OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Filipinler Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Filipin adaları, popüler bir sahil beldesi olarak iyi bilinir ancak adalar, güzel doğasından değil, birçok ilginç tarihi simge yapılara ve şaşırtıcı eski binalara ev sahipliği yaptığı için gurur duyabilir. Zamboanga Şehrinde bulunan Fort Pilar, ülkenin imza sahası haline geldi. Kale, kenti korsanların ve diğer düşman kabilelerin saldırılarından korumak için on yedinci yüzyılın başında inşa edilmiştir. Kompleks, uzun bir taş duvar ile çevrilidir; çevre üzerinde bir hendek izi vardır. Kale şu anda geniş bir mimari bulgular sergileyen bir müzeye dönüştürülmüştür. Meryem Ana’nın şapelini ve Fort Pilar’da bulunan bahçeyi de unutmayın. Burası sadece turistler için değil, kalenin sevimli ve rahat atmosferinin tadını çıkaran yerliler için de favori bir dinlenme yeridir. Birçok güzel park ve tezgahlar, burada bir koltuk, rahatlayın ve birdsong keyfini çıkarabilirsiniz.
  Tüm dünyada alışılagelmiş bayramlar ve Avrupa’da bilinmeyen yerel bayramlar Filipinler’de kutlanmaktadır. Bu, Doğu ve Batı kültürlerinin inanılmaz …
Devamını oku
Taal Volkanı, ülkenin en ünlü doğal yerlerinden biri olmaya devam etmektedir. Bu yanardağ dünyadaki en küçük aktif yanardağ olarak da bilinir. Yüksekliği sadece 350 metredir ve helezonda bir göl bulunur. Yolcular, tepesine tırmanmaya ve bölgenin çarpıcı panoramik manzaralarının keyfini çıkarabilirler.
Filipinlerin en ünlü dini simgesi, ülkenin başkenti Manila’da bulunuyor. Burası 1607’de biten San Agustin Kilisesi. Kilisenin yay kısmı muhteşem aslan heykelleri ile süslüdür ve geniş nişleri aziz heykellerle süslenmiştir. Ünlü İtalyan ustaların muhteşem tavanı kilisenin en büyük cazibe merkezidir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Tropikal deniz iklimi bölgesinde 7.000’den fazla Filipin Adaları bulunmaktadır. Sıcak ve kuru hava ile karakterize olan yaz, burada Ocak’tan Haziran’a …
Devamını oku
Orkide Galerisi, başkentin bir başka ünlü cazibe merkezidir. Bu parkın tam şehrin kalbinde yer almaktadır. Galeri çok önce değil - on yıl önce kuruldu, burası sıradan bir park yerinden başka bir şey değildi. Günümüzde, parkta sayısız sarma rahat yollar, büyüleyici gözlem güverteleri, köprüler, çiçek yatakları ve ağaçlar bulunmaktadır. Ayrıca parkta birkaç minyatür şelale, çeşme ve insan yapımı göller bulunmaktadır. Güzel trette tezgahlar, heykeller ve arbors - bu muhteşem yer gerçekten ziyaret değer. Parkı ziyaret ettiğinizde, uluslararası ünlü firma Nokia’nın girişimiyle açık olan kelebeklerin pavyonuna katılmayı unutmayın.
Manila’yla işiniz bittiğinde, başka güzel bir yere - Cebu’ya taşınmanın zamanı geldi. Bu şehrin yakınında, Taoist Tapınağı, 1972’de açılmış güzel bir Çin manastırının ev sahipliği yapıyor. Bina, ziyaretçilerin sahil şeridinin ve komşu adaların çarpıcı panoramik manzaralarının keyfini çıkaracakleri bir tepenin üzerinde yer almaktadır. Manastır, mimari açıdan oldukça alışılmadık bir şey; renkli taşlarla yapılmış ve cephesi geleneksel Çin ejderhaları ile süslüyor.

Tarih ve Eğlence

  Arkeolojik araştırmalar sırasında, Filipin Adaları topraklarının MS 5. yy’a kadar farklı etnik ve kültür temsilcileri tarafından doldurulduğu öğrenildi. 5. yüzyılda, adalar Güney Çin halkı tarafından çözülmüştür. Bazı yazılı kaynaklarda, adaların 8. yüzyılda Çinli tüccarlar tarafından düzenli olarak ziyaret edildiği referansları vardır. Takımadaların tarihinin önemli noktası, 14. yüzyıldaki ilk Arap ziyaretiydi.
Manila Cathedral Adaların Avrupalı ​​keşfisi Ferdinand Magellan’dı. Ekibi, 1521’de adalardan birine ilk giren oldu. O zaman, adalar Rajas’ın altındaydı. Adalar üzerinde, Avrupalıların gelişinden önce bile, tamamen kendi içlerinde bir iç yönetim sistemi vardı. Adalarda ilk İspanyol yerleşimleri 1565’te kuruldu. Önceleri, sömürgeciler ve yerel sakinler arasında bir dizi kanlı savaşlar yapıldı.
  Filipinler mutfağının benzersizliği ve egzotikliği, ülkede yaşayan halkların kültürlerinin karışımından kaynaklanmaktadır. İspanyolların, Korelilerin ve …
Devamını oku
Takımadalar neredeyse 200 yıldır İspanya’nın altındaydı. 1762’de, büyük savaşın bir sonucu olarak, Manila, İngiliz birlikleri tarafından fethedildi. İspanya haklarını zamanında geri kazanmayı başardı. 19. yüzyılın sonlarında, İspanyol-Amerikan Savaşı’nın bir sonucu olarak, takımadalar ABD’ye geldi. Filipinler, 1946’da ABD’den bağımsızlık kazandı.
Günümüzde lüks plajların ve tropikal manzaraların yanı sıra Filipin Adaları, lüks dalış sahaları için dikkat çekicidir. Takımadalarda 7000’den fazla site var. Ayrıca, adalar sörf ve diğer sporlar için mükemmeldir. Dalgıçlar, dünyanın her yerinden nadir mercanlara, egzotik deniz sakinlerine ve güzel kabuklara hayranlık duymak için buraya geliyorlar. Dalgıçların en gözde mekanı Manila’dır. Mindoro’yu ziyaret etmeleri de ilginç olacak.
  Filipinler’in kültürü, gelenekleri ve gelenekleri, ülke tarihi boyunca burada yaşayan halklardan etkilenmiştir. Aeta, Adaların yerli halkıdır. Bu bir …
Devamını oku
Sörf yapmayı tercih edenler Catanduanes adasını ziyaret eder. Ana cazibe, sürekli güçlü dalgalarla ünlü Puranan Plajı’dır. La Union sahili yeni başlayanlar ile çok popüler. Profesyoneller kesinlikle Balabog plajının gerçek değerini görecekler. Uzun yıllardır uluslararası sörf müsabakalarının düzenli olarak düzenlendiği bir yer olmuştur. Filipin Adaları’nda, plaj rekreasyonlarını tarihi ve kültürel cazibe merkezleriyle birleştirerek birleştirebilirsiniz.
Filipinler rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Filipinler’in Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Filipinler şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Aurora Memorial' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Balbalasang-Balbalan National Park' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Natural Park 'Balinsasayao Twin Lakes' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Bataan' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Biak-na-Bato' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm sarayların haritası
Filipinler sarayları
♥   Sarayı 'Palacio del Gobernador' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'The Mansion' Baguio. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Torogan' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Filipinler’in Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Mindanao

Serimizden “Adrenalin Arayanlar için En Tehlikeli 11 Yer”
  Filipin Adaları'nın bir parçası olan Mindanao Adası, bir kaderin isteğiyle gezegenin en tehlikeli yerlerinden biri haline geldi. Beyaz kum plajları ve yemyeşil tropikal bitki örtüsü ile inanılmaz güzel ada düşmanlıkların merkez üssünde olmuştur, bu yüzden bu şaşırtıcı derecede güzel bir yeri ziyaret etmek olanaksızdır. Daha önce, ada yalnızca doğal yürüyüşler hayranları arasında değil, aynı zamanda dalışseverler arasında da çok popülerdi.

Mindanao Adası, Filipinler'deki en yüksek dağ olan adalar, Apo Dağı'nın önemli cazibe merkezlerinden birine ev sahipliği yapmaktadır. Mindanao, dünyadaki en büyük yirmi en büyük adadan biridir ve yaklaşık 97.500 km2'lik bir alana sahiptir. Aynı adı taşıyan büyük nehir var. Pitoresk göller, yerel peyzajın önemli bir parçasıdır. Sürekli olarak adanın … Tümünü Oku

Puerto-Princesa Parkı

Serimizden “Dünyanın 10 Doğa Harikası”
  Filipin Adaları, doğal turistik yerlerin gerçek bir hazinesidir. Aralarında en ünlülerinden biri Palawan Adası'nda bulunuyor. Burada, mağaralardan birinde, Puerto Princesa'nın güzel ismi olan yeraltı nehri akıyor. Aynı adı taşıyan kasabaya yakın bir konumdadır. Irmak uzunluğu yaklaşık 8 km'dir. Mağara dünyanın en büyüklerinden biridir. Sarkıt ve dikitlerin çeşitliliği ve güzellikleri ile çarpan birkaç büyük oda bulunmaktadır.

Günümüzde yeraltı nehri, değerli ender tür flora ve fauna özellikli büyük bir milli parkta bulunmaktadır. Yeraltı nehri turları için açık olmasına rağmen, ilk bakışta gözüktüğü gibi onu ziyaret etmek kolay değil. Son yıllarda, Palawan adasındaki bir dizi turist o kadar çok arttı ki, eşsiz doğal anıtın korunması için bir tehdit haline geldi.

Adanın yetkilileri, … Tümünü Oku

Çikolata Tepeleri

Serimizden “Dünyadaki En Gerçeküstü Yerler”
  Filipinlere ait olan Bohol Adası'nda harika güzel bir yer var - çikolata tepeleri. Geniş tropik ormanın bulunduğu bölgede dev çikolata trüflarını andıran birkaç yüz tepe yükseliyor. Yıllar boyunca, gizemli tepeler, yeryüzünde doğal kökenlerin en sıra dışı manzaralarından biri olmuştur. Şimdiye kadar, bilim adamları gösterilerinin versiyonu konusunda oybirliği ile hareket ediyorlar. Halk, ilginç efsanelerden birçoğunu çikolata tepelerine bağlar.

Tam tepelerin sayısı bilinmiyor. Bazı verilere göre, 1500 ila 1700 tepe var. Pitoresk adanın yüzeyinin 50 metrekare oluşturduğu gerçeğine bakıldığında, tepelerin bu yoğun düzenlemesi gerçekten garip görünüyor. Tepelerin yüksekliği farklıdır ve 30 ila 121 metre arasında değişir. Bununla birlikte, tüm tepelere 'çikolata' denemez. Hemen hemen tüm tepeler … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Filipinler
Ülke haritaları Filipinler haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Kabartma haritası Filipinler’in kabartma haritası

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

09.08.2022

Filipinler’in Popüler Şehirlerinde Geziler

Manila
Şehrin en çok ziyaret edilen kültür alanı Ayala Müzesi'dir. Açılışı 1967'de yapıldı. Şimdi müzenin duvarlarında, Filipin Adaları'nın çeşitli bölgelerinden getirilen zengin bir arkeolojik ve etnografik sergiler koleksiyonu var. En sıra dışı sergiler, Filipinler tarihinin en önemli anlarının yakalandığı el dioramalarıdır. Olağandışı cazibe merkezlerinin hayranları, ünlü aktris Imelda Marcos'un adını taşıyan Ayakkabı Müzesi'ni sevecekler. Özel ayakkabıların büyük bir sevgilisiydi. Bugün … Devamını Oku

Filipinler’in Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018