OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Virgin Adaları İngiliz Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Amerikan mevkidaşının aksine, İngiliz Virgin Adaları daha az nüfusa sahipken yolcular arasında daha az bilinir. Bu adalar ucuz değil, fakat Karayip cazibesi ve dokunulmamış doğası çok ödüllendirici. Bir tekne kiralarsanız, adalarda dinlenmek özellikle harika, çünkü ıssız adalar arasında hareket edebilmek, güzelliğini keşfetmek mümkün oluyor.
Geziler söz konusu olduğunda, Hamamlar genellikle adaların en ünlü turistik cazibe merkezi olarak bilinir. Virgin Gorda Adası’nda bulunan Baths, sayısız küçük mağarayı oluşturan devasa taş ve kayalıklardan oluşan bir koleksiyon. Mağaralar bazen tuzlu suyla sızabilir, ancak turistlerin onları ziyaret etmesi için herhangi bir tehlike yoktur. Banyoy yakınındaki bir ulusal park ilan edilmiş ve genellikle oldukça kalabalıktır.
Bakır Madenleri Milli Parkı, Virgin Gorda Adası’ndaki bir cazibe merkezidir. Başlangıçta, bu, 1838’den 1867’ye kadar olan dönemde faal olan bir bakır madeniydi. Bundan sonra maden terk edilmiş, ancak altyapı bırakılmıştı. Günümüzde ziyaretçiler eski bacanın, sarnıçların ve maden şamdının kalıntılarını görebilirler. Madencilikteki sahil şeridinin görünümü o kadar etkileyicidir ki, piknik için mükemmel bir yer. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Kalabalıktan uzakta tenha dinlenme ile daha fazla ilgileniyorsanız, Anegada Adası en iyi seçim olabilir. Burası İngiliz Virgin Adaları’nın en az gelişmiş adalarından biridir. Turquoise suyuyla ve neredeyse hiç yolculuk yapmayan beyaz kumlu plajlar ziyaretçilere orada bulacak. Gece hayatı arıyorsanız, Tortola Adası’na gidin. Başkent, Road Town da burada bulunmaktadır. Adada gezginler çok sayıda restoran, gece kulübü, müze ve botanik bahçesi, güzel bina ve kiliseler bulacak.
Bir yatta adaya gelen gezginler, Peter Adası’ndan hoşlanacaklardır. Özel mülkiyetindeki ada, konuklarına yatları ağırlamaktan ve lüks otel odalarıyla bozulmamış tropikal doğayı memnuniyetle karşılıyor. Robert Stevenson’un ünlü korsan romanı Treasure Island’ı okursanız Norman Adası’nı ziyaret etmek ilginizi çekebilir. Adada yaşayan ve bir su taksi ile ulaşılabilir. Buna rağmen, adaların en ünlü barlarından biri olan Willy T’nin kayan çubuğu var.
Ülkenin başkentini ziyaret ederken, hediyelik eşya satışı dışında Fort George ve Fort Burt’u ziyaret etmeyi de unutma. Bu iki kale sömürge döneminde inşa edilmiş ve çevrenin çarpıcı manzaralarına sahiptir.
tortola

Tarih ve Eğlence

  Adalardaki ilk yerleşimciler Kızılderili kabileleriydi. MÖ 1. yüzyılda yerleşimlerini kurdular. 15. yüzyıla kadar takımadaların ana sahipleri olmuşlardı, ancak savaşan Karayip kabilelerinden önce düşmüşlerdi. Christopher Columbus, Virgin Adaları’nın bir keşfi olarak kabul edilir. Ekibi 1493’te takımada adalarından birine bindi. Sömürgecilik başladığında, adalıların yerli kabileleri neredeyse katledildi.
Birkaç yüz yıl boyunca, büyük Avrupa ülkeleri sürekli olarak adaların toprakları için savaşıyordu. Tortola adasındaki ilk sömürge yerleşimleri, 1648’de Hollandalı yerleşimciler tarafından kuruldu. 1672’de ada, Büyük Britanya tarafından fethedildi ve hala altında. 1967’de adalar kendi kendini yönetme hakkına sahip oldular, ancak resmen Britanya deniz aşırı topraklarının bir parçası olarak kaldılar. Takımadalar farklı büyüklükte 36 adalar içerir ve yarıdan az nüfusludur. Ada ülkesinin toplam alanı yaklaşık 153 km2’dir.
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

24.07.2024

Virgin Adaları İngiliz’in Popüler Şehirlerinde Geziler

Tortola
Birçok tatilci, yerel ulusal rezervlere katılabildiği ve güzel yerel doğaya hayran kalacağı eko turları ile büyülenecek. Tortola, muhabbet kuşları ve yeni evlilerle son derece popülerdir, bu nedenle adanın otellerinin önemli bir kısmı, bu ziyaretçi kategorisinde hedeflenmiştir. Talep üzerine, birçok otel romantik bir düğün töreni düzenlemekten memnuniyet duyar. Balayı seçeneklerinin seçimi de fantastik, bu yüzden herkes kolayca istedikleri bir şey bulacaksınız. Gençleştirici tedavilerin hayranları, adada … Devamını Oku

Virgin Adaları İngiliz’in Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018