OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Stellenbosch Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Spier Wine farm, Stellenbosch   Renkli Afrikalı Stellenbosch kasabası, birçokları büyük bir şaraphane merkezi olarak bilinen popüler bir destinasyondur. Bu kasaba, Eersterivier kıyısında inanılmaz güzel bir yerde yer almaktadır. Stellenbosch, hemen hemen her yönden dağlarla çevrilidir. Bu bölge her zaman büyümekte olan üzüm ve sebze için ideal bereketli topraklarıyla ünlüdür.
  Stellenbosch’un mucizevi niteliğiyle bir tanıdık kesinlikle tüm aileyi şaşırtacak unutulmaz bir deneyim olacak. Şehrin konukları timsah üreten Farm Le Bonheur ziyaret etmeleri önerilir. Ziyaretçilerin kısa … Açık
Pitoresk kasaba, Simon van der Stel tarafından 1679 yılında kuruldu. Cape Town ile birlikte, Stellenbosch Güney Afrika’daki iki ’Avrupa’ yerleşim yerinden biridir. Müthiş şarapların yanı sıra, bu semtin bir başka sembolü var - Universiteit Stellenbosch , açılışı 1863’te gerçekleşti. Ülkenin sınırlarının çok ötesinde ünlü muhteşem şarap mahallerini ve eski şarap imalathanelerini görmek için birçok turist Stellenbosch’a geliyor.
Stellenbosch, gerçekten Güney Afrika Cumhuriyeti’nin ’şarap başkenti’ unvanını kazandı. Kasaba ve banliyölerinde 4000’den fazla küçük şarap imalathanesi bulunmaktadır. Kural olarak, bu şirketler yıllar önce kurulmuş ve hala aile malıdır. Birçok yerli halk için, şarapçılık, nesiller için asıl meslek ve ana gelir kaynağıdır. Yerel şarap imalathanelerinin her birinin özel içecekler sunduğunu söylemek güvenlidir. Yerliler, ailelerinin şarap yapma geleneklerine önem veriyorlar ve tarifleri gizli tutuyorlar. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Stellenbosch’daki otellerin seçimi, deneyimli gezginleri bile memnun edecektir. Birçok otel, sömürge dönemine kadar uzanan binalar arasında açıktır. Middedorp Manor, Stellenbosch’ta bulunan en popüler … Açık
Güzel Stellenbosch heyecan verici gezi hayranlarını hayal kırıklığına uğramayacaktır. Resimli eski sokaklarda yürümek, ilginç doğa koruma alanlarını ziyaret etmek ve kentin ana mimari döngüye dikkat çekmek için bekliyoruz - üniversite binası. Yerliler çok sayıda turiste kullanılırlar, birçoğu kısa ziyaretler için Stellenbosch’a gelirler, çünkü Cape Town ana varış yeridir.
En ünlü şarap imalathanelerine geziler, bu şehirde turistler için en popüler eğlence olmaya devam etmektedir. Söylemeye gerek yok, bu şarap imalathaneleri her zaman yeni konukları selamlamaktan ve turistler için örnekleme seansları sunmaktan memnuniyet duyuyorlar. Bu tür oturumlarda ziyaretçiler en popüler çeşitleri deneyebilir ve en uygun Güney Afrikalı şarabı çok uygun fiyatlarla satın alabilirler. Doğanın hayranları geniş tarlalarda yürüyüşe çıkacaklar ve buranın güzelliğini takdir edeceklerdir. Yemyeşil flora ile böyle muhteşem bir yerin aslında gezegenin en sıcak ve en ıssız kıtasının güney kesiminde yer aldığına inanmak gerçekten zor.
  Universiteit Stellenbosch şehrin tarihi ve mimari açıdan önemli yeri olduğuna kuşku yoktur. 1865 yılında bir devlet okulu olarak açıldı ve bir yıl sonra eğitim kurumu bir spor salonu statüsüne kavuştu. 1881’den … Açık
  Stellenbosch, sömürge döneminden bu yana kalan beyaz taş cepheli çok güzel villalara sahiptir. Günümüzde bu villalar ünlü oteller, restoranlar, müzeler ve dükkanlar tarafından işgal edilmektedir. Bletterman House, Hollanda mimarisinin tipik bir örneği olarak adlandırılabilecek ilginç bir müzedir. Bu ev hala geçmişin atmosferine sahip, bu yüzden ziyaretçiler o yıllarda kolonyal dönem ve insanların yaşam tarzı hakkında birçok ilginç bilgi bulacaklar. Müzenin sergileri arasında, antika mobilya ve çeşitli ev eşyaları, sanat eserleri ve evin eski sahiplerinin kişisel eşyalarından bahsetmek önemlidir.
P1050658 Tarihi bölgedeki birçok eski konak ilginç hediyelik eşya ve antika dükkanlarına dönüştürülmüştür. Bu dükkanlardan bazıları, çok sayıda sanat eseri, güzel dokuma sepetler ve çantalar ve sıra dışı ev dekorasyonları sundukları için müzelerden daha az ilgi çekicidir. Heyecan verici deneyimlerin hayranları genellikle yerel timsah çiftliği Le Bonheur’a yapılan gezilere bayılıyor. Çiftlikte, ziyaretçiler dünyanın en tehlikeli sürüngenlerinden birini çok yakından görebilirler. Le Bonheur, birkaç yıldan beri timsah yetiştiriyor. Doğal olarak, timsah derisinden yapılmış eşyaları çok cazip fiyatlarla satan bir dükkan var.
  Stellenbosch’un mucizevi niteliğiyle bir tanıdık kesinlikle tüm aileyi şaşırtacak unutulmaz bir deneyim olacak. Şehrin konukları timsah üreten Farm Le Bonheur ziyaret etmeleri önerilir. Ziyaretçilerin kısa … Açık
Daha huzurlu bir eğlence için özlem duyan turistler, Butterfly World pavyonunu ziyaret edecekler. Bu pavyon dünyanın dört bir yanından gelen nadir böceklere ev sahipliği yaptı. Mekan düzenli olarak ziyaretçilerine yönelik eğitici geziler ve çocuklar için özel etkinlikler düzenlemektedir. Ayrıca ilginç bir hediyelik eşya dükkanı ve gezintiye çıktıktan sonra dinlenmek için mükemmel olan büyüleyici bir kafe de bulunmaktadır. Sıcak hava balonundaki bir uçuş, Stellenbosch ve mahallelerinin muhteşem güzelliklerine hayran olmanın bir başka yoludur. Yerel turizm merkezlerinin çoğu turistler için bu alışılmadık eğlenceleri sunuyor.
The island (wine tasting centre) and Jonkershoek Mountains, Stark-Condé Wines Stellenbosch, sağlık turizmi hayranları ile son derece popüler. Dağ bölgesinde açık olan Hidro Sağlıklı Yaşam Merkezine dikkat edin. Bu merkezde çeşitli hidroterapi programları ve onlarca masaj türü, fitness programları ve aromaterapi uygulamaları sunulmaktadır. Kesinlikle tüm gençleştirici uygulamalar, iklim terapisi gibi bağışıklık sistemini harekete geçiren doğal tedavilere dayanmaktadır. Bu merkezde farklı tıp alanlarında deneyimli uzmanlar çalışmaktadır.
Stellenbosch - rehber bölümleri 1 2 3 4

Stellenbosch ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Stellenbosch kaleleri
♥   Kalesi 'Castle of Good Hope' , 40.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Stellenbosch çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Table Mountain National Park' , 42.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'West Coast National Park' , 107.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Agulhas National Park' , 128.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Stellenbosch ve Çevresindeki Turistik Yerler

Fish Hoek Beach

From the series “Tehlikeli ve Ölümcül olabilen Sahiller”
Fish Hoek sahilindeki saldırı sayısı 2010'da belirgin şekilde arttı. Bilim adamları iklim değişikliği ile birleşti. İklim değişikliği yüzünden köpekbalıkları daha agresif hale geldi, sadece Güney Afrika kıyı cumhuriyeti için değil, aynı zamanda diğer kıtaların kıyı suları için de tipikti. Bilim insanları, durumun önümüzdeki yıllarda daha da kötüye gideceğine inanıyorlar. Ve bu Cape Town'un en popüler plajlarından birinin tamamen kapalı olabileceği anlamına geliyor. … Devamını oku

Güney Afrika Gezisi: Görülecek Yerler

Ülkenin batı kısmı doğa parkları ve rezervleriyle ünlüdür. Madikwe Game Reserve, Faan Meintjies, Botsalano Game Reserve, Sürüngenler ve Hayvanlar Parkı, Pilanesberg Milli Parkı ve gezi programınıza 'Golden Reef' Attraction Park gibi güzel parkları ziyaret etmeyi de unutmayın. …
OrangeSmile araç kiralama Stellenbosch’ta araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

14.07.2024

Stellenbosch Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
Stellenbosch, Güney Afrika Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Stellenbosch’ta 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Stellenbosch’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018