OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Makedonya

Makedonya’da Şenlikler ve Eğlenceler - Kutlamalar, Festivaller ve Kültürel Etkinlikler

  Makedonya, en gizemli Avrupa ülkelerinden biridir. Buraya gelen herkes, muhteşem doğal hazineleri ve eski binaların kalıntılarını keşfeder. Makedon kültürü, karşıtlıkların birleşimidir; Eski Makedonlar, Sırplar, Bulgarlar, Yunanlılar, Arnavutlar ve Türkler: komşu halkların geleneklerini ve geleneklerini emdiler. Büyüleyici bir manzara ülkesi olan Makedonya’nın kültüründe oldukça büyük festivallerin yapıldığı günlerde mutlaka görülmeye değer. Her Makedon veya dini kutlamalar çok heyecanla bekleniyor. İnsanlar sevinçle aile çevresi içinde coziness zevk ve yüzyıllık gümrüklerini hatırlamak için harika bir fırsat bekliyoruz. Makedon şenliklerinin büyük bir kısmı, bağımsızlık için halkın uzun savaş olaylarının tarihlerine adanmıştır.
  Makedonya mutfağı geçtiğimiz yüzyıllarda komşu ülkelerin mutfak geleneklerinin etkisi altında gelişti. Bununla birlikte, Sırplar, Yunanlılar, Bulgarlar ve …
Devamını oku
Makedonya’daki Yeni Yıl, tüm Batı ülkelerinde olduğu gibi aynı şekilde kutlanmaktadır. Kutlamalar sırasında, devam eden yılın başarıları özetlenir ve gelecek yıl için umutlar listelenir. Canlı festival tüm ülkeyi içine çeker ve sabaha kadar sürer. Yeni yıla damgasını vurduktan sonra, Makedonyalılar Ocak ayı başında düşen Ortodoks Noel’e hazırlanmaya başladılar. Bu tatil için evler bitkilerle dekore edilmiştir. Noel Arifesinde aile geleneksel bir akşam yemeği için toplanır ve çocuklar Noel şarkıları yaparlar. Bir başka önemli dini bayram, ilk baharın dolunayından sonra Pazar günü kutlanan Paskalya’dır. Paskalyadan önceki günler, Makedonların yumurtalarını boyadıkları ve Pazar kutlamalarına hazırlandığı Kutsal Haftadır. İyi Cuma günü, herkes kiliseye gider ve Paskalya Pazarı’nda akrabaları ve armağanı taşıyan arkadaşları ziyaret eder.
Aziz Kiril ve Metodi (Glagolitik yazıyı oluşturan ve Makedonları Hıristiyanlığa dönüştüren Hıristiyan vaizler) gününde, kutsal kilise hizmetleri düzenleniyor. Devlet düzeyinde, seçkin Azizlerin anısına bir haraç ödenen çeşitli eğitim ve kültür etkinlikleri düzenlenir. Merkezi ulusal bayramlardan biri, Mayıs ayının ilk günü Makedonya’da kutlanan İşçi Bayramı’dır. Bu günde şenlikli mitingler çalışan insanlar arasında dayanışma işareti olarak tutuluyor. Ülkenin sakinleri, aileleri ve arkadaşları ile şehir dışına gider, şehir parklarında göllerin veya barbekünün pikniklerini düzenler ve etraflarındaki temiz havanın ve doğanın keyfini çıkarırlar. Ağustos başlarında, Aziz İlyas’ın günü kutlanır. Bu, Makedonların Bağımsızlık için uzun mücadelesiyle bağlantılı. Bu günlerde unutulmaz Ilinden ayaklanması vardı. Şehirlerde binicilerin geçit törenleri düzenleniyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Makedonlar - modern nesilleri eski Makedonların ve güney Slavların torunları olan oldukça genç bir ulus. Ülkenin karmaşık tarihi, uzun süredir bağımsızlık …
Devamını oku
Sonbaharın başında başka bir önemli ulusal bayram kutlandı - Makedonya’nın Bağımsızlık Günü. Tüm etnik Makedon halkı için anlamlı olan 1991 referandum tarihini işaret ediyor, ardından ülke egemenlik kazandı ve Parlamenter Cumhuriyet oldu. Festival kapsamında büyük ölçekli geçit törenleri, sokak yürüyüşleri, vatansever aktiviteler ve akşam havai fişekler düzenleniyor. Ekim ayının sonunda Makedonya, 19. yüzyıl olaylarına adanan Makedon Devrim Savaşı Günü’nü kutladı. O zamanlar, Yunan Selanik’te bir devrim yaratıldı, Osmanlı yöneticilerini devirdi ve bölgeleri Makedonlara iade etti.
Kale Fortress Makedonya iki dünyaca ünlü karnaval ülkesidir. Strumice’deki Mart Karnavalı, gelinlere adanmış asırlık bir kutlamadır. Karnaval günlerinde, Makedon erkekler akıllı kıyafetler ve maskeler giyerler ve daha sonra neşeli şarkılarla hanımların evlerine giderler. Evlenebilecek yaşta olan her Makedon kızı, sevgilisini ya da nişanlısının arkasında saklandığı şeyi tahmin etmeyi denemektir. Sokak festivallerinden sonra, en iyi maske ve kralın ve kraliçenin taçlandırılması için bir yarışma düzenlenir. Her yıl Strumice’deki karnaval, dünyanın farklı ülkelerinden daha fazla misafir toplar. Vevcani Karnavalı, putperest ritüellerin mirasıdır. On dört asır boyunca, köylüler bu gün abartılı kıyafetler deniyor ve karnaval alayında yer almak için sokaklara gidiyorlar. Her yıl etkinlik belli bir temaya ayrılmıştır. Bütün gece kumanyalar yürüyor, güneşin doğmasıyla birlikte su kaynaklarına gidiyorlar.
  Makedonya, Avrupa’nın güneydoğu kesiminde küçük bir ülke ve ziyaretçilere pek çok yeni ve keşfedilmemiş şeyler vaat ediyor. İçinde yaşam, görkemli …
Devamını oku
Renkli ’Galichnik Düğün Festivali’, Makedonya’nın kültürel geçmişinin tüm zenginliğini ortaya koymaktadır. Her yıl, ülkenin farklı bölgelerinden yirmi çift yeni evliler düğün festivaline katılmayı tercih ediyor. Ulusal kostümlerde damatlar ve gelinler giyinir. “Evlilik” töreni, iki gün süren otuz muhteşem seremoniyi içerir. Bunlar arasında, ölen ataların ruhlarını çağrıştıran, bir damat traş, bir kayınvalidesi dansı olarak adlandırılan bir “miai” nişanıdır. Eylem, halk müziği yaşamak için eğlenceli bir atmosferde ve dansta gerçekleşir. Her şey, köy şenlikleri ile ferahlık dolu bir masada biter. Üsküp’teki May Bahar Şenliği, Temmuz Balkan Halk Müziği ve Ohri’deki dans festivali, Ağustos festivali “Struga Şiir Akşamları”, “Ohri yaz” müzik festivali, caz müziğinin sonbahar festivali ve ekim meyve toplama festivali ve Prespa Gölündeki üzümler turistlere ilgi duyan diğer kutlamalardan bazılarıdır.
Makedonya rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Makedonya’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Ülke haritaları Makedonya haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Makedonya şehir haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Makedonya gezi haritası

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

04.02.2023

Fotoğraflarla Makedonya’nın Güzelliği

OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018