OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Barbados Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

Maxwell Beach Barbados   Sörf, Barbados’un en büyük cazibe merkezlerinden biridir. Dünya standartlarındaki su sporları, bu muhteşem adanın konukları için beklemektedir. Silver Sands’de sörf veya rüzgar sörfü yapan Çorba Kasesi zaten bir efsane haline geldi, ancak bu ülkenin sunabileceği daha çok şey var. Karayip Denizi’nin güzel doğası, kristal temiz suyu, batık gemileri ve mercan resiflerini keşfetme şansı, gezi ve yemek turları - Barbados’taki bir tatil çok çeşitli olabilir.
Çeşitli su faaliyetleri, tatilciler için geleneksel olarak çok popülerdir, ancak tüplü dalış veya sörf egzersizine ihtiyacınız olduğu anlamına gelmez. Bir katamaran gezisinde doğa cazibe merkezleri ve deniz kaplumbağaları gözlemlenir. Ayrıca, deniz seviyesinden 50 m aşağıya dalacağınız ve harika denizaltı yaşamı, mercan ve batık gemileri keşfedeceğiniz bir denizaltı turu da düzenleyebilirsiniz.
Tarihi yerler Britanya’nın başkenti Bridgetown’da bulunuyor. Burada yalnız güzel St. Mary Kilisesi bulacaksınız. Bu noktada henüz 1630’da kilise çıktı, ancak yıkıldı ve 1827’de yeni bir kilise inşa edildi. Ziyaretçiler bugünlerde görebileceğiniz kilisedir. Barbados Müzesi, adanın tarihi hakkında çok ilginç bilgi edinmek için en iyi yer. Müzenin sergileri, Barbados’un yerli halkına, köleliğin yapıldığı ve Birleşik Krallık’tan bağımsızlık ilanıyla ithaf edilmiştir. Trafalgar Meydanı’ndan - Parlamento’dan uzak olmayan bir dönüm noktası daha var. Eski yapı, neo-gotik üslubun güzel bir örneğidir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Yıllar önce Careenage, Bridgetown’un bir liman alanıydı. Günümüzde sayısız restoran, hediyelik eşya mağazası, bar ve butiklerin bulunduğu popüler bir turistik yer. Bu alan denizden iyi korunmuş olduğundan, birçok eski binalar orjinal halleriyle korunmuştur. Careenage, iki yüzyıl önce Barbados atmosferini hissetmek için en iyi yerdir.
Barbados - horses Şeker kamışı Barbados’da birincil bir ürün olduğu için, rom üretimi adada bir gelenek haline geldi. Turistler, damıtım turunda rom imalatının tüm aşamalarını görmeyi bekliyoruz. Mount Gay Rum Distillery, rom çeşitlerini örneklemek, kokteyl yapmak veya tam bir öğle yemeğinin keyfini çıkarmak için mükemmel bir yerdir. Barbados’da kalırken, adanın Barbados Derby Günü veya Barbados Altın Kupası Günü gibi birçok önemli yarış etkinliğine ev sahipliği yaptığı için at yarışı takvimine göz atın.

Tarih ve Eğlence

  İlk göçebe Hint kabileleri prehistorik dönemde adaya yerleşmeye başladı. 9. yüzyılın başlangıcı savaşan Arawaks’ın adaya gelişi tarafından belirlendi. Sonra, çok kısa bir süre içinde yerlileri fethetmeyi başardılar. 13. yüzyılda, Karibler adaya ulaştı ve erken göçmenleri yerinden etti. Adanın Avrupa keşfi, Portekizli gezgin Pedro Campos’dı. Ekibi 1536’da adaya ulaştı. Keşfedilen yeni topraklara rağmen, Portekizliler onları keşfetmek için oldukça yavaştılar. 16. yüzyılın ilk yarısında İspanyol istilacıları sömürge yerleşimlerini oluşturdular.
Barbados Boardwalk Yeni topraklarda değerli metaller biriktirmedikleri için onları terk etmek zorunda kaldılar. 17. yüzyılın ilk yarısında Britonlar buraya geldi ama kesinlikle çöl adası buldu. Sömürge döneminde, Afrika ülkelerinden gelen kölelerin çalıştığı şeker kamışının geniş tarlaları oluşturuldu. İngiliz kolonileşmesi sırasında adada çok sayıda büyük yerleşim kuruldu. Barbados’taki ilk kurtuluş hareketleri 19. yüzyılın ilk yarısında kuruldu. Ada 1966’ya kadar bir İngiliz kolonisi olmuştu.

Barbados’ın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

İnceleme Serimizden Barbados’ın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Barbados Adası

Serimizden “Gezegendeki En Güzel Adalar”
  Küçük Antillere ait olan Barbados ada devleti, dünyanın en pitoresk ve güzel adalardan biridir. Barbados, gezegenin en yoğun nüfuslu adalarından biridir. Yüzölçümü 431 sq km'dir ve bugün nüfusu yaklaşık 285 000 kişidir. Hemen hemen tüm kıyı ülkesi Barbados, şık villalara ve birinci sınıf otellere tahsis edilmiştir. Turizm, ada ekonomisinin temelini oluşturmaktadır.

Birçok popüler otel, güzel sömürge villalarda ve tarihi binalarda bulunmaktadır. Barbados her tür dinlenme için uygundur. Burada, yumuşak kumlu sakin kumsallarda günlerce dinlenebilir veya gizli mekanları keşfedebilir, ilginç ilçeleri gezebilir veya eski fabrikalardan birinde bulunan en iyi romları tadabilirsiniz. Dünyaca ünlü 'Malibu' Rum, Barbados'da üretilmektedir.

Ada ayrıca çarpıcı doğal manzaralara sahiptir. Binlerce doğa tutkunu, … Tümünü Oku
Ülke haritaları Barbados haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

22.04.2024

Barbados’ın Popüler Şehirlerinde Geziler

Bridgetown
Rahatlamak için daha az ilginç bir şehir olan Speightstown; Bu sömürge şehri 1630 yılında kuruldu. Bugün, bu küçük kasaba dünyanın dört bir yanından ürünler bulabileceğiniz en popüler mağazaların merkezidir. Yerel mağazalar, ilginç ulusal spesiyaller, el yapımı hediyelik eşyalar, çeşitli popüler Avrupa ve Amerikan markalarının giyim ve aksesuarlarını satmaktadır. İlginç dükkanlar sanat galerileriyle karıştırılmıştır, ancak şehirdeki konuklar yürüyüş yapmak için gözde bir yerdir. Barbados … Devamını Oku

Barbados’ın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018