OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Cook Adaları Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Bu tropikal adalar, 1770’de onları keşfeden Yüzbaşı Cook’un adını aldılar. Cook Adaları, altyapıyı ve tatilcilerin ordularını bozmadan tropikal cennette tenha dinlenme arayanlar için gittikçe daha popüler hale geliyor. Adalar, Kuzey Cook Adaları ve Güney Cook Adaları olarak ikiye bölünmüştür; güneydeki adalar daha nüfuslu ve kolayca erişilebilir durumdadır.
Kristal temiz su ve muhteşem denizaltı hayatı, adaların en büyük cazibe merkezleri arasında yer alır; bu nedenle tüplü dalış ve şnorkel çok popülerdir. Ünlü dalış alanlarının çoğunluğu Rarotonga Adası civarında bulunmaktadır. Burada dalgıçlar mercan resifleri, tropikal balıklar, kaplumbağalar, kartal ışınları, çekiç başları, yılan balığı ve resif köpekbalıklarını görebilirler. Her seviyedeki dalıcılara açıktır ve Muri Plajı’ndaki gibi daha büyük merkezler, 3 günlük yeni başlayanlar için dalış kursları sunmaktadır ve sertifikalı dalıcılar olurlar.
Rarotonga’daki Cook Adası Hıristiyan Kilisesi, adaların en ünlü mimari simgelerinden biridir. Güzel beyaz mercan binası 1853 yılında inşa edilmiştir. Kilise halen çalışmaktadır ve ziyaretçiler ziyaretçilere katılabilir. Cook Adaları kültürünü tanımanın en iyi yolu, resim, mücevher, inci ve yerel ustalar tarafından yapılan diğer el işleri sergileyen Beachcomber Galerisi’ni ziyaret etmektir. Yolcuların hatıra eşyası, kabuk oyması ve siyah inci kuyumcu alabileceği galeri binasının arkasında atölyeler bulunmaktadır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Sir Geoffrey Henry Ulusal Kültür Merkezi, adaların sömürge geçmişi hakkında daha fazla bilgi edinmek için harika bir yer. Merkezi, adaların eski başbakanı Sir Geoffrey Henry tarafından kuruldu ve Ulusal Müze, Milli Kütüphane, Antropoloji birimi, Ulusal Oditoryum, Sahne Sanatları ve Ulusal Arşivler olmak üzere altı bölümden oluşuyor.
Yolculuklar, adalarda önemli bir eğlence etkinliği haline geldi. Muhteşem lagünlere geziler ve cam altındaki teknelerdeki zengin su altında yaşamanın gözlenmesi hem yetişkinleri hem de çocukları memnun edecektir. Yolculukların çoğunluğu Anatakitaki ve Atiu mağaralarını kapsar; kireçtaşı mağaraları sarkıtlar ve dikitlerle kaplıdır. Diğer popüler yerler arasında gezginlerin motu (lagün adacıkları), mercan sırtları ve nadir hayvanlar göreceği Aitutaki Lagoon ve Maina Motu yer alır.

Tarih ve Eğlence

  Cook Adaları’nın ilk yerleşimcileri, burada 6. yüzyılda yerleşimlerini oluşturan Polinezyalılardı. Adaların Avrupalı ​​keşifçileri 16-17. Yüzyılların başında Cook Adaları’nı ziyaret eden İspanyol pilotlar Alvaro de Mendana ve Pedro Fernandez de Quiros’dı. Sonuç olarak, takımadalar İngiliz gezginleri tarafından da ziyaret edildi. 19. yüzyılın başında adalar Rus gezgin Ivan Fyodorovich Kruzenshtern tarafından araştırıldı.
Adalar şimdiki isimlerini 19. yüzyılın ilk yarısında kazanmışlardır. O zaman, en önemli tarihsel olaylardan biri oldu - ilk Hıristiyan kiliselerin inşası. Misyonerler adalara geldiğinde, yerliler için uzun zamandır beklenen bir barış vardı. Bundan önce, aborijinler sonsuz savaş halindeydi. 19. yüzyılın ikinci yarısında adalar İngiliz bir koruyucuydu. 1901’de Yeni Zelanda kolonisi oldular. Cook Adaları 1965’te bağımsızlık kazanmıştır. Günümüzde, ada devletinin ana konukları, plaj eğlencelerinin hayranları ve keşfedilmemiş egzotik doğa hayranlarıdır.

İnceleme Serimizden Cook Adaları’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Aitutaki atoll

Serimizden “Turistler Tarafından Bilinmeyen, Dünyanın Nefes Kesen Güzellikteki Yerleri”
  Cook Adaları, her yıl turistlerle giderek daha popüler hale geliyordu. Rekreasyon için takımadalarını seçen sadece birkaç konuk, orjinal konumu ile karakterize edilen küçük Aitutaki Atoll'u ziyaret ediyor. Atoll, üçgen biçimin bariyeri ile çevrilidir ve bu üçgenin geometrik merkezinde bulunur. Pitoresk atoll, olağanüstü güzel lagünlerde zengindir. Burada Sandstrand'da rekreasyonun günlerce keyif alabilir ve sakin bir atmosferde güneşin altında kalabilirsiniz.

Aitutaki'ye zor erişim sakin ve uyumlu bir atmosferin nedeni. Turistlerin kar-beyaz kumlarla kaplı plajlarda görülmesi son derece nadirdir. Büyük şortlardan uzakta olan atol, buluşacak bir yer arayan hayalperestler ve çiftler arasında popülerdir. Atoll, genel alanı 18 metre karelik olan 15 küçük adadan oluşmaktadır. Bazı adalarda yaşanmaz ve Atoll nüfusunun … Tümünü Oku
Ülke haritaları Cook Adaları haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

22.05.2024

Cook Adaları’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Rarotonga
Turistlere Polinezya halkının kültürü hakkında bilgi edinebilecekleri, pitoresk lagünleri ziyaret edebilecekleri, tropikal ormanlarda gezip tüplü dalış yapabileceği ve sualtı dünyasının güzelliğine hayran kalacağı çok çeşitli turlar sunulmaktadır. Aşırı aktivitelerin hayranları bir helikopter alabilir ve adanın kuş bakışıyla adanın nefes kesen manzarasının tadını çıkarabilir. Yapay adalardan farklı olarak Rarotonga, vahşi yaşamın güçlü enerjisi ile tam anlamıyla boğulur. Ada hindistan cevizi … Devamını Oku

Cook Adaları’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018