OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Azerbeycan Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Azerbaycan şehirlerinin büyük kısmı büyük müze komplekslerine benziyor. Şüphesiz Bakü, turistler için en çekici yer olmaya devam ediyor. Şehrin eski kısmı, yüzlerce tarihi mekan, kale ve camiye ev sahipliği yapmaktadır. Eski Kent’e bazen ’Bakü Akropolü’ denir. Şirvanşahlar Sarayı, Kız Kulesi, Icheri Sheher Kalesi, Seyid Yahya Baküvi Türbesi ve Muhammed İbn Abi Bekr Camisi, Molla Ahmed Camii, Mirza Ahmad Camii ve İstanbul’un en ünlü camileri olan ünlü camilere ev sahipliği yapmaktadır. Juma. Kentte ayrıca Hıristiyan mabetleri var, örneğin Holy Myrrbearers Katedrali. Bakü’de 30’dan fazla müze, 7 tiyatro ve çeşitli konser salonları bulacaksınız.
Bakü banliyölerinde de birçok simge yapı bulunmaktadır. Qobustan köyü, çoğu 10.000 yıl öncesinden önce yapılmış benzersiz kaya resimleri için ev sahipliği yapmaktadır. Dağlarda birkaç ortaçağ kalesi, eski mezarlıklar ve harika mağaralar da var. Bu kültür rezervinin boyutu 100 binin üzerinde kilometrekaredir. Qobustan, turistik gezi ve gezi planlamasında önemli bir durak haline geldi.
Shabran, tatilcilerin ilgisini çekecek başka bir şehirdir. Bu tarihi merkez, koruyucu ve stratejik bir görev olarak kurulmuştur. Gilgilchay ve Çıra Qala kaleleri gibi birçok eski tesis günümüze kadar ayakta kalmıştır. Azerbaycan’ın kuzey kısmı, ülkenin en güzel şehri olarak anılacak olan başka bir antik kent olan Besbarmaq’ın yeridir. Azerbaycan’da başka hiçbir kent park, botanik bahçesi ve doğa rezervi bakımından Besbarmaq ile rekabet edemez. En popüler simgeler Afruja şelaleleri ve Tengi kanyonu. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Semaha kenti, sayısız antik kaleleri ve camileri nedeniyle ilginç bir turistik yer. Şehrin en ünlü müzesi ünlü şair Mirza Sabir’in adını aldı. Qiz Qalasi Kalesi, Juma Camii ve Addy-Gyumbez Türbesi’ni ziyaret etmeyi unutmayın.
Baku, Azerbaijan Şeki kasabası Azerbaycan’ın en eski yerleşimlerinden biri olarak bilinir. Kasaba ve banliyöleri hâlâ birçok antik binayı, kuleleri ve kaleleri gizliyorlar. En değerli bulgular Arkeoloji Müzesinde sergilenmektedir. Arkeolojik kazılar sırasında Sheki ve çevresindeki tüm eserler bulunmuştur. Azerbaycan, zengin tarihi olan eski bir ülke olduğundan, ülkenin neredeyse her şehrinde muhteşem eski binalar, tapınaklar ve anıtlar bulunmaktadır ve çok sayıda tiyatro, müze ve galeri orada kalmanızı daha da keyifli hale getirecektir.

Tarih ve Eğlence

  Ülke, yalnızca gezici gezi programlarının değil, diğer tatil türlerinin de hayranları tarafından ziyaret edilmektedir. Azerbaycan’da, Bakü’de en popüler ve en kalabalık olan mükemmel sahil beldeleri var. İyi geliştirilmiş altyapılar tarafından ayırt edilirler. Kıyı şeridinde çok sayıda bar, restoran ve disko kulübü var. Plaj sayısı bakımından gerçek lider 20 plajın bulunduğu Sumgayit’tir. Beyaz kabuklarla kaplıdır. Sumgayit aileleriyle çok popüler.
Azerbaijan Democratic Republic monument in Baku Azerbaycan ayrıca Şahdağ adı verilen en yüksek kayak merkezini de sunmaktadır. Qusar’ın çevresindeki adake submontane bölgesinde yer almaktadır. Tatil bölgesinin ana özelliği kendine özgü doğasıdır. Birkaç yıl önce, kayak okulu beldeye açıldı. Farklı seviyelerin yamaçları ve bir çocuk kulübü var. Ayrıca tesiste 12 asansör vardır. Tufan, ana ’rakiplerinden’ daha küçüktür ve sakin ve huzurlu bir atmosferin hayranlarını etkileyecektir.
Azerbaycan, birçok eşsiz sağlık tesisinin bulunduğu bir yer olarak bilinir. Ülkenin ana değeri petrol. Butoryumlar kurtarma amacıyla yerel olarak aktif olarak kullanılmaktadır. En ünlü sağlıklı yaşam tesisi Naftalan’dır. Crutches Museum’daki olağanüstü House, yerel sanitariumların başarılı aktivitelerini doğrulamaktadır. Ciddi kas-iskelet sistemi hastalıklarından kurtulan eski sanatoryum hastaları tarafından bırakılan koltuk değnekleri vardır. Naxcıvan’ın balneolojik beldesi de oldukça popülerdir. Bölgesinde, çeşitli termal kaynaklar ve liman gölleri salamura ve çamurlar üretmektedir.
Mosque South of Baku Tatiliniz boyunca, en sevdiğiniz eğlenceleri mutlaka Azerbaycan’ın mağaza ve marketleriyle birleştirmelisiniz. Burada yerel üretimin lüks ipeklerini, güzel seramik ürünlerini ve yerel ustaların başyapıtlarını satın alabilirsiniz. Ülkenin en büyük el sanatları pazarlarından biri, tarihi Bakü semtinde bulunuyor. Başkentin banliyö bölgesinde, Halı Merkezi var. Azerbaycan’ın pitoresk pazarlarında her zaman kokulu baharatlar, otlar, Bakla baklava ve beyaz kiraz reçeli satın alabilirsiniz.

Azerbaycan’ın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Azerbeycan şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Aghgol National Park' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Hirkan National Park' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Shirvan National Park' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Azerbaycan’ın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Bull Island Balls

Serimizden “Dünya Dışından Gelen En İlginç Eserler”
  Azerbaycan'da, Bakû'dan uzak olmayan, Hyarya Zirya adı altında bilinen küçük Bulla Adası'dır. Geçen yüzyılın yetmişli yıllarında bu adada jeolog Konstantin Mamedov gizemli küresel oluşumları keşfetti. Toplamda, araştırmacı 21 kurşun buldu. Tüm oluşumların yapısı aynıydı ve derin kapılarla açıkça ikiye bölündü.

Göktaşı araştırmalarına katılan bilim adamları, Mamedov'un keşfi ile gizemli Salzburg meteoritleri arasındaki paralelliği derhal çizdiler, çünkü bölümleri benzerdi. Araştırma hedeflerine, küre kümelerinin ikiye bölünmesi kararlaştırıldı. Seçilen tüm toplar eklem boyunca kolayca bölündü.

Kürelerin tabanı alüminyumdu ve yapının% 20'sinden azı manyetit parçacıklarının tek biçimli alaşımıydı. Topların karmaşık kimpozisyonları doğal kaynaklarının olma ihtimalini … Tümünü Oku

Sumgayıt

Serimizden “Gezegenin En Kirli 14 Şehri”
  Ekolojik açıdan, dünyanın şehirleri, kimya endüstrisinin merkezi olan Azerbaycan şehri Sumgait'ten söz etmeye değer. 2012'ye göre, şehirde yaklaşık 285 bin kişi yaşıyor, bunların çoğu endüstriyel sektörde çalışıyor. Yavaş yavaş, kimyasal sanayi kentin ana endüstrisi değildi; Sumgait'te bugün büyük makine üreticileri, gıda işleme şirketleri ve yapı malzemeleri üreten büyük merkezler var.

Kasaba halkı ve sanayi temsilcileri, çiftliklerin ekoloji üzerindeki kötü etkileri konusundaki ifadeler hakkında oldukça merak ediyorlar. Şehir sakinleri şehirlerinin büyük bir ekolojik felâketle karşı karşıya kaldıklarına inanmak istemiyor ve ekolojistlerden gelen tüm raporları reddediyor. Son on yılda kentte çevre desteğini geliştirmek için bir dizi etkinlik düzenlendi. Fakat bunlar, endüstriyel gelişme … Tümünü Oku
Ülke haritaları Azerbeycan haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Azerbeycan şehir haritası

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

22.05.2024

Azerbaycan’ın Popüler Şehirlerinde Geziler

Bakü
Bakü'de, gökdelenlerin kompleksi 'Alev Kuleleri' de dahil olmak üzere inanılmaz güzel modern mimari yapılar var. Dış cephesi ayna çinileriyle kaplı bu dev gökdelenler gökyüzüne ulaşan alevlere benziyor. Özellikle güzel olan bu modern binalar, batan güneşin ışınlarında görülür. Birçok turist akşamları binalara hayran kalıyor; inanılmaz derecede etkileyici aydınlatmaları onları karanlıktan sonra dekore eder. Tarihi yerlerin etrafında dolaşmaktan hoşlananlar kesinlikle Şirvanşahlar Sarayı'nı ziyaret … Devamını Oku

Azerbaycan’ın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018