OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Lüksemburg

Lüksemburg’da Yolculuk - Yollar, Havaalanları, Demiryolu, Otobüsle Ulaşım

  Lüksemburg çok küçük ama ekonomik açıdan gelişmiş bir ülke. Mükemmel bir taşıma sistemine sahiptir. Demiryolu ağı ülkeyi komşu Fransa, Belçika ve Almanya ile birleştiriyor. Bu ülkelerin sınır istasyonlarına birkaç bölgesel tren yolu var. Demiryolu ağının toplam uzunluğu 274 kilometredir. Ayrıca, tüm farklı bölgelerden tren istasyonlarına giden bölgesel otobüsleri bulacaksınız. Tüm demiryolu sistemi modern ve konforlu trenler ile temsil edilmektedir. Bununla birlikte, demiryolunun popülaritesine rağmen, ülkedeki en popüler ulaşım şekli otobüsler. Başkentte, ağı haritada bir yıldız gibi görünen yaklaşık 25 otobüs güzergahı vardır. Güzergahların çoğu tren istasyonundan ve merkez otobüs istasyonu Hamilius’tan geçiyor. Otobüsler aynı zamanda şehri havaalanına bağlar ve geceleri bile bazı güzergahlar boyunca hareket etmek mümkündür.
  Lüksemburg küçük bir ülke olmasına rağmen, kendi topraklarında birçok tarihi eser ve tarihi yer var. Gezginler, bu dwarfat devletinin geçmişi hakkında bilgi …
Devamını oku
Ülkede hava ulaştırma ağı da geliştirilmiştir. Lüksemburg Findel Havaalanı, Başkent’in 5 kilometre doğusundadır. Ülkenin ana hava limanıdır. Havaalanı haftada 800’den fazla uçuş gerçekleştiriyor ve Lüksemburg’u birçok Avrupa şehrine bağlıyor. Otobüslere ek olarak, havaalanına taksiyle ve aracınızın yanı sıra dört yer altı otoparkından herhangi birinde bırakabileceğiniz aracınızla ulaşabilirsiniz. Ayrıca, tüm ülkede taksiler çalışıyor. Göndericiyi arayarak veya taksiler için özel park yeri kullanarak taksi talebinde bulunabilirsiniz. Yüksek dereceli kapsama sahip otomobil yollarının ağı yaklaşık otuz bin kilometredir. Bu, Lüksemburg’un en uzak köşelerini bile içerir. Lüksemburg’da kullanılan arabalar sağdan direksiyona ve hız sınırı yerleşim yerlerinde 60 km / s, dışarısında 90 km / s ve otoyollarda 120 km / s’dir. Lüksemburg’da denize doğrudan erişim yoktur, ancak Moselle Nehri boyunca komşu ülkelerle ve Kuzey Denizi ile bir su bağlantısı vardır. Turistler ayrıca gezi için Sauer Nehri üzerinde seyahat ederler.

Ana Havaalanları ve Havayolu Ulaşımı

  Lüksemburg’un hava taşımacılığı, devletin küçük olmasına rağmen çok gelişmiştir. C ülkesinin ana havaalanı Lüksemburg Findel’dir. Şehirden sadece altı kilometre uzaklıktadır. Havalimanının en göze çarpan özelliği pistinin sağlam yüzeyi. Lüksemburg Findel oldukça büyük bir havaalanıdır. İki terminali vardır. Temel olarak, iki büyük havayolu şirketi olan Luxair ve Cargolux’u kullanıyor. Havaalanı terminallerinin altyapısı da deneyimli gezginler için hoş bir sürpriz olacak. Birinci katta konforlu bir salon vardır. Zemin katında uçuş kaydı yapılır. Bagaj kontrolü de burada yapılmaktadır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Lüksemburg dünyadaki en zengin ülkelerden biridir. Küçük boyutu olmasına rağmen, bu ülke konuklarına alışveriş için oldukça geniş olanaklar sunuyor. Ülkenin …
Devamını oku
Üçüncü katta, yerel çevreye nefes kesen bir panorama açan mükemmel restoranlar bulacaksınız. Terminal bölgesi içindeki tüm kuruluşlar hafta sonları hariç her gün açıktır. Lüksemburg Findel, mükemmel hizmeti ile ünlüdür. Bir tıp merkezi, bir fast-food cafe (daha ucuz atıştırmalıklar için), rahat koşullara sahip bekleme odaları, ücretsiz internet, turistler için çok uygun olan ATM’ler ve bir bankası vardır. Ayrıca, havaalanının bölgesinde ticari görüşmeler için iki oda bulunuyor; biri 12 kişi, diğeri 20 kişi içindir. Küçük çocuklu bireyler için, çocukların eğlenceli ve heyecan verici bir şekilde birkaç kısa saat geçirebilecekleri ayrı donanımlı odalar vardır. Havaalanının yakınında, Lüksemburg’a varışta hemen veya çok uzun bir uçuştan sonra dinlenmeyi mümkün kılan birkaç iyi otel var.
Alışveriş sevenler için de alanlar var. Burada herkes yüksek kaliteli marka kozmetik, parfüm, çeşitli alkollü içecekler, yiyecek ve renkli hediyelik eşyalar bulabilir. Landside ve Airside bölgesi mağazaları günlük olarak açıktır. Lüksemburg havaalanına gelen turistlerin çoğu, taksi almak veya şehir merkezine gitmek için transfer rezervasyonu yapmaktadır. Ancak, daha ucuz bir yolu var - toplu taşıma. Otobüsler her saat başı çalışır. Ayrıca, havaalanında otomatik sürüş için bir araba kiralayabilirsiniz.

Demiryolu, Otobüs, Havayolu ve Denizyolu Ulaşımı

Luxembourg ville   Lüksemburg ulaştırma sistemi her turisti hoş bir şekilde şaşırtacak. Otobüsler, ülkedeki en popüler toplu taşıma aracıdır. Hem belirli bir şehirde hem de şehirlerarası ve bölgesel rotalarda koşuyorlar. Otobüslerin günlük olarak Lüksemburg’un başkentinden Belçika, Almanya ve Fransa’yla olan sınır istasyonlarına gittiği belirtilmelidir. Her durumda, otobüs ücreti aynıdır. Bir saatlik bir yolculuk için bir bilet alırsanız, bunun için 1 veya 2 Euro ödemeniz gerekecektir. Öte yandan, sık sık otobüsle seyahat etmeyi planlıyorsanız, 9 avronun biraz üstünde olan sözde bir bilet bloğu satın almak daha iyidir. Ayrıca günlük biletler ve 18 avronun biraz üstünde olan beş günlük biletler de mevcut. Ülkede, turistlerin sadece herhangi bir ulaşım aracı ile seyahat etmelerini değil aynı zamanda müzeleri ve diğer turistik yerleri ziyaret etmelerini sağlayan özel bir bilet alabildiğini lütfen unutmayın. Böyle bir biletin ücreti günlük 9 Euro’dur.
  Lüksemburg’da, Benelüks ülkelerinde olduğu gibi, ılık kışlar ve ılık yazlar ılıman bir iklime sahiptir. Kış aylarında, sıcaklıklar nadiren sıfır …
Devamını oku
Trenler ülkede aynı derecede popüler. Lüksemburg’daki demiryolları oldukça iyi kalitede. Ancak, yalnızca büyük şehirleri birbirine bağlarlar. Demiryolu hattında, vatandaşların ve turistlerin seyahatleri için en güvenli koşulların yaratıldığı konforlu modern trenler çalışıyor. Gezi tarifesi oldukça açık. Günlük bilet ücreti 4 avro civarındayken, demiryolu hizmetlerini bir ay boyunca kullanmanıza izin veren bir bilet 40 avroya mal olacak. Tüm tren biletlerinin sadece treni kullanmanıza değil, otobüslere binmenize de izin verdiğine dikkat çekmek önemlidir. Trenlerin daima programa tam olarak uyduğunu unutmayın.
Seyahatinizi ülke genelinde bağımsız olarak yapmak istiyorsanız, bir araba kiralayabilirsiniz. Bu hizmete havaalanında veya herhangi bir büyük şehirde erişilebilir. Araç kiralamanın asgari maliyeti genellikle günde 50-60 Euro arasındadır. Araba kiralamak için 21 yaşın üzerinde olmalısınız. Bazı durumlarda, araç kiralama şirketleri depozito olarak belli bir miktar talep edebilir. Uluslararası ehliyet, sigorta ve pasaport da gereklidir. Lüksemburg’da sürüş için hız sınırı aşağıdaki gibidir; şehir ve kasabalarda 50 km / saate kadar hızlarda hareket edebiliyorsunuz, açık yollarda 90 km / saate kadar hızlandırabilir ve otoyollarda 130 km / saate kadar hızlara erişebilirsiniz. Ülkenin çok katı yasalara sahip olduğunu lütfen unutmayın. Bu nedenle, emniyet kemerleri her zaman hem öndeki yolcular hem de arka koltuklar tarafından sabitlenmelidir. Ayrıca, test edildiğinde kanı mililitre kan başına yarım miligramdan fazla alkol içerdiği tespit edilen sürücüler, yasaların tamamen cezasına çarptırılır.
  Lüksemburg Dükalığı’nın mütevazı bölgesel boyutlara sahip olmasına rağmen, mevzuat aynı anda üç devlet dilini onayladı. Onlar Alman, Fransız ve eşsiz …
Devamını oku
Lüksemburg’da araba kiralamaya karar verirseniz, hafta sonları ve tatil günlerinde büyük şehirlerde park yeri sağlamada zorluklar olduğunu unutmayın. Böyle bir sıkıntıdan kaçınmak ve paradan tasarruf etmek istiyorsanız, şu anda ülkede çok fazla bisiklet yolu olmasa da, bisiklet kiralamak mümkün olacaktır. Başka bir ulaşım aracı olan taksiler de Lüksemburg’da çok popüler. Telefonla taksi arayabilir veya caddede durdurabilirsiniz. Ayrıca otel yakınındaki taksiler için özel parklar ve tren istasyonları da bulunmaktadır. Ücretler yaklaşık olarak hesaplanır: iniş ücretleri en az 1 Euro’dur ve daha sonra da maliyet kilometre başına 70 senttir. Ancak hafta sonları ve tatil günlerinde fiyatlar biraz daha yüksek.
Lüksemburg rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Lüksemburg’un Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Ülke haritaları Lüksemburg haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Lüksemburg şehir haritası

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

05.02.2023

Lüksemburg Fotoğraf Akışı

Lüksemburg Şehirleri için Seyahat Tavsiyeleri

Lüksemburg Şehri
3. Balıkçılık lisansı yalnızca Bölge Komisyon Üyesi tarafından değil, belediye yönetimi tarafından da verilebilir. Son maliyeti, seçilen yere ve balık avlama yöntemlerine bağlı olacaktır. 4. Yerel restoran ve barları ziyaret ederken, toplam faturanın% 10'unu tahmini yapan ipuçları bırakmalısınız. Takside, sürücüye ödül de bırakabilir ve daha büyük bir haneye yuvarlarsınız. 5. Lüksemburg'daki voltaj 220 V'dur, bu nedenle evinizden çıkmadan önce, … Devamını Oku

Lüksemburg Şehir Haritası - İpuçları

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018