OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Lihtenştayn Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Bu eşsiz Avrupa ülkesinin büyüklüğü birçok sermayeden daha küçük. Buna rağmen, Lichtenstein unutulmaz güzellikleri, sayısız doğası ve tarihi manzaraları ile konuklarını şaşırtmaktan asla vazgeçmiyor. Ülke topraklarının beşte biri ormanlarla kaplıdır. Üzüm bağları, ferah otlaklar, tarım alanları ve küçük sevimli köyler ve kasabalar ülkenin her yerinde görülebilir.
Kasaba çoğunluğu Rheine Nehri bölgesinde yoğunlaşmıştır. Burada turistler alışılmadık kiremitli çatılar, güzel köprüler ve bulvarlar içeren sayısız eski binayı görecekler. İlginç bir özellik - hemen hemen her evin önünde bir çiçek yatağı var. Lichtenstein kasabalarında, kasabaların büyük çiçeklenme bahçelerine benzeyen çok sayıda çiçek var.
En ilgi çekici tarihi binalar Lichtenstein’ın başkenti Vaduz şehrinde bulunabilir. Ortaçağ boyunca kent önemli bir koruyucu nokta olarak kullanılmıştır. O sırada şehir daha büyük bir kaleye benziyordu. O dönemin kalan binaları şehrin eski kesimlerinde bulunabilir. Liechtenstein Prensinin resmi ikametgahı Vaduz Kalesi, şehrin en önemli simgelerinden biridir. Kale, 9. yüzyılda inşa edilmiştir. Ülkedeki ilk otel de Vaduz’da bulunuyor ve halen çalışıyor. Gasthof Lowen oteli seçilmiş olup, konukları lüks tarihi tasarım nedeniyle oldukça değerlendiler. Otelin hemen önünde büyük bir bağ var. En iyi üzüm çeşitleri burada yerel şarap fabrikasında inanılmaz bir şarap haline getirilmek üzere yetiştirilmektedir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Şarap tanımlama konusuna gelindiğinde, Avrupa’nın en iyi saz borularından biri olarak bilinen Vaduz Vinery’ın öneminden söz etmeyi başaramayız. Bu şaşırtıcı şarap örneklemek için sadece bir yer değil aynı zamanda güzel bir mimari dönüm noktasıdır. Vinery binaları birkaç yüzyıl önce inşa edilmiş ve muhteşem parklar ve bahçeler ile çevrilidir. Ulusal Müze, ülkenin en büyük kültürel tesisidir. Müzede ziyaretçiler madeni paraların, silahların, folklor öğelerinin ve diğer değerli eserlerin koleksiyonlarını bulacaklar. Posta Pulları Müzesi’ne yapılacak bir ziyaret daha az ilginç olacak. Sergilenen eşyalardan bazıları, 20. yüzyılın başına kadar uzanmaktadır. Sanat uzmanlarının ünlü sanatçılar tarafından çok sayıda değerli resim sergileyen Sanat Müzesi’ni ziyaret etmeleri önerilir. Son olarak, bir Triesenberg kasabası birkaç ilginç geziye katılmak için mükemmel bir yerdir. Deneyimli rehberler size birkaç tarihi kilise, muhteşem doğa parkları ve yerel Etnografya Müzesi’ni gösterecektir.

Tarih ve Eğlence

  Tıpkı diğer modern Avrupa ülkeleri gibi, Lihtenştayn da 2000 yıl önce Roma İmparatorluğu’nun bir parçasıydı. 6. yüzyılın ilk yarısında, ülke Franks tarafından fethedildi. Lihtenştayn, 911’e kadar Doğu Frankı Krallığı’nın bir parçasıydı. Krallık yıkıldığında, Swabia Dükalığı’nın bir parçası oldu. Tam olarak bu dönem, ülkenin bağımsızlık mücadelesi ile damgasını vurdu. 19. yüzyılın başlarında Liechtenstein, Alman Konfederasyonu’nun bir parçasıydı ve 1866’da ondan bağımsızlık kazandı.
Büyüleyici manzaralar, küçük kasabalar, çeşitli tarihi cazibe merkezleri ve kültürel mekânlar - hepsi bu cep ülkesini ziyaret etmek için binlerce yolcuyu cezbediyor. Ülkenin topraklarında, ünlü Malbun beldesi var. Yeni başlayanlar için daha uygundur ancak deneyimli kayakçılar da burada sıkılmayacaktır. Tesiste 4 adet siyah rota bulunmaktadır. Yeni başlayanlar için 20’den fazla kayak rotası vardır. Ayrıca 2 kayak okulu vardır. Bu aile rekreasyonu için mükemmel bir yerdir.
Lihtenştayn da gıda turizmi hayranları için ilginç olabilir. Yerel mutfağın ana özelliği, çiftçi ürünlerinin çeşitliliğidir. Komşu ülkelerden birçok yemek geleneği ödünç alınmıştır. Klasik ulusal restoranlarda, komşu İsviçre’deki geleneksel yemeklerin fondü ve lezzetlerini tadabilirsiniz. Ulusal mutfağın ana taşları, yüzlerce yıl boyunca burada üretilen çiftçi peynirleri ve et lezzetleridir.
Bu cep ülkesinin yakınında, bir gezi yapabileceğiniz birçok seçkin cazibe merkezi bulunmaktadır. Bu yerlerden biri Üç Kızkardeş - üç büyüleyici kayalık tepedir. Bu güzel dağ Lihtenştayn ve Avusturya arasındaki sınırda yer almaktadır. En yüksek dorukları 2053 m’dir. Zirvelerden birinde, 9. yüzyılda inşa edilen antik kalenin kalıntılarını görebilirsiniz.
Tarihi gezilerin hayranları Gutenberg Kalesi’ne ilginç bir gezi yapabilir. İsviçre sınırına yakın konumdadır. Kale uçurumun tepesine kurulmuş ve çeşitli ilginç özelliklere sahiptir. Kalenin mimarisi, yakın mesafeden etkileyici boyutu ve anıtsallığı ile uzaklığı ve sürprizlerden inanılmaz derecede küçük olduğunu ima etmektedir.
Referans Bilgiler
Tüm kalelerin haritası
Lihtenştayn kaleleri
♥   Kalesi 'Vaduz Castle' Vaduz. Haritada   Fotoğraflar
Ülke haritaları Lihtenştayn haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

25.05.2024
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018