OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Taveuni Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Taveuni   Taveuni haklı olarak Fiji’deki en güzel adalardan biri olarak kabul edilir. Birçok gezgin, dünyanın Soft Coral Capital’in resmi olmayan adıyla biliyor. Adanın ana özelliği, dünyanın her köşesinden ekoturizm hayranlarını çeken eşsiz bir doğadır. Su sporları amatörleri de burada rahatlamak ister. Çok sayıda hoş sürpriz, şnorkel ve dalış hayranlarını bekliyor. Pitoresk yerlerde yürüyüş yapmak, yerel faunanın temsilcilerini izlemek, eğlenceli plaj aktiviteleri ve heyecan verici turlar, adanın misafirleri için eğlence düzenlemenin sadece birkaç yoludur. Egzotik ada ile konfor bilenler memnun kalacak. Lüks tatil köyleri ve çeşitli eğlence merkezleri kendi hizmetlerini sunmaktadır.
  Yolcuları ayırt etmek, uzunca bir gezintiye çıkmak için uygun bir yer aramaya gerek duymayacaktır. Taveuni Adası’ndaki otellerin seçimi daha değerlidir. Karmaşık Coconut Grove Beachfront, çiftler ve romantik … Açık
Adanın en yüksek noktası Uluikalau Dağı’dır. Yüksekliği 1241 metredir. Dağın zirvesine tırmanış, aktif gezginler için favori eğlencelerden biridir. Yamaçları inanılmaz güzel yağmur ormanları ile kaplıdır. Her biri inanılmaz derecede ilginç olan yamaç bölgelerinin topraklarında çok sayıda yaya yolu bulunmaktadır. Egzotik adanın bir başka eşsiz sembolü, güzel Bouma Fall’leridir. Şelalenin yüksekliği 10 ila 25 metredir. Her taraftan, hızlı su kaskadları tropikal bitkilerin yoğun çalılıkları ile çerçevelenir. Şelaleler sadece sınırsız görünüyor. Onlara giden bir yol inanılmaz güzel yerlerden geçiyor.
Tüplü dalış sevenler Somosomo Boğazı tarafından adaya çekilir. Taveuni’yi yakınlardaki Vanua Levu Adası ile paylaşmaktadır. Körfez kuşkusuz son derece doğal bir dönüm noktasıdır, ancak ana değeri su altında gizlidir. Burada, dalış hayranları tarafından iyi bilinen Rainbow Reef yatıyor. Eşsiz doğal bir cazibe. Bir daha olağandışı manzara su altında gizlidir - 50 yıldan uzun bir süre önce bilim adamları tarafından keşfedilen, Savaşçının Cenaze Mağarası. Efsanelerden birine göre, antik çağda, yerli halk bu mağarada 350 metre derinlikte ölü askerler gömdü. 20. yüzyılın ortalarında, mağara Avrupa araştırmacıları tarafından neredeyse tamamen incelenmiştir. Tüm eserler ondan kaldırıldı ve tarihi merkezlerden birine aktarıldı. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Yolcuları ayırt etmek, uzunca bir gezintiye çıkmak için uygun bir yer aramaya gerek duymayacaktır. Taveuni Adası’ndaki otellerin seçimi daha değerlidir. Karmaşık Coconut Grove Beachfront, çiftler ve romantik … Açık
Koloni zamanlarının en canlı anıtı ve Taveuni’nin en ünlü mimari yapısı Wairiki Misyonu. İngiliz tarzının en iyi geleneklerinde yapılan etkileyici bina, sahilin güzel panoramik manzarasına sahip küçük bir tepe üzerinde yer almaktadır. Adadaki en çok ziyaret edilen objelerden biri, adanın kolonileşmesi sırasında kurulan eski bir Vuna köyü. Burada, antik yapıların birçok kalıntıları ve hala burada büyük ölçekli taşra tarlaları kurmuş olan Tartu ailesinin soyuna ait olan eski bir çiftlik bulunmaktadır.
Taveuni Yakınlarda, binlerce yıl önce ortaya çıkan patlamanın, adanın ortaya çıkmasına neden olan soyu tükenmiş bir yanardağ krateri var. Gezileri sevenler kesinlikle tam yanardağ kraterinde, güzel Tagimus gölü görmeliler. Egzotik bitkiler bu muhteşem yerlerde uygun koşullar buldular. Gölün tüm yüzeyi çeşitli şekil ve boyutlarda zengin bitki örtüsüyle kaplıdır. Taveuni Adası, aktif dinlenmeyi tercih edenlere tatillerini her gün yeni bir şekilde geçirmeyi tercih edenlere hitap edecek.
  Yolcuları ayırt etmek, uzunca bir gezintiye çıkmak için uygun bir yer aramaya gerek duymayacaktır. Taveuni Adası’ndaki otellerin seçimi daha değerlidir. Karmaşık Coconut Grove Beachfront, çiftler ve romantik … Açık
  Doğa hayranları Waiyevo’yu ziyaret etmekte başarısız olamazlar. Bu muhteşem tropikal ormanları ile ünlü güzel bir yerdir. Bu ormanlar birçok nadir kuş türüne ev sahipliği yapmıştır, bu nedenle kuş gözlemciliği turistlerin gerçekten keyif aldığı popüler bir aktivitedir. Bu bölgeye yapılacak bir gezinti sırasında, nadir Fiji şahinleri ve peregrinleri de dahil olmak üzere pek çok nadir bulunan yırtıcı kuş türlerini görmek mümkündür. Bu ormanlardaki bazı kuş türleri endemiktir.
Taveuni Aktif gezginler kesinlikle Uluigalau Dağı’nı tırmanmayı unutamayacaklar. Yüksekliği 1241 metre olan bu tepe, adanın en yüksek noktasıdır. Yamaçları inanılmaz güzel tropikal ormanlarla kaplıdır. Farklı karmaşıklık seviyesinde çeşitli yürüyüş parkurları da vardır. Zirveye doğru yürürken, tatilciler nadir bitkiler, muhteşem kelebekler ve küçük egzotik kuşlar görecekler. Bouma, yürüyüş için uygun bir bölgedir. Adanın bu kısmı güzel şelaleleriyle ünlüdür. Bazılarının yüksekliği 25 metreye ulaşıyor. Tagimoucia Gölü ayrıca adanın ana doğal simge yapılarından biri olmaya devam etmektedir. Yüzlerce yıl önce adanın oluşturduğu patlak veren ölü bir volkanın kraterinde oluşmuştur.

Taveuni ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Fiji Gezisi: Görülecek Yerler

Sigatoka'yı ziyaret ederek ülke ile tanışmaya devam edin. Eski bir camiyi görebileceğiniz ve güzel mozaiklerinin tadını çıkarabileceğiniz Kalevu Kültür Merkezi'ni ziyaret ettiğinizden emin olun, tarihi konaklarla dolu eski sokaklarda yürüyüşe çıkın. Sigatoka Kumulları Parkı şehrin gerçek bir mücevheridir. 650 hektarlık büyük park, sadece turistlerin değil arkeologların ilgisini çeken ilginç bir yer. Kazılar sayesinde 14.-16. Yüzyıla ait eski bir nekropol parkta bulunmuştur. …
OrangeSmile araç kiralama Taveuni’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

23.04.2024

Taveuni Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
Taveuni, Fiji Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Taveuni’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Taveuni’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018