OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Maldivler

Maldivler için Seyahat İpuçları - Neleri Önceden Hazırlamalı, Oradayken Nelere Uymalı

  1. Maldivler tüm yıl boyunca ılıktır. Sıcaklık 27-28 ° C’nin altına düşmez. Ancak, düşük sezon Nisan ortasından Ekim ayına kadar sürer. Rüzgarla karakterizedir ve bazen yağmur getirir. Dalış yapmayı planlayan turistler, Ekim ve Kasım için bir gezi planlamamalıdır. Şu anda suda çok fazla plankton var. Bu, su altı faunasının gözlemlenmesini çok rahatsız eder. Hava Aralık ayında da dengesiz. Bu zamanda uzun süreli yağmurlar meydana gelir.
Maldivler’e yapılacak bir gezi, uçuş nedeniyle genellikle çok pahalıdır. Bağımsız bir seyahat planlıyorsanız, paradan tasarruf edebilirsiniz. Bazı havayollarının Male’ye düzenli uçuşları vardır. Yani önceden veya promosyon için satın alınan biletler oldukça bütçeli olabilir.
3. Ek hizmetler ülkede oldukça pahalıdır. Devletin başkenti Male’ye yurt dışından alkol dahil yiyecek ve içecekler ithal edilmektedir. Male’den ülkenin geri kalanına taşınırlar. Bunun nedeni, ülkedeki verimli toprak eksikliği nedeniyle çok az mahsulün yetiştirilmesi ve az ürünün üretilmesidir. Yerliler turist gelmeden önce ağırlıklı olarak ton balığı ve hindistancevizi yedi. Ulusal mutfağın birçok yemeğinin temelini oluştururlar.
  Maldivler çok uluslu bir ada devletidir. 1190’dan fazla adada ekvatora çok yakın bir yerde bulunmaktadır. Bazıları, su yüzeyinin biraz üzerinde çıkıntı …
Devamını oku
4. Ülkede çok fazla vergi var. Oldukça yüksektirler. Yüksek fiyatlara ek olarak, her tesis iki ek vergi almaktadır: hizmetler için% 10 ve mal ve hizmetler için% 8 vergi. Bu sadece oteller için değil, tüm ek hizmetler için de yüksek fiyatları belirler: eğlence, kira, Spa. Maldivler’deki harcamalarınızı planlarken bunu dikkate almalısınız.
5. Karanlıkta parlayan kumsallar bölgenin bir özelliğidir. Bu inanılmaz manzaranın tadını çıkarmak için Temmuz’dan Şubat’a kadar Maldivler’e gitmelisiniz. Parıltı özellikle yeni ayda parlaktır. Ayın evrelerini önceden öğrenebilir ve bu günler için seyahatinizi planlayabilirsiniz. En güzel parıltı Vaadhoo, Kuredu, Finalholi, Veligandu, Athuruga, Mirihi, Vilamendhoo, Komandoo, Kandolhu, Filitheyo, Kuramathi, Meedhupparu, Ellaidhoo ve Angaga Adalarında görülür.
6. Nüfusun çoğu İslam’ı kabul ediyor. Bunun nüfusun yaşamı, kültürü ve gelenekleri üzerinde belirli bir etkisi vardır. Kutsal Ramazan ayı boyunca çeşitli kurumların çalışma saatlerinin uygunsuz bir şekilde değişebileceğini unutmamalısınız. Bunun nedeni, inananların bu ay gündüz saatlerinde oruç tutmasıdır.
7. Alkol, halka açık plajlarda aşırı açık mayolar ve halka sevgi gösterileri teşvik edilmemektedir. Bunun nedeni, Maldivler’in turistlere açık olmasına rağmen Müslüman bir ülke olmasıdır. Herhangi bir mağazadan alkollü içecek satın alamayacaksınız. Ancak, tatil köylerinde bununla ilgili herhangi bir sorun yoktur. Eşcinsellik de kanunen kınanır ve cezalandırılır. Camileri ziyaret ederken çıplak dizlerinizi ve omuzlarınızı örtmelisiniz. Kadınlar da başörtüsü takmalıdır. Camiye girerken ayakkabılarınızı çıkarmanız gerekecek. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
8. ’Her şey dahil’ ifadesi biraz yanıltıcıdır. Genellikle yiyecek, içecek, havuz kullanımı, spor salonu ve plaja girişi içerir. Spa uygulamaları nadiren konukların konaklama ücretine dahildir. Kural olarak, SPA merkezinde ayrı olarak ödenir. Web sitesinde veya önceden bir tur operatörü aracılığıyla otelin politikasını bağımsız olarak incelemek daha iyidir.
9. Maldivler, ’gerçek’ dünyayı unutmak için mükemmel bir yerdir. Bu, bazı turistler için oldukça kabul edilebilir. Kendilerini günlük yaşamdan tamamen uzaklaştırmak istiyorlar. Ancak bu herkes için uygun değil. Tüm tesislerde ücretsiz Wi-Fi sunulmadığını lütfen unutmayın. Bazı oteller İnternet kullanımı için ücret almaktadır. Wi-Fi fiyatları haftada 150 dolara kadar çıkabilir.
10. Adalar üzerindeki cazip uçuşların da beklenmedik sürprizleri vardır. Fotoğraf ücreti bilet ücretine eklenebilir. Bu nedenle, bu tür şeyleri önceden tartışmak daha iyidir.
11. Transfer konularını önceden düşünmelisiniz. Birçok otel uzak adalarda yer almaktadır. Oraya gitmek yeterince zor. Bu, uçak, feribot veya tekne ile yapılabilir. Feribot, en ekonomik seçenektir. Ama program olmadan kalkıyor. Uzun bir uçuştan sonra yorgun olan yolcular, Male’de ayrılmaya çalışırken birkaç saat geçirebilirler. Bununla birlikte, bazı oteller parayla veya ücretsiz olarak kendi Servis hizmetlerini sağlar.
  Maldivler eşsiz bir yerdir. Birçok gezgin için bir cennet tatili ile ilişkilendirilir. Burada ’lütuf’ tarzında birçok plaj var. Birçok turist romantik …
Devamını oku
12. Belki de Maldivler dünyadaki dalış için en iyi yerdir. Eşsiz iklimi sayesinde tüm yıl boyunca dalabilirsiniz. Orada yeni başlayanlar ve profesyoneller için yerler var. Ev resifi olan bir otel seçebilir ve tasarruf etmek için doğrudan kıyıdan dalabilirsiniz. Ayrıca ev resifinde şnorkelle yüzmeye gidebilirsiniz.
13. Maldivlerle iletişim kurarken belirli davranış kurallarına uymalısınız. Aktif olarak jest yapmamalı, konuştuğunuz kişiye dokunmamalı, ayaklarınızı insanlara doğrultmamalı ve el sıkışmak için sol elinizi kullanmamalısınız. Sol elinizle para veya yiyecek almanıza da izin verilmez.
14. Ülkenin kendine özgü prizleri vardır. Bu nedenle yanınızda bir adaptör getirmelisiniz.
15. Maldivler çevre düzenlemelerine uyumu dikkatle izler. Bu nedenle çöp atmamalısınız. Bu kuralı ihlal ederseniz, para cezasına çarptırılma ve hatta sınır dışı edilme riskiniz vardır.
Maldivler rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Maldivler’in Renkli ve Benzersiz Yerleri

Huvafen Fushi Tatil köyü

Serimizden “Doğal Peyzajla Uyumlu Oteller ”
  Düğün veya bal ayına uygun bir yer arayan çiftler, muhteşem ada oteli Huvafen Fushi Resort'u seçebilirler. Bu çarpıcı sağlık tesisinin bir konumu Kiracıların kesici veya deniz taşıtıyla ulaşabileceği Erkek Atolles adalarından biridir. Otel, Hint Okyanusu'nun azurous suyu ile çevrili, tüm küçük minik beyaz adada bulunmaktadır.

Evlerin ve bungalovların bir kısmı adada, diğerleri suyun üzerindeki yığınların üzerinde bulunur. Spa otelin son yeniliklerinden biri, su altında döşenmiş olan Per Aquum'un spa merkezi oldu. Çeşitli kozmetik uygulamalar ve farklı masaj çeşitleri sunmaktadır. Tüm masajlar tamamen şeffaftır. Bazı muhteşem su üstü odalarda, kiracılar su altı dünyasının güzelliğinden de yararlanabilirler. İçindeki katın bir kısmı yüksek mukavemetli camdan yapılmıştır.

Sualtı … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Maldivler
Ülke haritaları Maldivler haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

28.01.2023

Maldivler Gezisi Fotoğraf Galerisi

OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018