OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Gürcistan

Gürcistan’da Aktif Dinlenme - Yapılması Gerekenler, Eğlence ve Tatil

  Gürcistan, turistlere çeşitli alanlarda aktif rekreasyon için çok çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Aralarında en popüler olanlardan biri dağ turizmi. Ülkenin topraklarında, dünyanın her yerinden dağcılar ve yürüyüşçülere çeken birkaç zirve bulacaksınız. Bunların arasında, uzunluğu 4 kilometreden fazla olan Svaneti Sıradağları’nın zirvelerinden biri olan Leyla’dır. Kafkas Dağları’nın doğu ucunda, 5 kilometrenin üzerinde bir yüksekliğe sahip ünlü soyu tükenmiş Kazbek-Kazdağ bulunur. Tırmanma yolları, sadece doğayla değil, aynı zamanda ülkenin antik kültürüyle de temas için ideal koşulları yaratan en pitoresk Gürcü manzaralarından geçer.
  Uzun tarihi boyunca, modern Gürcistan toprağı Türklere, Araplara, Rumlara, Moğollara, Ruslara ve Perslere aitti ya da işgal edilmişti. Doğal olarak, bu gerçek, …
Devamını oku
Sırasıyla yüksekliği 4 kilometre ve 3 kilometre aşan Ushba Dağları ve Aşağı Chauhi, turistlere ilginç yollar sunuyor. İyi ekipmana sahip deneyimli dağcılar, bunları yeterince hızlı bir şekilde aşabilir. Kalan gönüllülerin gerekli eğitimi almaları önerilir. Gürcü dağları, yürüyüş yapmayı planlayanlar için birçok seçenek sunmaktadır. Yaya yolları turistler arasında çok popülerdir ve oldukça bakımlıdır. Gürcistan’da aktif rekreasyonla ilgili modern fikirlerden bir diğeri de farklı karmaşıklık düzeylerinin off-road olmasıdır. Uluslararası ehliyetli turistler cipleri kendi başlarına kullanabilirler.
Gürcistan’ın dağlık bölgelerinde birçok dağ bisikleti kiralama noktası var. Gürcistan yaylalarının en güzel yerlerinden at binmek, Borjomi-Kharagauli, Algetiyi, Khevsuretiya, Svaneti ve Tushetia Milli Parkları’nda düzenlenmektedir. Aşırı spor yapan taraftarlar, bir yamaç paraşütü üzerinde havada yüzmeyi ve Gürcistan’ın engin ormanları, dağ geçitleri ve alpin çayırları üzerinde baş döndürücü bir uçuş yapma fırsatı veriyorlar. Ülkenin en çok ziyaret edilen kayak merkezleri Gudauri ve Bakuriani’dir. Onlar asansörleri ve gelişmiş altyapısı ile donatılmış turistler mükemmel eğim sunuyor. Dağ-kayak turları, her zaman geziler ve Gürcü yemekleri tadımı ile birleştirilebilir aktif bir eğlence vardır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Gürcistan mutfağı dünyadaki en popülerlerden biridir. Başlıca özelliği, baharatlı ve keskin lezzetlerin hassas bir kombinasyonudur. Ülkenin farklı bölgeleri, …
Devamını oku
Ülkenin turistlerini eğlendirmek için sunduğu tüm eğlence olanaklarını kullanırsanız, Gürcistan’a yapılacak bir gezi çok sayıda taze ve olumlu izlenim sağlayacaktır. Gürcü kültürüyle temas halinde olmak, Gürcüler’in yaşadığı gece hayatıyla ilgili yerel müzik, dans ve diğer özelliklerle tanışmayı içerir. Şehrin en ünlü kulüplerinden biri, Baratashvili Köprüsü’nün altında Kura Nehri kıyısının sağ tarafında bulunan “Gece Uçuşu” dur. Avrupa müziği çalan Gürcü ve yabancı DJ’lere sahiptir. Bambis Rigi caddesinde, burjuva tarzının unsurlarıyla eklektik bir iç mekana sahip “İki Taraf” kulübü bulunuyor. Düzenli olarak barmen performansları kulüpte gerçekleşir. Bir gece eğlencesi için başka bir yer de “Bottle Shock” şarap barı. Burada Gürcü şaraplarının tadını çıkarabilir ya da sıcak şöminenin yanında hoş bir ortamda chacha deneyebilirsiniz.
Batum beldesinin gece hayatı, başkente göre daha az yoğun değildir. Karanlığın yaklaşımıyla, şehir yüzlerce ışıkla aydınlanmaya başlar gibi görünür. Batum’daki en iyi gece eğlencelerinden biri, her gün saat 10: 00’da başlayan dans çeşmelerinin lazer gösterisidir. Suyun ve ışığın eşlik eden müzikle birlikte çalınması, unutulmaz duygular kazandırabilir. Batum şehri birçok gece kulübü ve kumarhaneye sahiptir. En popüler Batum kurumlarından biri de “Seaside Club”. Bulvar Sahili’nde bulunan ve özgürlük ve rahatlama atmosferi ile çevrili büyük bir binada yer almaktadır. Yangın çıkarıcı modern müzik her zaman burada geliyor. Kulüpte bir yüz kontrolü var, ama oldukça ılımlı.
Gürcistan rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Gürcistan’ın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Ülke haritaları Gürcistan haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Gürcistan şehir haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Gürcistan gezi haritası

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

09.02.2023

Gürcistan Fotoğraf Galerisi

OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018