OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Ürdün Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Ürdün toprakları, onbinlerce tarihi anıtın, büyük kutsal alanların ve hac yerlerinin bulunduğu yerdedir. Amman şehri hem ülkenin kültürel ve idari merkezi. İlk yerleşimciler 10 bin yıl önce Amman topraklarında göründü. Amman Kalesi Ürdün’ün başlıca turistik yerlerinden biridir. Güzel antik bina başkentin merkezinin merkezinde yer almaktadır. Yakınlarda antik kale ve koruyucu duvar kalıntıları görürsünüz. Alanın diğer önemli mekanları arasında Herkül Tapınağı, Emeviler Sarayı ve 6. yüzyılda inşa edilmiş Bizans Kilisesi bulunmaktadır.
Bu yerler gerçek bir yolcunun ilgisini hak ediyor. …
Devamını oku
Ürdün başkentinin bu kısmı, bilim adamları ve tarihçiler için gerçek bir cennettir çünkü kutsal topraklardaki her santimetre büyük tarihi değere sahiptir. Şehir merkezinde bulunan eserler Arkeoloji Müzesinde sergilenmektedir. 60 yılı aşkın bir süre önce açılan müzede, kazı çalışmaları sırasında sürekli olarak yeni ürünler var. Şehrin en ünlü kültür müzeleri Folklor Müzesi, Paraları Müzesi, Ürdün Ulusal Gelenek Müzesi ve Kraliyet Otomobilleri Müzesi’dir. Kral Abdullah Camii önemli bir dini manzara. Nispeten genç bir bina olmasına rağmen, en önemli türbelerin listesinde adı verilmektedir.
Amman banliyölerinde birkaç ilginç şehir var ve bunların her biri kendi ilgi alanlarına sahip. Tuz kenti, kaliteli el sanatları, muhteşem eski binalar ve müzeleriyle ünlü büyüleyici bir yerdir. Nitelikli ustalar kil vazolar yapar, detaylı nakış yapar ve şaşkın turistlerin önünde diğer güzel hediyelik eşyalar hazırlarlar. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Bu yerler gerçek bir yolcunun ilgisini hak ediyor. …
Devamını oku
Madaba, 19. yüzyılın sonlarında inşa edilmiş St. George Kilisesi’ndeki ilginç bir dönüm noktasının yeridir. Kilise, ’Kutsal Topraklar Haritası’ adlı devasa bir paneli paha biçilmez bir kalıntı olarak saklıyor. Mozaik 25 x 25 m genişliğinde ve Amman’da bulunan en değerli eşyalar arasında düşünülüyor. Diğer görülecek yerler arasında Aziz John Katedrali Kolu, Apostiller Kilisesi, St. Elijah Kilisesi ve Cardo Maximus Colonnade yer almaktadır.
Jerash şehri muhteşem zafer kemerleri, kiliseler ve diğer kültürel tesislerle ünlüdür. Gezi programına Oval Meydan, Artemis Tapınağı, Cam Sarayı, Zeus Tapınağı, Aziz Marian Kilisesi ve Atrium Camii’nin kalıntıları gibi ünlü yerleri ziyaret ettiğinizden emin olun. Kentte en çok ziyaret edilen Arkeoloji Müzesi olmak üzere birkaç müze bulunmaktadır.
Bu yerler gerçek bir yolcunun ilgisini hak ediyor. …
Devamını oku

Tarih ve Eğlence

  Bu ülkenin topraklarında bulunan eski yerleşimlerin kalıntıları gezegendeki en eskilerden biridir. Burada bulunan en eski eserlerin yaşı 250 000 yıldan fazladır. Tunç Çağı’nda en büyük yerleşimler burada kuruldu. O zaman, burada bulunan antik ülkeler Mısır’ın altındaydı. Antik dönemde, neredeyse tüm topraklar, Nabataean Krallığı altında kalmış ve sonuçta Antik Yunan tarafından fethedilmiş ve daha sonra Roma İmparatorluğu’na gelmiştir.
O zaman, ülke Arabia Petrea olarak adlandırıldı. Roma İmparatorluğu döneminde, Irbid, Jerash, Pella ve Gadara gibi büyük şehirler kuruldu. Şimdi, bu şehirlerin kalıntıları ülkede önemli arkeolojik bölgelerdir. 7. yüzyılın başında, antik ülke Arap halifesi tarafından kontrol edildi. İslam o dönemde aktif olarak yayılmaya başladı. 11-12. Yüzyılların başında, ülkede pek çok güçlendirici yapı inşa edildi. O sırada Ürdün, haçlıların yıkıcı istilalarından mustaripti.
Bu yerler gerçek bir yolcunun ilgisini hak ediyor. …
Devamını oku
1517’de ülke, 1918’e kadar süren Osmanlı yönetiminin zamanlarını gördü. Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküşünden sonra Ürdün bir İngiliz koruyucusu oldu. Sadece 1946’da bağımsızlık kazandı. Son yıllarda, ülkedeki turizm sektörü önemli ölçüde gelişti.
Burada dünyaca ünlü, lüks oteller, spa merkezleri ve lüks sağlıklı yaşam merkezleri bir sürü açıldı. Ürdün sağlık turizmi için popüler bir yer. Yerel sağlık tesisleri termal suları ve şifalı çamurları kullanır ve iklim ve yeni manuel terapi uygular.
Bu yerler gerçek bir yolcunun ilgisini hak ediyor. …
Devamını oku
Plaj tatil köyleri de burada seçkinler. Akabe’de iyi donanımlı kıyı bölgeleri geniş bir seçim var. Aktif rekreasyon hayranları kesinlikle modern dalış merkezi, büyük havuzlar, oyun alanları ve yürüyüş için çok güzel yerler içeren Royal Diving Beach beldesinden etkilenecektir. Bu tatil bölgesinin ana özelliği kristal berraklığında sudır. Burada şnorkelle yüzebilir ve büyüleyici mercan resiflerine hayran olabilirsiniz.

Ürdün Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm kalelerin haritası
Ürdün kaleleri
♥   Kalesi 'Qasr Kharana' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Rabadh Castle' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Ürdün Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Aaron Türbesi

Serimizden “Yahudi Medeniyetinin Ayakta Kalan Sanat Eserleri”
  Tarihi bakış açısından şaşırtıcı olan bir diğer kutsal nesne, gezginlerin Ürdün'ü ziyaret edebileceği Aaron'un mezarı. Bu anıt, uzak dağlık bir bölgede Petra şehri yakınlarında yer almaktadır. Dağın tepesine ulaşmak için özel bir fiziksel eğitim gerekmez. Orada bulunan İslam kutsal alanı 14. yüzyıldan beri biliniyor. Tarihsel kayıtlara göre, Büyük Justinian döneminde eski bir kilisenin kalıntıları üzerine kurulmuştur.

Bu yerleri inceleyen ilk Avrupalı ​​arkeologlardan biri Finlandiya araştırmacısı Jaakko Fres'ti. 1999'da kutsal yerleri ziyaret etti. Kazı sırasında antik manastırın yanı sıra Bizans Dönemi Bazilikası da keşfedildi. Ana bulgu, üzerine Aaron ismi bulunan bir kaide kalıntılarının bulunduğu bir şapel idi. Araştırmacılar, yüzlerce yıldır yeri bilinmeyen yüksek rahip … Tümünü Oku

Petra

Serimizden “Çoğu Turistik Noktadan Daha Renkli Olan Köyler ve Kuytu Köşeler”
  Pek çok gezginin gayrı resmi adı Pink City tarafından bilindiği antik Petra şehri, Ürdün'de bulunmaktadır. Nabataean krallığının bir zamanlar gelişip görkemli başkenti. Şehir 2000 yılı aşkın bir süredir kuruldu. Binlerce yıl sonra kayalara oyulmuş binalar ve yapılar hayatta kalmayı başardı. Antik kentin karmaşık bir düzenlemesi var, bu nedenle tüm gezginler oraya ulaşamıyor.

Bir yanda kayalıklarla çevrili; Öte yandan, bir yamaca ve vadilere gidiyor. Şehrin tarihi çok ilginç. Kuruluşundan bu yana, önemli ticaret yollarının kavşağında bulunuyordu. Ticaret, kent sakinlerinin ana işgali; hazineye büyük bir gelir sağladı. Kentin en görkemli tapınakları ve sarayları inşa edilmiştir. Kusursuz görünümleri ile hala etkileyebiliyorlar. Benzersiz tarihi binalar antik ticaret şehrinin görkemli geçmişini … Tümünü Oku

Wadi Rum Çölü

Serimizden “Gezegendeki En Sıradışı 11 Çöl”
  Ürdün, benzersiz Mars manzarası ile uluslararası üne kavuşan Wadi Rum'un muhteşem çölü ile övünebilir. Bu taş çölün alanı 740 km²'den fazla. Kızıl Gezegen, Marslı, Transformatörler, Mars'ta Son Günler ve diğerleri gibi ünlü çağdaş filmler orada vuruldu. Çöl boyunca seyahat ederken, güzel kanyonlar ve dağlar da dahil olmak üzere inanılmaz manzaralar görebilirsiniz. Aralarında en çok görülen kişi Jabal Umm Ad Dami'dir.

Wadi Rum Çölü, en tehlikeli ve dik uçurumları ele geçirmek isteyen tırmanıcıların dikkatini çekti. Sıradan turistler, çölün en ilginç bölgelerini görebilecekleri heyecan verici safari jeep turlarına katılabilirler. Bazıları arkeolojik açıdan büyük ilgi görüyor. Araştırmacılar burada eski kaya resimlerini buldu. Petroglyphs Wadi Rum çölünün ana sırlarından biridir. … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Ürdün
Ülke haritaları Ürdün haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

20.08.2022

Ürdün Popüler Şehirlerinde Geziler

Amman
Olağandışı cazibe merkezlerinden hoşlananlar için kesinlikle Kraliyet Otomobil Müzesi'ni ziyaret etmeye değer. Kral Huseyn güzel arabaları severdi ve bugün herkes tarafından görülebilen etkileyici bir miktar toplamayı başardı. Müze, 70'ten fazla otomobil ve motosiklet modeline sahiptir ve burada sunulan sergiler arasında epeyce eski nadir modeller bulunmaktadır. Müzeye gelen ziyaretçiler, sunulan arabaların birçoğunda bile oturup resim çekmenin mümkün olduğunu öğrenmekten memnuniyet duyacaklardır. Kentin … Devamını Oku

Ürdün Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018