OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Güney Afrika Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

Spier Wine farm, Stellenbosch   Güney Afrika Cumhuriyeti, misafirlerine çeşitli eğlencelik aktiviteleri sunmakta, bu yüzden her yıl giderek daha fazla gezginin bu muhteşem ülkeyi ziyarete geldiğini merak etmemektedir. Gauteng bölgesi Güney Afrika’nın sömürgeleştirilmesinden sonra ülkenin tarihi merkezi olarak düşünülür. Yolcular, sürekli ayrı şehirlerden değil, bir büyük metropolde birleşmiş bulunan Pretoria ve Johannesburg gibi şehirleri ziyaret etmekle sürekli ilgileniyorlar.
  Güney Afrika Cumhuriyeti’ne gitmeden önce, yiyecek, hediyelik eşya, kıyafet ve eşyaların uygun fiyatlarla nereden alınacağını öğrenmek önemlidir. Güney …
Devamını oku
Burada, Market Özelliği kompleksi en ünlü olan birçok büyük kültür merkezi var. Komplekste sanat galerileri, tiyatrolar ve restoranlar bulunmaktadır. Çeşitli sergiler burada nadir değildir, bu nedenle gezginler güzel resimler ve heykeller görmeye ve beğendikleri öğeleri satın almaya davetlidir. Milli Kütüphane binası, iki ilginç müzeye yer açıyor - Jeoloji Müzesi ve Tarih Müzesi. Bunun yanı sıra, yolcuların eski postun ve Oppenheimer Bahçelerinin binasını ziyaret etmeleri önerilir. Bu akşamları özellikle büyüleyici güzel ve romantik bir yerdir.
Renkli oryantal pazarlarıyla ünlü Durban şehrinde alışveriş hayranları çok hoş karşılanıyor. Bu, muhteşem kumsalları ve otelleri ile ziyaretçileri cezbeden popüler lüks bir tatil beldesidir. Maputaland bölgesi aktif dinlenme taraftarları için harika bir yer. Çölün geçilmez tropikal ormanlarla buluştuğu bir dokunulmamış doğanın parçası. Dev dunes’teki safariler, burada gölgeli ormanlarda yürüyüşlerle mükemmel bir şekilde karıştırılabilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Dünyanın çoğu ülkesi gibi, Güney Afrikalılar da her türlü bayramı sever ve onları büyük bir şekilde kutlarlar. Hem dünya çapında hem de devletin milli …
Devamını oku
Ülkenin batı kısmı doğa parkları ve rezervleriyle ünlüdür. Madikwe Game Reserve, Faan Meintjies, Botsalano Game Reserve, Sürüngenler ve Hayvanlar Parkı, Pilanesberg Milli Parkı ve gezi programınıza ’Golden Reef’ Attraction Park gibi güzel parkları ziyaret etmeyi de unutmayın.
Gece eğlence hayranları, bazen ’Güney Afrika Las Vegas’ olarak adlandırılan Sun City’de kısa süreli konaklamanın tadını çıkaracaklar. Sayısız kumarhaneler, restoranlar, barlar ve diğer eğlence tesisleri her gece açıktır. Sonunda, ülkedeki en çok ziyaret edilen şehirlerden biri olan Cape Town’ın güzelliğinden bahsedilmeye değer. Bu vahşi doğanın eşsiz atmosferini korumayı başarmış modern bir metropoldur.
  Güney Afrika’nın doğası ve coğrafyası çok çeşitlidir. Bu ülkede tundra ve kutupsuz çöller hariç herhangi bir araziyi ve iklim bölgelerini bulabilirsiniz. …
Devamını oku

Tarih ve Eğlence

  Güney Afrika topraklarındaki ilk yerleşimler uzun zaman önce kuruldu. Şu anda ülkede birkaç önemli arkeolojik bölge var. En ilginç bölgelerden biri, antik insanların yerlerinin kalıntılarının mağaralarda bulunduğu Sterkfontein’dir. Ülkenin erken tarihi az bilinir. Burada kurulan Avrupa yerleşimlerine ilk yazılı referanslar, 17. yüzyılın ortalarına kadar uzanmaktadır. 1652’de, ilk Hollanda yerleşimi, daha sonraları Ümit Burnu olarak adlandırılan Storms Burnu’nda kuruldu.
P1050658 İngiliz kolonileşmesi, 18. yüzyılın sonlarında başladı. Yüzlerce yıl boyunca, Avrupalı ​​sömürgeciler ciddi bir aborjin direnciyle karşı karşıya kaldılar. 19. yüzyılda, ülke çok sayıda Boer Savaşları gördü. Bu dönemde, yerlilerin durumu, ülkede zengin altın tortuları bulunması nedeniyle önemli ölçüde bozulmuştur. Bu nedenle, Avrupa sömürgecileri sayısı çok büyüdü ve bu, Britanyalılar ve Güney Afrikalı Hollandalılar arasında bir çatışmaya neden oldu. Sonuç olarak, çeşitli bağımsız koloniler kuruldu ve 1910’da Güney Afrika Birliği’ne birleşti. Sonuç olarak, sadece 1961’de Büyük Britanya’dan bağımsız hale geldi.
Güney Afrika, sadece çeşitli doğa ve tarihi mekanlara sahip gezginleri çekmektedir. Ülke ayrıca alışveriş meraklıları tarafından da ziyaret edilmektedir. Yerel pazarlarda ve dükkanlarda, burada birçok Avrupa ülkesinde olduğundan daha ucuz olan değerli mücevherleri satın alabilirsiniz. Ülke ayrıca yüksek kaliteli tekstil ürünleri ile de dikkat çekiyor. İpek kıyafetler özellikle turistler tarafından popülerdir. Orijinal timsah derisinden yapılmış muhteşem aksesuarlar pazarlarda ve atölyelerde satılmaktadır.
Johannesburg Ulusal mutfak, pazarlarda en çok talep gören hediyelik eşyalar olan baharatların aktif kullanımı ile karakterize edilir. Yüzlerce yıldır Güney Afrika halkı el işlerine bayıldı. Tüm şehirlerde ve kasabalarda, ulusal tarzda güzel ahşap eşyaların ve dekorasyonların satıldığı atölyeler bulunmaktadır. Yerel pazarlar, her zaman popüler baharatlar, Doğu tarzı pitoresk el yapımı halı ve mücevher bulabilirsiniz geleneksel doğu fuarları benzer.
Güney Afrika rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Güney Afrika’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Güney Afrika şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Augrabies Falls National Park' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Bontebok National Park' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Camdeboo National Park' . Haritada   Fotoğraflar
♥   World Heritage Site 'Cape Floral Region Protected Areas' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Garden Route National Park' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm kalelerin haritası
Güney Afrika kaleleri
♥   Kalesi 'Knoetzie Castles' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Güney Afrika’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Vredefort Kubbesi

Serimizden “Dünyadaki En Büyük Meteor Kraterleri”
  Gezegenin en büyük darbe kraterleri Güney Afrika'da. Vredefort, dünya için önemli bir dönüm noktasıdır; 2005 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine eklendi. Kraterin çapı 380 km'dir. Şu an burada aynı isimde bir şehir var. Krater, Dünya'nın çarpışması ve bilim adamlarının öne sürdüğü gibi çapı 10 km'den fazla olan asteroitten sonra oluştu.

Bu felaket gezegenin tarihinde en büyük felaketti. İki milyar yıl önce oldu. Bugün, sadece felaketin etkilerini ne kadar tahrip ettiğini tahmin edebiliyoruz. Şu anda, Vredefort krater sadece bilim adamları ve araştırmacılar için değil aynı zamanda benzersiz alanda yürümek isteyen birçok turist için caziptir. Krater o kadar büyük ki, onu dünyadan tam boyutlu olarak görmek imkansız.

Sadece uydu görüntüleri yerin tamamını görmek için izin verir. … Tümünü Oku

Cape Town

Serimizden “Dünyadaki En Büyüleyici ve Gözalıcı Şehirler”
  Sokaklarda renk zenginliği ile etkileyebilen bir başka şehir de Cape Town, daha doğrusu tarihi bölge Bo-Cap'tir. Bugün, Cape Town'ın bu yerleşim bölgesi, gerçek bir açık hava müzesi ve hepsi inanılmaz renkli evler nedeniyle görülüyor. İlçe son zamanlarda bugünkü görünümünü elde etti. Yerel halk, geçen yüzyılın 90'larına evlerini boyamaya başladı. Bu tür değişiklikler, apartheid'in uzun süredir beklenen sona ermesi nedeniyle yaşandı. Tarihi bölgenin görünümü benzersizdir ve Cape Town tarihinde önemli bir olayın sembolik bir hatırlatıcısıdır.

Bo-Cap'ın renkli alanında birçok önemli cazibe merkezi vardır. Renkli villaların yanı sıra, turistler 1844 yılında inşa edilmiş güzel Nurul İslam camisini görmek için bir şans bulacak. İlaveten eski bir çikolata fabrikası ilçede faaliyete devam … Tümünü Oku

Augrabies Şelalesi

Serimizden “Gezegenin En Tuhaf Şelaleleri”
  Güney Afrika'da aynı adı taşıyan Milli Park'ın sınırında bulunan eşsiz Augrabies Şelaleleri vardır. Bu şelale yüksekliği yaklaşık 60 metredir. Yerel lehçelerden birinde adı 'büyük seslerin yeri' olarak çevrilir. Augrabies Şelalelerinin en belirgin özelliklerinden biri derinlik 240 metre, uzunluğu 18 km olan deresi. Şelale çok etkileyici görünüyor. Gürültüsü uzaktan duyulur.

Augrabies, Afrika'daki üçüncü en yüksek şelale. Bu gösterge ona efsanevi Victoria Şelaleleri bile verir. Adı şelale 1778 yılında var. Adı bir Fin araştırmacı Hendrik Jakob Wikar ile geldi. Şelale son derece güçlüdür ve düşen su miktarı ile etkilenir. Yüksek su döneminde, saniyede yaklaşık 7000 m³ su atmaktadır. Karşılaştırma için, dünyaca ünlü Niagara Şelaleleri'nin saniyede 6800 metreküp su sıfırladığını … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Güney Afrika
Ülke haritaları Güney Afrika haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Güney Afrika şehir haritası
Bölgelerin haritası Güney Afrika’da bölgelerin haritası

Reykjavik İki Önemli Espor Etkinliğine Ev Sahipliği Yapacak

Riot Games, İzlanda'ya ilk kez iki büyük e-spor etkinliğini getiriyor. Yarışmalar, Reykjavik'teki Laugardalshöll kapalı spor arenasında gerçekleşecek. League of Legends ve Valorant dünya çapında büyük bir hayran kitlesine sahip son derece popüler oyunlar olduğundan, bu etkinlikler için seçilmek kolay olmadı. İhale sürecinde on beş şehir yarışıyordu ancak Reykjavik seçildi. Oku bunu

19.06.2021

Güney Afrika’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Cape Town
Sıra dışı tarihi mekanlarda dolaşmak isteyenler, Robben Adası'na gitmelidir. Cape Town sahili yakınında yer almaktadır. Adanın bütün dünyası bir Dünya Mirası bölgesidir. Birçokları için bu ada, Nelson Mandela'nın 18 yıl hapsedildiği yer olarak biliniyor. İzole adada çeşitli zamanlarda, bir askeri üs, bir hapishane ve bir hastane vardı. Adada birçok ilginç tarihi bina vardı. Doğal cazibe merkezleri arasında Valuni Plajı'na dikkat etmeniz önerilir. Başlığına rağmen, ayırt edici özelliği sadece devasa … Devamını Oku
Johannesburg
Johannesburg civarında Lesedi etnik köyüdür. Yerli nüfusun kültürünü ve geleneklerini keşfetmek için harika bir yer olacak. Bu köyün topraklarında Güney Afrika'nın beş ana kabilesinin konutları bulunuyor. Bu açık hava müzesindeki gezginler çok eğlenecek. Liderlerin ulusal kostümlerini deneyebilecek, muhteşem müzik aletleri çalmayı öğrenecek ve inanılmaz ilginç ritüellere katılabilecekler. Her gün, köy ziyaretçileri için müzikli ve danslı ilginç gösteriler var. Buradan birçok ilginç hediyelik eşya … Devamını Oku
Stellenbosch
Tarihi bölgedeki birçok eski konak ilginç hediyelik eşya ve antika dükkanlarına dönüştürülmüştür. Bu dükkanlardan bazıları, çok sayıda sanat eseri, güzel dokuma sepetler ve çantalar ve sıra dışı ev dekorasyonları sundukları için müzelerden daha az ilgi çekicidir. Heyecan verici deneyimlerin hayranları genellikle yerel timsah çiftliği Le Bonheur'a yapılan gezilere bayılıyor. Çiftlikte, ziyaretçiler dünyanın en tehlikeli sürüngenlerinden birini çok yakından görebilirler. Le Bonheur, birkaç yıldan … Devamını Oku

Güney Afrika’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018