OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Makedonya Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Birçok antik ve ortaçağ manzarasına sahip zengin tarihi ülkesi olan Makedonya, yalnızca tarih ve kültüre ait uluslararası bir merkez olarak değil aynı zamanda dağ turizmi ve aktif dinlenme için popüler bir yer olarak ünlüdür. En popüler yerler, ülkenin başkenti Üsküp’dedir. Kentin merkezi, 11. yüzyılda inşa edilen güzel Kale Kalesinin yeridir. Kaleyi çevreleyen meydan, aynı zamanda şehrin en büyük pazar bölgesidir. Daud Paşa Hamamı, Üsküp’teki ilginç başka bir destinasyondur. İlk kez Türkler tarafından yaptırılan hamamlar resim galerisine dönüştürülmüştür.
  Makedonya, Avrupa’nın güneydoğu kesiminde küçük bir ülke ve ziyaretçilere pek çok yeni ve keşfedilmemiş şeyler vaat ediyor. İçinde yaşam, görkemli …
Devamını oku
Kentte Sveti Spas Kilisesi, Mustafa Paşa ve Sultan Murat Camii gibi birkaç önemli dini yer var. Üsküp’ün eski kısmı Makedonya Müzesi, Modern Sanatlar Müzesi ve Makedonya Ulusal Tiyatrosu gibi ilginç yerlere de sahiptir. Kültürel tesislerin çoğunluğu Üsküp’ün yeni kesiminde yer almaktadır. Burada yolcular birkaç sergi galerisi, tiyatro ve müze bulacak. Kent Müzesi, Üsküp Tarihi Arşivi, Tarih Ulusal Müzesi, Makedonya Doğa Bilimleri Müzesi, Kültür Galerisi ve Akademi binası gibi kentlerin en ilginç kültürel ve eğitim tesisleri olarak da biliniyor.
Makedonya’daki antik döneme ait en ilginç dönüm noktası Bitola’da bulunuyor. M.Ö. 4. yüzyılda Makedon II. Philip’in emriyle kurulan Heraclea Lyncestis adlı antik kentin kalıntıları hakkında konuşuyoruz. Bir zamanlar ihtişamlı bir şehirden kalan tek kalan binalar, birçok kareler, ev kalıntıları ve büyük bir forumdur. Doğa hayranlarının Doiran Gölü’ne gezi yapmaları, Treska ve Matka nehirlerinin kanyonlarını ziyaret etmeleri ve Debar’daki maden kaynaklarını görmeleri önerilir. Bunlar, gezginlerin muhteşem şelaleleri, inanılmaz mağaraları ve büyüleyici vadileri görebilecekleri Makedonya’nın en güzel yerleri. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Makedonya, sahnesinde amaçsızca yalan söylemekten hoşlanmayanlar için ideal bir seçim, daha çok dinamik zaman harcamayı tercih ediyor. Dünyanın dört bir yanından …
Devamını oku
Ülkenin piedmont bölgesi, Aziz Andrew, Aziz Jovan Bigorski, Aziz Nikola Shishovski ve Aziz Geoge Kilisesi adını taşıyan birkaç eski manastır ev sahipliği yapıyor. Tüm binalar 12. - 15. Yüzyılda inşa edilmiş ve birçok değerli dini eser, ikon ve mobilya koleksiyonları bulunduruyor. Son olarak, çeşitli gezilere katılmaktan keyif alan gezginlerin Ohri şehrini ziyaret etmeleri önerilir. Güzel bir göl kıyısında bulunur ve antik Romalılar tarafından kurulmuştur. Günümüzde Ohri, başlıca simgelerinden Samuel Kalesi, Sveti Sofya Bazilikası ve Sveti Jovan Kaneo Kilisesi’ni gören çok sayıda ziyaretçiyi cezbetmektedir. Bu muhteşem tarihi binalara bir ziyaret, kesinlikle çok sıcak hatıralar bırakacaktır.

Tarih ve Eğlence

  Modern ülkenin tarihi eski zamanlara dayanır. Tarih öncesi dönemde, Paeonia’nın ülkesiydi. Daha sonra Roma ve Bizans İmparatorluklarının bir parçasıydı. Belirli dönemlerde ülke, komşu Bulgaristan ve Sırbistan Krallığı altındaydı. Tarihin en uzun dönemlerinden biri Osmanlı yönetimiydi. 1913’te, Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküşü sırasında, Makedonya’nın bir kısmı Sırbistan’ın ve bir kısmı da Yunanistan’ın altındaydı. 1945’te İkinci Dünya Savaşı’nın sona ermesinden sonra Makedonya da dahil olmak üzere Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti kuruldu. Ülke 1991 yılında bağımsızlığını kazandı.
  Makedonya’ya seyahat için en uygun zaman geç ilkbahar ve sonbahar başında. 2. Kosova ve Sırbistan’ı sınırlayan bölgeleri ülke genelindeki seyahat …
Devamını oku
Makedonya, açık havada aktif tatiller için mükemmel bir ülke olarak kabul ediliyor. Burada farklı spor eğlenceleri yolculara açıktır. Büyüleyici göller, plaj rekreasyonu için popüler yerlerdir ve balık tutkunlarını çeker. Bazı dağ nehirleri rafting için mükemmeldir. En popüler eğlencelerden biri, pitoresk doğal alanlar boyunca yürüyüş yapmaktır.
Makedonya’da klasik turist aktiviteleri için yerler de var. Tatiliniz sırasında mutlaka alışverişe dikkat etmelisiniz. Modern alışveriş merkezlerinin yanı sıra, ilginç el yapımı ürünleri satın alabileceğiniz el sanatları tezgahları da bulunmaktadır. Mükemmel deri ayakkabılar burada üretiliyor. İncili mücevherler de turistlerle popüler hediyelik eşyalardır. Bazı zanaat tezgahları sanat galerilerine daha çok benziyor ve sıra dışı ahşap resimler satıyor. Birçok gezgin ulusal stil, baharat ve popüler ulusal tatlılar ucuz giysiler satın alabileceğiniz pazarlarda alışveriş yapmayı tercih ediyor.
  Her mevsimde, Makedonya çocuklu turistler için daha cazip hale geliyor. Altyapının gelişimi, tatil köylerinin ve otellerin ortaya çıkmasına ve böylece ailelere …
Devamını oku
Makedonya’nın ulusal mutfağı da çok ilginç özelliklere sahip ve gurmelerin dikkatini hak ediyor. Ulusal restoranlarda Türk mutfağının lezzetli et yemekleri servis edilir. Tipik ulusal yemek bourek, yani et veya peynir dolgulu puf böreği turtası. Yerel göllerde lezzetli alabalık yakalanır ve çok sayıda özel ulusal yemek pişirilir.
Makedonya rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Makedonya’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Makedonya şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Galichica' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Pelister' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm kalelerin haritası
Makedonya kaleleri
♥   Kalesi 'Tetovo Fortress' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Treskavec Fortress' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Varoš Fortress' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Vinica Fortress' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Vodno Fortress' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Makedonya’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Lin'daki Hıristiyan Bazilikası

Serimizden “Erken Hıristiyan Uygarlığından Kalan Tarihi Eserler ”
  Arnavutluk'taki Hıristiyan hacılar için cazibe merkezleri, dini siteleri ile ünlü eski bir Pogradec kasabası. Bu kasabada, yakın tarih arkeolojik araştırmalar sırasında keşfedilen antik Hristiyan bazilikanın kalıntılarını görebilirsiniz. Eski binaların parçaları Milli park Drilon'da. Bazilika yaşı 1 500 yıldan fazladır.

Arnavutluk'ta toplamda yaklaşık 10 eski Hıristiyan bazilikası bulundu. MS 4-5. Yüzyılda inşa edilmiştir. Hepsinin kendine has bir geçmişi var. İlginç bir hikaye, Pogradec'te bulunan Hıristiyan bazilikası ile ilgilidir. Yanında birkaç yer altı suları bulunmaktadır.

Efsaneye göre, orada su iyileşebilir. Yüzlerce yıl önce, kiliseler onu ağır rahatsızlıkları tedavi etmek için kullandı. Bugün milli parkın ziyaretçileri kutsal yaylardan su alabilirler. Birçok gezgin için turun ana … Tümünü Oku
Ülke haritaları Makedonya haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Makedonya şehir haritası
Bölgelerin haritası Makedonya’da bölgelerin haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Makedonya gezi haritası

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

01.02.2023
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018