OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Maldivler Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

A Blanket of Stars   Bu atoller zinciri uluslararası çapta ünlü bir tatil beldesi haline geldi. Maldivler, çok sayıda geziyle aktif tatil isteyen gezginler için en iyi yer olmayabilir. Bunun yerine, adalar güzel tropik ortamda, muhteşem beyaz kum plajlarında ve su sporlarında telaşsız dinlenme ile ünlüdür. Oldukça pahalı bir tatil yeri olarak bilinen Maldivler ’tropik cennet’ görüşleri ve zengin sualtı yaşamıyla ziyaretçileri şımartıyor. Dalış yapan hayranlar dev mercan oluşumlarını ve balinalar, deniz kaplumbağaları ve manta ışınları gibi sayısız deniz canlılarını görmekten özellikle memnuniyet duyacaktır.
  Maldivler eşsiz bir yerdir. Birçok gezgin için bir cennet tatili ile ilişkilendirilir. Burada ’lütuf’ tarzında birçok plaj var. Birçok turist romantik …
Devamını oku
Yer işaretlerinin çoğunluğu Maldiv Cumhuriyeti’nin başkenti olan Male’de ve ayrıca en büyük şehri. Kent, yüksek katli binaları ve bir limanıyla modern görünüyor. Erkekte çoğunluk İslam kültürüne ait olan birkaç mimari yapı vardır. Cuma Camii ya da Hukuru Miskiiy 1656 yılında padişah İbrahim İskandar’ın emriyle yaptırılmıştır. Güzel bina usta Arap süslemeleri ve yazılarıyla süslenmiştir. Jumhooree Maidhaan’ın güneyinde bulunan İslam Merkezi, Male’nin en ünlü turistik yerlerinden biridir. Bu, tüm Maldivler’deki en büyük camidir ve 5.000 duaya kadar yer imkânı sağlayabilir.
Bağımsızlık Meydanı şehrin kalbi. Küçük bir parkın yanı sıra, meydanda ünlü bir yer yok, ancak gösteri ve toplantıların çoğu orada gerçekleşiyor. Sultan Park ve içinde bulunan Ulusal Müze, adaların tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmek, tarihi belgeleri ve kıyafetleri görmek için harika bir yer. Parkın güneydoğusu, adalarda bulunan en eski camilerden biri olan Kalhu Vakaru Miskiy’in yeridir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Maldivler Cumhuriyeti 1000’den fazla adada yer almaktadır. Aralarında minik mercan adaları var. Resmi olarak Maldivler, dünyanın en düşük seviyedeki ülkesi …
Devamını oku
Adalara gözleminizi daha otantik yapmak istiyorsanız, Maldivler’de geleneksel bir yelkenli olan bir dhoni’ye binebilirsiniz. Yüzyıllar boyunca tekne adalar arasında hareket etmek için kullanıldı. Başlangıçta hindistancevizi palmiyesi kerestesinden yapılmış modern dhoni genellikle elyaf camdan yapılır.
Aerial view of North Malé Atoll, Maldives Güzel tropikal plajlar her zaman adaların simgesi haline geldi. Plajların çeşitliliği gerçekten büyüktür - geniş halk plajları, özel plajları, restoranlar ve mağazalar gibi gelişmiş altyapıya sahip plajları, tenha plajları ve hatta çevre dostu plajları. Birçok plajda, konukların ekipman kiralayabilecekleri, dalış okula gidebilecekleri veya dalış gruplarına katılabilecekleri tüplü dalış merkezleri bulunmaktadır.

Tarih ve Eğlence

  Tarih öncesi dönemde, iki bin yıl önce, Maldivler esas olarak Dravidians tarafından dolduruldu. Bunlar, şu an Hindistan ve Sri Lanka topraklarından adalara gelen insanlar. Küçük takımadaların erken tarihi bilinir. İlk yazılı referanslar, 12. yüzyılın ortalarına kadar uzanmaktadır. O zaman, takımadalar ilk İslami vaizler tarafından ziyaret edildi. Ziyaretlerinden önce, büyük adaların dini Budizmdi. 1558’de Maldivler, Portekizli yerleşimcileri cezp ettikleri için aktif kolonizasyon dönemini gördüler.
Maldives Portekizli fahişeler 20 yıl boyunca bile adalar üzerinde kontrolü sürdüremezlerdi: Yerliler tüm sömürgecileri takımadalardan yasakladı ve ormanlarını yok ettiler. Ardından, Hollanda adaları kontrol etmeye çalıştı ama girişimleri başarılı değildi. Maldivler resmen 1887’de bir İngiliz koruması ve 1965’te bağımsız bir ada devleti haline geldi. Maldivler, bağımsızlığı sürdürmeyi ve uzun süre uzun kolonileşmeyi önleyen az sayıdaki ülkeden biri.
Maldivler rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

İnceleme Serimizden Maldivler’in Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Vaadhu Plajı

Serimizden “En Efsanevi ve Büyüleyici Sahiller”
  Vaadhu, gezegenin en muhteşem plajı olarak adlandırılabilir. Maldiv adalarının bir parçası olan aynı adı taşıyan adada bulunur. Gün boyunca, beyaz kumlu plaj oldukça normal görünüyor, ancak tatlıdan başka türlü bulmak zor. Şaşırtıcı zaman karanlığın başlangıcıyla başlar; kıyı suları tam anlamıyla binlerce mavi ışıkla aydınlandığında. Denizi yıldız gökyüzüne benzeten benzersiz olguyu biolüminesans denir.

Doğal bir olgunun ana sırrı, kıyı sularında yaşayan özel plankton biçimidir. Bu şaşırtıcı özellik, Vaadhu Adası'ndaki tüm dünyayı tanıtıyor. Her yıl milyarlarca turist parlayan ışıklara hayran olmak için dünyanın her yerinden gelir. Egzotik plajın oldukça güvenli olduğunu belirtmek önemlidir. Orada gündüz ve gece saatlerinde yüzmek mümkündür.

Vaadhu plajının diğer … Tümünü Oku

Restaurant Per Aquum

Serimizden “Suda ya da Sualtında Bulunan Süslü Evler ve Oteller”
  Dünyanın en seçkin ve olağandışı restoranlarını ziyaret etmeyi tercih eden gurmeler, Per Aquum'un sualtı restoranını görmezden gelmemeli. Uzun süredir eğlencelerini inanılmaz bir eğlence ile çeşitlendirmeyi hayal edenlere de hitap edecek. Sıradışı restoran, Maldivler'de, Niyama beldesinin yakınında bulunmaktadır. Restoran salonu 6 metre derinlikte donatılmış olup, ziyaretçilerin çevreleyen su altı dünyasının güzelliğinden tam olarak yararlanmalarını sağlayan panoramik pencereler vardır.

Restoran, deniz temasına tam uygun olan tasarımda ayırt edicidir. Salon, gün boyunca değişen özel bir sanatsal aydınlatma sistemi ile donatılmıştır. Per Aquum restoranını ziyaret etmek isteyen gezginler, yaklaşık 500 metre uzunluğunda bir tekne üzerinde Niyama sahillerinden yüzmek zorunda kalacaklar. Bundan sonra, … Tümünü Oku

Sea.Fire.Salt.Sky. Restaurant

Serimizden “Suda ya da Sualtında Bulunan Süslü Evler ve Oteller”
  Maldivler'de alışılmadık bir restoran Sea.Fire.Salt.Sky var. Sadece dünyanın değil dünyanın dört bir yanından gelen gurmeleri değil aynı zamanda olağandışı mekanlarda özel dinlenme sevenlerini de cezbetmektedir. Bu dört katlı restoran kısmen suyun altında bulunur. Herkes burada ruh için bir yer bulur. Restoranın orijinal adı yanlışlıkla seçilmedi. Her kat, bir öğeden birine karşılık gelen belirli bir stilde dekore edilmiştir.

Yani, 'Deniz' denilen alt kat su altındadır. Yemek sırasında bu salonun ziyaretçileri, su altında yaşayan dünyanın güzelliklerine hayran olma şansına sahip olacaklar. 'Tuz' ve 'Ateş' zemini ara katlarken zemin 'Gökyüzü' çatıda ve açıktır.

Deneyimli gezginler moslyt olan cam duvarlı donanımlı salonun yanı sıra su altı bir şarap mahzeninin bulunduğu sualtı zemini ile … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Maldivler
Ülke haritaları Maldivler haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Hilton, yakında Kyoto'da yeni bir otel inşa etme projesine başlayacağını duyurdu. Şehrin kalbinde, prestijli Sanjo-Kawaramachi bölgesinde yer alacaktır. Konuklar dinamik şehirdeki tüm ilgi alanlarına kolayca ulaşabilecekler, birçok popüler cazibe merkezi ve rekreasyon alanı otele yürüme mesafesinde olacak. Oku bunu

30.11.2023
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018