OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Martinik Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Adanın ilk adı Madinina, ’çiçek adası’ olarak çevrilebilir. Bu pitoresk ada, muhteşem doğası, güzel kumsalları ve tabii ki ilginç mekanlarıyla ünlüdür.
Başkent Fort-de-France şehrini ziyaret ederek adanın ve ilgi çekici yerlerini araştırmaya başlayın. Burada gezginler şehrin merkezinde bulunan La Savane Parkı’nı ziyaret etmeyi unutmamalı. Park, güzel palmiye ağaçları ve çeşmeler ile süslüdür ve güney tarafı eski Saint Louis Kalesi’nin yeridir. Kale, 1640 yılında inşa edilmiştir; O zaman, adayı korsanlardan kurtaran Martinik’in başlıca koruyucu tesisi idi. Park Florale daha az güzel bir yer. Bu parkta okaliptüs bahçeleri uzun palmiyelerle karıştırılır. Parkın bulunduğu bölgede, ziyaretçilerin taze deniz ürünleri, hediyelik eşyalar ve halk tarafından yapılan el işleri satın alabileceği çeşitli pazarlar var. Doğa cazibe merkezlerinin yanı sıra, gezginlerin başkentin ana kültürel tesislerini ziyaret etmeleri önerilir - Arkeoloji Müzesi, Schoelcher Kütüphanesi ve Tarih ve Etnografya Bölgesel Müzesi.
1902 yılına kadar ülkenin başkenti olan Saint Pierre şehrinde birçok ilginç gezi programı bulunabilir. Şehrin her biri benzersiz ve unutulmaz olan ondan fazla farklı kültür merkezi barındırıyor. Adanın en ünlü turistik mekanları Volcanoloji Müzesi ve Paul Gauguin Evi Müzesi’dir. Saint Pierre banliyölerinin en ünlü yerleri l’Anse Couleuvre Cascade ve Le Precheur ve Bellville’in antik köyleri. Büyük bir balık pazarı, Grand Riviere’nin ana manzarası olmayı sürdürüyor. Lezzetli deniz ürünlerinin yanı sıra balık tutma araçları satın alabilir, bir tekne kiralayabilir ve en yakın balıkçı bölgesine giderek yeni satın alınan çubuğu test edebilir ve balık tutmada şansınızı denebilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Saint Marie, Martinik şehrindeki diğer popüler yerler arasındadır. Kasaba çoğunlukla orada üretilen en kaliteli romla ünlüdür. İlk rom, henüz 1660 yılında kasabada yapıldı. Günümüzde adanın en eski rom üreticisi Saint James Plantation, müzenin ziyaretçisinin rumun nasıl yapıldığını görebileceği ve farklı türde özel bir deney yapabileceği bir müzeye çevrildi. Tadım odasında. Le Salines, adadaki önemli bir gezi noktasıdır. Şehrin güney kısmı, Etang de Salines Gölü’ndeki çok güzel bir yerin ve çoğu zaman ülkenin en iyileri olarak adlandırılan plajlardır. Bölgede en iyi oteller, restoranlar ve eğlence merkezleri bulunmaktadır.

Tarih ve Eğlence

  Karayip Denizi’nin diğer adaları gibi, Martinik, sömürge öncesi dönemde Karayip Kızılderili kabileleri tarafından doldurulmuştur. Adanın Avrupalı ​​keşfisi, 1502’de yer alan Christopher Columbus’du. İspanyol kolonizörleri adada büyük altın tortuları bulmayı umuyordu. Başarılı olmadıkları zaman, adaya aşina olmaya karar verdiler. Yüz yılı aşkın bir süredir Avrupalı ​​sömürgeciler onunla ilgilenmemişti. 1635’te Martinik, ilk kez Fransızlar tarafından ziyaret edildi. Verimli topraklar tarafından çekildi. Sömürgeciliğin ilk aşamasında, Fransızlar St. Pierre kalesini oluşturdular.
Ada, resmi olarak 1664’te Fransız bir koloniye dönüştü. Karib’lerin Avrupa’daki sömürgecilere direndiği gerçeğine rağmen, neredeyse 1660 kişi tarafından öldürülmüştü. Adada Fransızlar, Afrika ülkelerinden transfer edilen kölelerin çalıştığı ağaçlandırmalar kurdular. Yaklaşık olarak, 18. yüzyılda, yaklaşık 15.000 köle sürekli adada çalıştı. Kahve ve şeker kamışı tarlaları işlediler.
18.-19. Yüzyılın başında Martinique, tekrar tekrar adaya sahip olma hakkını geri getirmeye çalışan Britanyalıları çekmeye başladı. 19. yüzyılın başında, köleliğin kaldırılmasından sonra daha da ciddi hale gelen ilk kurtuluş hareketleri adada kuruldu. 1946’da Martinique, kısmi öz yönetim hakkı kazanmıştır. Şimdiye kadar, bir Fransız Yurtdışı Departmanı oldu,
Şimdi, ada zengin bir kültürel yaşam yaşıyor. Yıl boyunca burada birçok ilginç bayram ve karnaval düzenleniyor. Turistler için en göz alıcı olay Fort-de-France’da düzenlenen yıllık bir festivaldir. Her zaman güzel festival gösterileri ve müzik ve dans gruplarının performanslarıyla el ele gider.
Ada pek çok nadir deniz mahsulü lezzetlerini tatma fırsatı bulacağından, gurme yemekleri de etkileyecektir. Yerel anglers yengeçleri, farklı balık türlerini, kabukları ve mürekkepleri yakalar. Tam deniz ürünleri, ulusal mutfağın ana bileşenidir. Turistler ayrıca yerel balık pazarlarını ziyaret etmeyi seviyor. Sabahın erken saatlerinde denize doğrudan açılırlar. Taze balıklar balıkçı teknelerinden kaldırılır ve özellikle yerel sakinler ve restoran sahipleri tarafından aktif olarak satın alınır.

İnceleme Serimizden Martinik’ın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Montagne Pelee

Serimizden “Gezegenin Çehresini Değiştiren Volkanlar ve Tuzaklar”
  Karayipler görkemli yanardağların koltuklarıdır. Burada, Martinik adasında Pelee Dağı bulunur. Son büyük patlaması 1902'de gerçekleşti. Şimdi, 20. yüzyılın en büyük felaketlerinden biri olarak kabul ediliyor. Sadece kaba tahminlere göre volkanik patlamayla 30 000'den fazla kişi öldü. 20. yüzyılın başında yöre halkının yanardağı izlediği ve patlamanın önceden bilindiği dikkat çekicidir. Çoğu, kendilerini yıkıcı felaketten korumak için yakınlardaki Saint-Pierre şehrine kaçtı. Bununla birlikte, onlar için bir felaketin ne beklediğini hayal bile edemiyorlardı.

Patlama sırasında sıcak gaz ve kül akıntıları o kadar güçlü ki bir dakikadan az bir sürede şehre ulaştı. Tamamen yok edildi. Yerel sakinlerden ve mültecilerin hiçbiri hayatta kalamaz. Adada meydana gelen son jeolojik oluşumlar, … Tümünü Oku
Ülke haritaları Martinik haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

22.02.2024

Martinik’ın Popüler Şehirlerinde Geziler

Diamant
Şehrin setinde yürürken, sıra dışı bir taş heykel olduğunu fark edebilirsiniz. Yönlü bir pırlanta sembolize eder; Bu orijinal heykel, kentin ana sembolüdür. Dolguda, ulusal mutfaklarda uzmanlaşmış çok sayıda ilginç mağaza ve restoran bulunmaktadır. Kıyıya yakın küçük bir ıssız ada Chiarella, gezileri de turistler arasında hak ettiği bir popülerliktir. Bu adanın en yüksek noktasında, pitoresk bir ormanla çevrili eski bir kalenin kalıntıları vardır. Bu adada, muhteşem doğaya hayran kalabilir ve … Devamını Oku

Martinik’ın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018