OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Sri Lanka Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Bu eşsiz tesis, spor tutkunlarına, gezilere, plaj dinlenmeye ve aşırı sportif faaliyetlere mükemmel bir şekilde uyar. Sri Lanka, antik binalar, müzeler, doğa rezervleri, modern eğlence kompleksleri ve elbette güzel plajlar bulabileceğiniz ilgi çekici yerler açısından zengin.
Galle Kalesi, en ünlü tarihi eserlerden biridir. Kale kentte aynı adı taşıyor. 1588’de Portekizce tarafından yaptırılmış, daha sonra 17. yüzyılda Hollandalılar tarafından yenilenmiştir. Kale, sayısız saldırılara, çeşitli hava koşullarına ve 2004 yılında yıkıcı tsunamilere rağmen günlerimize kadar iyi durumda kalmıştır. Kalenin sayısız binalardan birinde Hollanda dönemi müzesi bulunmaktadır. Burada ziyaretçiler, sömürge dönemine ait eserlerden oluşan zengin bir koleksiyon görmekteler. 20. yüzyılın ortalarında yeni bir 18 metrelik deniz feneri mimari kompleksin topraklarında inşa edilmiştir.
En ilginç dinsel simge Kandy şehrinde bulunmaktadır - Sri Dalada Maligawa veya Kutsal Diş Tapınağı. Bir efsaneye göre, Buda’nın kremasyonu sırasında bir diş yaşıyordu. Bu diş tapınağın ana eseri haline gelmiştir. Her yıl binlerce hacı kutsal kaleye oynamak için tapınağa varmaktadır. Tapınak 1998’deki terör saldırıları sırasında ciddi hasar gördü, ancak hızla restore edildi ve benzersiz bir Budist kutsal olmaya devam ediyor. Kentin yakınında bir fil parkı var. Turistler hızla çok popüler hale geldi. Park, 1975 yılında Vahşi Doğa Dairesi tarafından açılmıştır. Başlangıçta park, terk edilmiş ve sağlıksız filler için bir barınaktı. Burada, ebeveynleri avcı tarafından öldürülen bebek filler, gerekli tüm bakımları yapan yaralı ve hasta hayvanlar görebilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Anuradhapura antik bir kenttir ve keşfi arkeologların büyük başarısı olmuştur. Kent 1820 yılında araştırılmış; Bilim adamlarına göre, Anuradhapura henüz M.Ö. 4. yüzyılda kurulmuş ve 9. yüzyıla kadar yerleşim görmüştür. Antik kalıntıların yakınında yeni binalar var. Bunlar çoğunlukla yaşayan evler ve küçük usta üreticileri. Anuradhapura, ülkedeki tarih öncesi çağın en ünlü simgelerinden biridir. Bilim adamları burada Arkeoloji Müzesinde görülebilen birkaç bin eseri buldu. Pitoresk ormanlarda gezinmeyi seven ülkenin konukları ve dağcı taraftarların adanın simgesi haline gelen Sigiriya Dağı’na gezi düzenlemeleri önerilir.

Tarih ve Eğlence

  Sri Lanka, modern gürültülü mega şehirlerden uzak ve doğal güzelliklerin tadını çıkarmayı tercih eden turistler arasında oldukça popülerdir. Son yıllarda, ülkeyi ziyaret eden gezginlerin sayısı önemli ölçüde artmıştır. Ülke için bu kadar artan bir endişe, her yerde hissedilebilecek kimliği ve eşsiz kültürü üzerinde hiçbir etki yaratmadı. Yıl boyunca ülkede pek çok ilginç bayram kutlanıyor. Çoğu Budist rotalarına sahiptir.
Yerel halkın en önemli tatili Ocak ayında kutlanan Duruthu Perahera’dır. Bu gün Sri Lanka sakinleri Buda’nın ilk görünümünü kutluyorlar. Ülkede, Yeni Yıl bile 16 Nisan’da özel bir şekilde kutlanıyor. Yerel halk için en anlamlı ulusal bayramlardan biri de 3 Şubat’ta kutlanan Bağımsızlık Günüdür. Bu günde, ülke Büyük Britanya’dan kurtuldu. Ulusal tatil her zaman büyüleyici kutlamalarla el ele gider. Sokaklarda festival geçitlerini görebilirsiniz. Tatil nefes kesen dans gösterileri ve resmi törenler olmadan değildir.
Sri Lanka, değerli taşların zengin birikimleriyle dikkat çekicidir. Aksesuarlarını onlarla yerel mücevher mağazalarında çok cazip fiyatlarla satın alabilirsiniz. Jewels yabancı turistlerin satın aldığı en popüler eşyalardan bazıları. Hediyeler üzerinde çok fazla para harcamak istemeyenler, el yapımı ahşap eşyalara dikkat etmelidir. Her dükkanda, devlet sembolü olan fillerden güzel figürler satın alabilirsiniz. Ustalar da çok güzel maskeler yaparlar. En değerli hediyeler abanozdan yapılmış öğelerdir.
Sri Lanka uzun zamandır çay tarlalarının yetiştirildiği bir yer olarak ünlüdür, bu yüzden çay setleri burada çok popüler hediyelik eşyalardır. Sri Lanks’te alışveriş meraklıları sadece alışveriş merkezlerini ve mağazaları değil, aynı zamanda güzel pazarları da ziyaret edebilirler. Nadir baharatlar, gıda spesiyaliteleri, deri güzel kıyafetler ve aksesuarlar ve yerel üretimin kozmetik ürünleri için onları ziyaret edin. İkincisi, sadece doğal bileşenlerden oluşması nedeniyle caziptir.

Sri Lanka’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

İnceleme Serimizden Sri Lanka’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Hikkaduwa Plajı

Serimizden “En Efsanevi ve Büyüleyici Sahiller”
  Eski Seylan'ı ziyaret edecek olan turistler, Hikkaduwa'daki egzotik plajda rahatlayacak. Turistlerin geniş bir yelpazesi, bu pitoresk Sri Lanka plajını Turuncu plaj olarak biliyor. Adını doymuş turuncu renk kumuna borçludur. Kum zengin altın tonlarında boyandığında sahil gün batımında muhteşem görünüyor.

Manzaralı plaj, egzotik bitkilerden oluşan ağaçlarla kaplıdır. Ayrıca, Hikkaduwa'nın büyük çaplı bir turistik altyapıya sahip olduğunu da belirtmek gerekir. Sahilde birçok otel, restoran ve kafe bulunmaktadır. Sahildeki bazı bölümlerde şezlonglar ve şemsiyeler bulunur. Akşam karanlığında, plaj açık hava diskosuna dönüşür. Yüksek sezon boyunca, müzik ve dans ile yorucu partiler tam anlamıyla her gece düzenlenmektedir.

Hikkaduwa plajı, iyi gelişmiş altyapıya ve canlı eğlenceye saygısızlıkla, … Tümünü Oku

Bentota Plajı

Serimizden “Dünyanın En Romantik 15 Sahili”
  Sri Lanka'da dinlenecek romantizm sevenler kesinlikle pitoresk Bentota plajını ziyaret etmelidirler. Aynı adı taşıyan nehirden almıştır ve nehrin okyanusa aktığı yerdedir. Palmiye ağaçları muhteşem manzara tamamlıyor. Bentota plajı oldukça büyük, yürüyüş yapmak için mükemmel bir yer olacak. Plajı ziyaret etmek için en çekici zaman Kasım'dan Nisan'a kadar olan bir dönemdir. Şu anda okyanus çok sakindi.

Büyüleyici plaja yakın mesafede, balayı çiftleri tarafından seçilen birkaç şık otel açıldı. Bu bölgenin zengin gezginler arasında popüler olduğu belirtilmelidir. Birinci sınıf otellerin seçimi ve unutulmaz rekreasyon olanakları çok büyük. Burada, kutlamalar için mükemmel koşullar yaratılmıştır. Yerel spor altyapısı da çok gelişmiş.

Romantik plaj, sessiz ve rahat atmosferi tercih eden … Tümünü Oku

Sri Lanka Meteoriti

Serimizden “Dünya Dışından Gelen En İlginç Eserler”
  Yeryüzüne düşen her göktaşı sadece benzersiz anahatlara değil aynı zamanda benzersiz bileşime sahiptir. Sonuncusu araştırmacılar tarafından çokça takdir edilmektedir, çünkü meteor içerisindeki unsurlar dünya dışı medeniyetlerin varlığının kanıtı olabilir. Bu teorinin iyi bir teyidi Sri Lanka'da bulunan göktaşıdır. Dünya dışı yaşayan su bitkilerinin fosilleşmiş kalıntıları keşfedildi.

Bu meteor, daha sonra onu soruşturan Chandra Wikramasingha tarafından bulundu. Profesörün görüşleri şiddetle eleştirildi. Muhalifleri, göktaşının dünyaya fazla zaman harcadığını ve burada tatlı su tesisleri ile 'kirlendiğini' söyledi. Cardiff Üniversitesi'nden araştırmacılar Aralık 2012 sonunda adada benzer biyolojik yapı kalıntılarıyla birlikte bir meteorit buldu. Yeryüzü dışı su bitkilerinin … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Sri Lanka
Ülke haritaları Sri Lanka haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Bölgelerin haritası Sri Lanka’da bölgelerin haritası
Kabartma haritası Sri Lanka’nın kabartma haritası

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

28.01.2023

Sri Lanka’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Kolombo
Şehrin en güzel mimari eserlerinden biri Cumhurbaşkanlığı Sarayı. 18. yüzyılda inşa edilmiş ve hala amaç için kullanılıyor. Sütunlu bu görkemli binada başkanlık konutu bulunuyor. Görkemli binanın yanında çok sayıda ikonik anıtın yanı sıra güzel bir meydan da vardır. Park Talangama Sulak Alanlarında bir yürüyüş sırasında, doğal güzelliği hayranlıkla izlenebilir. Başlıca özelliği bu yerlerde yaşayan kuşların çeşitliliğidir. Sadece meraklı turistler değil aynı zamanda farklı ülkelerden … Devamını Oku

Sri Lanka’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018