OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Belarus Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Belarus’taki şehirlerin çoğunluğu 8-10. Yüzyıllarda kurulmuştur, bu nedenle ülkenin her yerinde pek çok ilgi çekici yer, tarihi mekan, eski yapılar ve müzeler bulunmaktadır. Onları ziyaret etmek bu harika ülkeyi ve onun zengin mirasını tanımanıza yardımcı olacaktır.
  Grodno Bölgesi’ndeki Mir kasabası, başkentin misafirlerini Mir Kalesi’nin çatısı altında bir araya getirme geleneğine sahiptir. Yeni yılın …
Devamını oku
Ülkenin başkenti Minsk, aynı zamanda Beyaz Rusya’nın en büyük kültür merkezidir. Troitskoye Predmestye, Jesuit Collegium, Kalvaryja Kilisesi, Maria Magdalena Kilisesi, Alexander Nevsky Kilisesi, Holy Trinity Kilisesi, Kutsal Ruh Katedrali, Mason Evi, Pishchalauski Kalesi ve Loshitskij Parkı ve şehrin en ünlü yerleri arasında konak. Bu anıt yerlerinin neredeyse tamamı önemli bir tarihi olayı kutlamak için inşa edilmiştir. Minsk’teki turistik yerlerin çoğunluğu eski olduğu için çok sayıda antik eseri, paha biçilmez ikonları ve kalıntıları sergilediğinden yukarıda bahsedilen yerlerden herhangi birine yapılan gezi gerçekten ilginç ve eğitici olacaktır. Minsk’teki en popüler müze Beyaz Rusya Tarih ve Kültür Müzesi, Beyaz Rusya Devlet Sanat Müzesi, Eski Sanatlar Müzesi, II. Dünya Savaşı Müzesi, Ulusal Mimarlık Müzesi ve Uruchie’deki Taşlar Müzesi’dir.
Minsk’te turistler çeşitlendirilmiş bir kültürel program bulacaklar, ancak zengin mirasa sahip tek şehir başkent değil. Antik Zaslawye şehri, büyük bir açık hava müzesine ev sahipliği yapmaktadır. Turistler, muhteşem kiliseleri, eski kaleleri ve kaleleri 15-17. Yüzyıllara ait antik koruma tesislerini bulacaklardır. Diğer önemli mekanlar arasında Kurtarıcı Kilisesi’nin Dönüşümü, ’Mlyn’ etnografya kompleksi, Müzik Aletleri Müzesi ve Meryem Ana Katedrali bulunmaktadır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Avrupa bizonuna ev sahipliği yapan eşsiz göller, bataklıklar ve yoğun ormanlar ülkesi - birisi Belarus’u sorduğunda ilk akla gelen şey budur. Bu büyük ülke, …
Devamını oku
Son yıllarda gittikçe daha fazla turist Nesvizh’i ziyaret etmeyi tercih ediyor. Bu ilginç şehir çoğunlukla Nesvizh Kalesi ile ünlüdür. Kalesi, Giovanni Bernardoni projesine uygun olarak 18. yüzyılın sonunda inşa ettirmiştir. Saray döneminin en güzel binalarından biri olarak kabul edildi. Ayrıca kalın duvarları ve koruyucu graf sistemleri ile geçilmez bir kale oldu.
Khatyn köyü de gezginlerin dikkatine değer. Köyün trajik hikayesi dünyaca ünlüdür. 1943’te köy Faşistler tarafından kül yakıldı. Hatice’de yaşayan 149 kişi öldü. Ölülerin anısına, köyün topraklarında ’The Conquered Human’ adlı büyük anıt kompleksi inşa edildi. Belarus’taki diğer popüler gezi rotalarında Mogilev, Brest, Grodno, Bobruisk ve Vitebsk gibi şehirler bulunur.
  Belarus, çiftçilerin soyundan gelenlerin eşsiz mirasına sahip bir ülkedir. Nesilden nesile geçen gelenekler açısından zengindir. Yerel mutfak da birçok gezgin …
Devamını oku

Tarih ve Eğlence

  Belarus topraklarında ilk siyasi partiler 6. yüzyılda kuruldu. Bu öncelikle Slavların hareket etmesinden kaynaklanıyordu. 9. yüzyılda, birkaç kabile konfederasyonu kuruldu. Tam olarak gelecekteki devlet sistemlerinin temeli oldular. 9. yüzyılın sonunda, Eski Rus’un bir parçasıydı. Uzun yıllar boyunca, bazı krallıklar buna direnmiş ve bağımsızlık kazanmaya çalışmışlardır. 13. yüzyılın ortalarında, bütün ülke Litvanya Büyük Dükalığı’nın bir parçasıydı. Beyazlaşmasının ardından, Belarus Polonya-Litvanya Topluluğu’nun bir parçası oldu.
18. yüzyılın sonunda, Belarus, Rus İmparatorluğu’nun bir parçasıydı. 1812 Yurtsever Savaşı’ndan sonra ciddi şekilde zarar gördü. Savaştan sonra ülke yoksulluk ve açlık dönemlerini gördü. O zamanlar, Belarus topraklarında patatesler yetişmeye başladı. Kıtlık zamanlarının geçmesine rağmen, patatesler hala burada ulusal ürünlerden bazıları.
  Belarus nispeten küçük bir ülkedir, bu nedenle birçok yabancı gezgin için haritada keşfedilmemiş bir yer olmaya devam etmektedir. Ülkede 11.000’den fazla …
Devamını oku
Birinci ve İkinci Dünya Savaşları dönemlerinde, Beyaz Rusya sosyal ve politik istikrarsızlık dönemini gördü. 1920’de cumhuriyet statüsü kazandı ve SSCB’nin bir parçası oldu. Belarus, 1991’de bağımsızlığını kazandı. Bugün, Belarus en dost ve en ilginç ülkelerden biri olarak kabul ediliyor.
Doğa ve tarihi mekanların yanı sıra, ülke sağlık tesisleri için dikkate değerdir. En ünlü olanlar Grodno ve Minsk Bölgelerinde yer almaktadır. Yerel tatil yerlerinde, klimatolojik prosedürler, şifalı çamurlar ve maden suları yaygın olarak kullanılmaktadır. Pek çok popüler tedavi merkezinin ülkenin uzak bölgelerinde yer aldığına dikkat edilmelidir, bu nedenle buradaki tatil mümkün olduğunca huzurlu ve sakin olacaktır.
  Belarus’ta kuruluş tarihleri belgelerde kanıtlanmış beş şehir bulunmaktadır. Bu şehirlerin yaşı bin yıldan fazladır. Antik tarihe sahip bu ülke, deneyimli …
Devamını oku
Alışveriş meraklıları da burada sıkılmayacaklar. Geleneksel alışveriş merkezlerinin yanı sıra, yiyecek dükkanlarını ziyaret edebilirler. Beyaz Rusya birinci sınıf mandıra ve et ürünleri ile dikkat çekiyor. Yerel pazarlarda, her zaman mevsim meyveleri ve sebzeleri alabilirsiniz. Buradaki özel ilgi, tarım sektörüne ödenmektedir, bu nedenle tüm ürünler ekolojik ve yağlı özellikler ile ayrılmaktadır. Alışveriş meraklıları, dikkatlerini yerel üretim ve Belarus ayakkabılarının tekstiline vermelidir.
Belarus rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Beyaz Rusya’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Belarus şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Prypyatskiy' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm kalelerin haritası
Belarus kaleleri
♥   Kalesi 'Hieraniony Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Hrodna New Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Hrodna Old Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Kopys' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Kosava castle' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm sarayların haritası
Belarus sarayları
♥   Sarayı 'Old Grodno Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Palace in Kosava' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Palace in Świack' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Rumyantsev-Paskevich Residence' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Ruzhany Palace' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Beyaz Rusya’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Beyaz Rusya Milli Kütüphanesi

Serimizden “Gezegenin En İlginç 16 Binası”
  Minsk'teki Milli Kütüphane binası, dünyadaki dar koridorlar ve harap edilmiş duvarları olan diğer kütüphanelere benzemez. Binanın neometrik şekli karmaşık ve tipik değildir. Bu normal eşkenar dörtgen bir küp olup, yüksekliği 73.6 metredir. Kütüphanenin 23 katlı binası yaklaşık 113 700 metrekare alana sahiptir. İnşaat alanının yarısından fazlası kitapçığa tahsis edilmiştir.

Binanın orijinal biçimi hiçbir şekilde benzersiz değildir. Kütüphane cephesi binlerce renkli LED ışığı ile süslenmiştir. Birçok konuk Minsk akşamları kütüphaneyi görmeye çalışıyor. Şafak vakti, cephesi yaşıyor. Karmaşık renkli resimler daha sonra değişirler. Medya cephesi gece yarısına kadar aydınlatılıyor. Kütüphane nispeten yakın bir tarihte, 2006 yılında açıldı, ancak alışılmadık binanın projesi … Tümünü Oku
Ülke haritaları Belarus haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Belarus şehir haritası
Bölgelerin haritası Beyaz Rusya’da bölgelerin haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Belarus gezi haritası
Kabartma haritası Beyaz Rusya’nın kabartma haritası

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

28.09.2022

Beyaz Rusya’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Minsk
Şehrin belediye binasının binasına bakıldığında, bunun bir yenilik olduğunu hayal etmek zor. Bugün Minsk misafirlerinin görebileceği Belediye Binası 2004 yılında inşa edilmiştir. Şehir yönetiminin buradaki ilk binası 19. yüzyılda inşa edilmiştir. 19. yüzyılın ortalarında, eski belediye binası I. Nicholas'ın emriyle yıkıldı. Şehir yetkilileri, birkaç on yıl önce tarihi anıtı restore etmeye karar verdi. 19. yüzyılın başlarının parlak bir mimari anıtı Pishchalauski Kalesi'dir. Zengin ev … Devamını Oku

Beyaz Rusya’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018