OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Gürcistan

Gürcistan’da kültürel gezi. Neleri ziyaret etmeli - müzeler, tapınaklar, kaleler ve saraylar

More Batumi style   Gürcistan, küçük boyutuna rağmen, her biri bu muhteşem ülkenin zengin tarihi geçmişini ortaya çıkaran birçok turistik mekana ev sahipliği yapıyor. Gürcistan’da, turistler antik kaleler ve mimari anıtlar, görkemli katedraller ve zamanın durmadan göründüğü küçük kasabalarla karşılanıyor. Tiflis, ülkenin başkentidir. Bu antik kent, eski kısımda korunmuş Orta Çağ yapılarına sahiptir. Bugün antik Tiflis’te, 5. yüzyılın mimari yapılarını, antik Tiflis zamanlarını anımsatan ve kalenin surlarla çevrili dar sokaklarıyla dolu aura ve atmosferle dolu görebilirsiniz.
  Gürcüler, aile değerlerini onurlandırmakta ve çocuklara karşı iyi tutumları ile ünlüdür. Bu, ülkeye varışta hemen hissedilir. Gürcistan’ın çocuk …
Devamını oku
Kentin kuruluşundan itibaren uzun bir süre Büyük İpek Yolu’nun önemli bir savunma merkezi olan Narikala kalesi duruyor. 19. yüzyılın başlarında, yapı bir deprem felaketi yaşadı ve parçalara ayrıldı. Tam restorasyonu gerçekleşmedi. Yine de, hayatta kalan surlar ve kuleler sessizce şehrin büyük geçmişini anlatıyor. Modern Tiflis’in dönüm noktası, Devlet binalarına ev sahipliği yapan Rustaveli Bulvarı’dır. Burada ayrıca moda butikleri, oteller, şık restoranlar ve rahat bir ortamda bir Gürcü kahvesi üzerinde rahatlayabileceğiniz rahat kafeler bulacaksınız. Kura Nehri’nin kıyısı, Barış Köprüsü tarafından birbirine bağlanmıştır. Şehrin eski kısmından yenisine uzanan bu köprü, geçmiş ve gelecek arasındaki bağlantıyı simgeliyor. Köprü, Saint George’s Day kutlamaları için Fransız-İtalyan projesi kapsamında 2010 yılında inşa edildi. Gürcü tapınak mimarisinin en güzel anıtlarından biri, Kraliçe Tamara döneminde inşa edilen Tiflis’teki Betania manastırıdır. Inanılmaz eski freskler, İncil konulardaki simgeler ve sunakta resim içerir.
Gürcü Askeri Yolu’nda, Orta Çağ’da feodal savaşlarda büyük önem taşıyan Ananuri kalesini bulacaksınız. Bugüne kadar, kale duvarları, kuleler ve iç yapılar sağlamdır. Tiflis’ten çok uzak olmayan, ülkenin en eski şehri Mtskheta. Efsaneye göre, kendi topraklarında, Dünya Taşkınları’nın suları kurumuş olur olmaz Nuh’un Gemisi’nin yüzeyine çıkmıştı. Şehrin tüm Gürcülere kutsal bir anlamı vardır. Mtskheta’nın üstünde, işleyen Jvari manastırı duruyor. Yüksek bir kaya üzerine dikilen bina, Rab’be ulaşmak için sıkı çalışma ihtiyacını sembolize eder. Kutaisi’deki Gelati Manastırı, 12. yüzyılda Kral IV. Davut tarafından kurulmuş ve daha sonra da buranın yerini almıştır. Aynı zamanda geçmişte Yunan Felsefe Gelati Akademisi’nde yer aldı. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Gürcistan’da alışveriş, ulusal kıyafetler ve ayakkabılar, sıra dışı aksesuarlar ve süs eşyaları, geleneksel soğuk çelikler, tabaklar, iç dekorasyon …
Devamını oku
Gergeti’de yer alan bir diğer büyük cazibe merkezi, Kazbegi’deki buzulların ışığında bulunan eski bir tapınak olan 14. yüzyıl Gergeti Üçlü Kilisesi’dir. Pagan tapınağının yerine kurulan bu efsaneye göre, duvarlarının içinde hala eski bir put olan gümüş bir koç duruyor. Tepeden, çevredeki yerlerin muhteşem bir görünümünü açar. Alaverdi ilçesinde 11. yüzyılda inşa edilen Alaverdi Katedrali yer almaktadır. Bugün, bir restorasyondan daha fazla hayatta kalan duvarlarda hala görülen 11-18. Yüzyılların parçalarını görebilirsiniz. Katedral kompleksi ayrıca bir çan kulesi, bir saray, bir yemekhane ve bir kale duvarı içermektedir. Yeni Gürcistan’ın sembolü, tapınak mimarisinin standartlarına göre 21. yüzyılın başında dikilen Tsminda Sameba Katedrali’dir.
Tbilisi Gürcistan’ın eski antik kentleri olan Uplistsikhe ve Vardzia vardır. Uplistsikhe M.Ö. 2. yüzyılda kurulmuştur ve bugün hala görülebilen hane ve idari binaları içeren yedi yüz mağara içermektedir. Vardzia, George III altında kuruldu. Eski fresk görüntüleri ve bir manastır ile bir düzine tapınak daha birleştirir. 12. yüzyılın sonlarına ait eski freskler, Tamara, George III, Tanrı’nın Annesi ve Hıristiyan azizlerin yüzlerini tasvir ediyor. Svaneti’de, Kafkasya’nın güney eteklerinde Svan kuleleri korunmuştur. Bir versiyona göre, kuleler asla savunma amaçlı kullanılmamış, daha ziyade potansiyel olarak düşmanları korkuturken, hükümlerin bir havuzu olarak görev yapmıştır. Batum şehir merkezindeki en parlak yerlerden biri, Batum şarkı çeşmeleridir. Şehir merkezinde, sesler ve renklerle Batum ve Gürcistan’ın hikayesini anlatan büyüleyici bir lazer gösterisine tanık olabilirsiniz.
Gürcistan rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Gürcistan’ın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm sarayların haritası
Gürcistan sarayları
♥   Sarayı 'Dadiani Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Geguti' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Palace of Mukhrani' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Romanov Palace' . Haritada   Fotoğraflar

Gürcistan’ın Rekorlara Layık Olağanüstü Yerleri

Aziz Maximus Kilisesi Confessor

Serimizden “Dünyadaki En Issız Manastır ve Tapınaklar”
  Gezegenin en ilginç dini türlerinden olan St. Maximus Kilisesi, Gürcistan'daki Confessor'dur. Katskhi direğinin bulunduğu yer burasıdır. Latter, ülkedeki en ünlü ve popüler doğal cazibe merkezlerinden biridir. Milyonlarca yıl önce meydana getirilen kalker monolitinin yüksekliği 40 metredir.

Kaya oluşumunun tepesindeki ilk kilise bin yıldan daha önce inşa edilmiştir; uzun zamandır yerli halk, Katskhi sütunlarının doğurganlığın tanrısının başlıca sembolü olduğuna inandıklarını ve bunun tırmanışının bir erkeğe göksel güçlere yaklaşma fırsatı vereceğini umduğunu belirtti. Ortaçağ'ın başlarında, kilise ıssız kalmaya başladı; İlk yapı kalıntıları sadece 1944 yılında keşfedildi.

Geçen yüzyılın 90'ında keşiş Maximus önderliğinde kilise yeniden inşa edildi ve yeni kurucusunun adını … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Gürcistan
Ülke haritaları Gürcistan haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Gürcistan şehir haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Gürcistan gezi haritası

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

05.02.2023

Famous sites of culture and history of Fotoğraflarla Gürcistan’ın Ünlü Kültürel ve Tarihi Yerleri

OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018