadır. Bu nedenle, araba ile bir geziye giderken, gaz …
Devamını oku
Moğol İmparatorluğu’nun oluşumunun resmi tarihi 1206’dır. O yıl, Cengiz Han imparatorluğun başına geçti. Devletin resmi oluşumuna rağmen, birkaç yüz yıl süren mücadeleye karşı hala bir parçalanma vardı. 20. yüzyılın başlarında, Moğolistan, Çin Cumhuriyetinden bağımsız olma arzusuyla bağlantılı bir dizi devrim gördü. Devrimciler bu hedefe 1921’de ulaştılar.
Moğolistan’ın muhteşem tarihi ve doğa mekanlarının yanı sıra birçok ilginç özelliği var. Ülkede, birçok büyük at yetiştirme merkezi vardır ve çoğu ziyaretçilere açıktır. Burada, gezginler en önemli ulusal geçit törenlerine ve diğer festival etkinliklerine katılan güzel safkan atları görebilirler. Turistlerin ilgisi, yeni başlayanlar için de cazibe merkezleridir.
  Moğolistan’daki çocuklarla yapılan tatiller oldukça spesifik olabilir, ancak karmaşıklıkların ebeveynleri korkutmaması gerekiyor. Sınırsız Moğol stepleri …
Devamını oku
Büyüleyici Gobi Çölü, sadece olağanüstü bir doğa çekiciliği değil aynı zamanda eşsiz bir arkeolojik alan. Araştırmacılar, tarih öncesi hayvanların iskeletlerinin parçalarını burada buldular. Arkeolojik açıdan en ilginç çöl bölgelerine ilginç bir gezi yapabilirsiniz. Burada, turistler sadece eşsiz çöl manzaralarını değil, aynı zamanda kazıya katılabilir ve dinozor iskeletlerinin parçalarını bulmaya çalışabilirler.
Altay’ın submontan bölgesi yürüyüş hayranları ile çok popülerdir. Yürüyüş yollarının çoğu sıcak mevsimde açıktır. Bazı geziler sırasında dağ zirvelerine çıkabilirsiniz. Geceleri burada geçirmek ve sabah güneşin doğuşunu izlemek için turistler sunulmaktadır. Moğolistan’da aktif tatil, spor aktiviteleri ve doğanın güzelliğine hayran olmak için mükemmel koşullar vardır.
Moğolistan rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Moğolistan Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

İnceleme Serimizden Moğolistan Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Erdene Zuu Manastırı

Serimizden “Budist Medeniyetinin Ayakta Kalan Sanat Eserleri”
  Moğolistan'da yaşayan eski manastırlar büyük ilgi görüyor. Erdene Zuu manastırı aralarında özel sayılıyor. Aslında, Erdene Zuu Manastırı, Tibet, Moğol ve Çin mimarisinin mükemmel örneklerinden olan üç ayrı binadan oluşan tapınak kompleksidir. Manastır 16. yüzyılın sonlarında kuruldu. O zamandan beri, bir sabit isim taşıyor. Başlangıçta 10 000 lamadan fazlası orada yaşıyordu.

Şu anda manastır aktif değil. Laviran Tapınağı, kendi topraklarında kalan tek operasyonel türbe. Eski yapılardan birinde eski kültüre adanmış bir müze bulunmaktadır. Hacılar ve turistler, eski manastıra duvarlarında toplanan Budist eserler tarafından çekilmektedirler. Bunlara Shakyamuni Buddha'nın kalıntılarının gizlendiği İkh-Tzu heykeli dahildir. 2004'te manastır bir UNESCO Dünya Mirası Listesi olarak listelenmiştir. … Tümünü Oku

Cengiz Han Heykeli

Serimizden “En Görkemli Heykeller ve Anıtlar”
  Moğolistan'ın Tsonjin-Boldog bölgesinde, dünyanın en büyük binicilik heykeli olan Cengiz Han anıtı görebilirsiniz. Kaidesi hariç, yüksekliği 40 metredir. Anıt, 2008 yılında açıldı. Heykel, Cengiz Han'dan Ligden Borjigin Han'a döneminde hüküm süren Moğol İmparatorluğu'nun Hanları'nı sembolize eden 36 sütunla tamamlanmaktadır. Anıt yerinin tesadüfen seçilmediğine dikkat etmek önemlidir. Bir efsaneye göre, burası Cengiz Han'ın altın kırbaç bulduğu yer.

İki katlı kaide büyük ilgi görüyor. Anıt, 10 metre yüksekliğindeki platform üzerine yerleştirildi. Kaidede birçok önemli kültür ve eğlence mekanı bulunmaktadır. Tarihi bir müze, bir sanat galerisi, ayrıca çeşitli restoranlar ve hediyelik eşya dükkanları var. Buna ek olarak, tüm ziyaretçiler, bir gözlem güvertesinde yer alan at kafasına … Tümünü Oku

Gobi Çölü

Serimizden “Dinozor Fosillerinin Saklandığı Yerler”
  Moğolistan Gobi çölü, kumlarında birçok şaşırtıcı eski eserleri de gizler. Kemiklerin yanı sıra dünyanın ilk dinozor yumurtaları da bulundu. Bunlar ortalama bir patates gibi bir boydaydılar. Bilim adamlarının söylediklerine göre, milyonlarca yıl önce, bu yumurtadan yeni dinozor türleri doğmaya hazırdı. Sonra Bain-Dzak bölgesi incelendi ve hemen hemen bütün dinozor yumurtaları bulundu.

Daha önce, Kazakistan'da eski kertenkele yumurtası kabuğunun parçaları da bulundu. 1968'de ilk sansasyonel keşif bir başkasıyla izlendi. Araştırmacılar, Ulanqab'ın yakınında bulunan çok daha büyük dinozorların yumurtalarını buldular. Orta öğeler hacim olarak yaklaşık 1,7 litredir. Tespit edilen kavramaların en büyüğünde 6 yumurta bulunmuştur. Hepsinin kabuğu üst kısımda hasar gördü. Muhtemelen genç … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Moğolistan
Ülke haritaları Moğolistan haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Moğolistan şehir haritası
Bölgelerin haritası Moğolistan’da bölgelerin haritası

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

15.06.2024
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018