OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Kazakistan Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Harika bir batı ülkesi olan Kazakistan, birçok doğa harikası, büyüleyici mekanları ve benzersiz kültürü ile misafirlerini şaşırtmaktan asla vazgeçmiyor. Kazakistan’ın en ilginç yerlerini anlatırken, önce Almatı şehrinden bahsedilmelidir. Kent, muhteşem mimarisi, ferah parkları ve modern eğlence merkezleri ile ünlüdür. Panfilov Park, vatandaşlar ve Almatı konukları için en sevilen dinlenme yeridir. Park, aynı zamanda bir mimari dönüm noktası olan Zenkov Katedrali’nin yeridir. Rus İmparatorluğu döneminin hemen hemen tüm binaları 1911’de yaşanan yıkıcı bir depremle yok edildi. Katedral, hayatta kalan birkaç binadan biriydi ve kırılgan binanın ahşap olması nedeniyle gerçek bir mucizedir. Central State Museum, ülkenin en büyük kültür merkezi olarak kabul edilmektedir. Müze, arkeolojik ve tarihi bulguların koleksiyonlarını sergiliyor.
Aşık çiftler için en iyi kaçamak yerleri, evlilik ve balayı için en iyi oteller.
Devamını oku
Ülkenin modern başkenti Astana, daha az güzel değil. Kent, L. Gumilev’in adını alan Kazakistan’ın en eski üniversitelerinden biri gibi önemli yerlere ev sahipliği yapıyor. Üniversite, büyük bir park, iki tiyatro ve birkaç müzeyle çevrilidir.
Türkistan antik kenti önemli bir turizm merkezidir, çünkü önemli bir dönüm noktası budur. Burası ülkenin sınırlarının ötesinde ünlü Khwaja Ahmad Yasavi Türbesi. Ülkenin piedmont bölgesinde, kayalıktaki antik sanat için ünlü olan Tanbalı gibi önemli önemli yerler var. Tarih öncesi çağda yapılan çizimler, hayvanlar, av sahneleri ve yeni çizimler Budist sembolleri tasvir eder. Tanbaly ayrıca, turistlerin ulusal hamur işlerinden hatıra ürünlerine kadar çeşitli malları alabileceği pitoresk fuarlarıyla ünlüdür. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Bu yerler gerçek bir yolcunun ilgisini hak ediyor. …
Devamını oku
Doğa manzaralarına hayran olanlar, Trans-Ili Alatau’yu ziyaret etmeyi düşünmelidir. Muhteşem dağlar, dev buzullar, güzel vadiler ve göller ile eşsiz bir milli park. Popüler gezi rotaları, dağ yamaçlarında, hızlı akışlar ve çiçek tarlalarında yapılmıştır. Alpinistler, dünyanın en güzel dağlarından biri olan Han Tengri Tepesini fethetmekten memnuniyet duyacaklardır. Khan Tengri, dünyanın her yerinden aşırı spor ustalarını bir araya getiren yıllık bir spor festivalinin yerini aldı. Kolsay Gölleri nefes kesici bir manzaraya sahiptir. Bu üç berrak göl, buzullardan su ile doludur. Göller yoğun ormanlarla çevrilidir ve yürüyerek ulaşılabilir. Gezginler ayrıca gölleri kuşbakışı görerek görebilir ve bir helikopterle gezi düzenleyebilir.
The Beatles on Green Hill in Almaty

Tarih ve Eğlence

  Kazakistan zengin ve çok yönlü bir tarihe sahip bir ülkedir. İlk büyük yerleşimler burada M.Ö. 8. yüzyılda kuruldu. Eski zamanlarda, Hun, Kanl ve Celtuce kabileleri tarafından mevcut ülkenin topraklarında kurulan birkaç bağımsız ülke vardı. Bazı eski ülkeler MS 5. yy’a kadar hayatta kalmışlardı, fakat onlar çok sayıda fetih savaşı gördüler. Sonuç olarak, birkaç ülke Türk Kağanına birleştirilmiştir. En güçlü ortaçağ ülkelerinden biri Altın Orda idi.
Aşık çiftler için en iyi kaçamak yerleri, evlilik ve balayı için en iyi oteller.
Devamını oku
15. yüzyılın ikinci yarısında 1847’ye kadar Kazak Hanlığı kuruldu ve var oldu. Bu dönem ülke için en elverişli ve en verimli olanlardan biri. 16. ve 19. yüzyıllarda bilim ve kültür de gelişti. 17. yüzyılın sonunda Kazak Hanlığı bağımsızlığını yitirdi ve Rus İmparatorluğu’nun bir parçası oldu. 1917’de Rus Devrimi’nden sonra bile, Kazakistan Rusya’nın altındaydı. SSCB’nin çöküşünden sonra 1991’de bağımsızlık kazandı.
Central Asia games coming to Almaty Kazakistan’ın dünyanın en popüler turizm ülkelerinden biri olmamasına rağmen, turistlere heyecan verici tatiller sunmanın tüm beklentileri var. Kazakistan’ın özgüllüğü eko ve etnik turlar. İkincisi, gezginlerin sıra dışı yerlilerin yerleşimlerini ziyaret ettiklerini ve yaşam biçimlerini öğreneceklerini ima etmektedir. Kazakistan’ın bazı yerleşim yerlerinde, yaşam biçimi birkaç yüz yıldır değişmiyor. Yerlilerin yaş gelenekleri ile tanışmak gerçekten heyecan verici olmayı vaat ediyor.
Bu yerler gerçek bir yolcunun ilgisini hak ediyor. …
Devamını oku
Eko turlar ülkenin eşsiz doğa bölgelerini “kapsamaktadır”. Bugün bazı bölgelerde av ve balıkçılığa resmi olarak izin verilmektedir. Ayrıca, Kazakistan’ın submontan bölgelerinin dağcılarla çok popüler olduğu da unutulmamalıdır. Yıl boyunca Kazakistan’da çok sayıda ilginç ulusal bayram kutlanmaktadır. Turistler için en ilginç olanı, Star Almanack’a göre yeni yılın başlangıcı olan Nauryz-meymary. 21 Mart’ta kutlanır ve 2-3 gün sürer. Açık hava şenlikli geçit törenleri ve müzik konserleri, geleneksel tatlılar, ilginç spor müsabakaları ve oyunlar bolluğu - bunlar, bu önemli resmi tatildeki tüm eğlencelerin sadece küçük bir kısmı.
Kazakistan rehberi bölümleri 1 2 3

Kazakistan Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

İnceleme Serimizden Kazakistan Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Semipalatinsk Test Sitesi

Serimizden “Gezegendeki En Radyoaktif Bölgeler”
  Semipalatinsk test sitesi Kazakistan'da bulunuyor. Sovyetler Birliği'nde nükleer bomba denemesi için ilk sırada yer aldı. Bu önemli olay 1949 Ağustos'unda yaşandı. O zamandan beri 18 500 metrekarelik alan nükleer silahların test edilmesinde düzenli bir yer oldu. Bugün, depolama alanı, alan birimi başına nükleer patlama sayısı bakımından dünyanın gerçek bir şampiyonudur. Kabaca tahmin edileceği üzere, sayısız test yaklaşık 200 000 kişiyi etkiledi.

Bu depolama alanıyla ilgili çeşitli ilginç hikayeler bulunmaktadır. Sovyet döneminde, daha sonra Kurchatov'da yeniden adlandırılan 400 gizli bir Moskova şehri vardı. Bugün şehir kapalı, ancak insanlar orada geçen yüzyılın 90'ına kadar yaşıyordu. Nüfusun büyük kısmı, nükleer silahların geliştirilmesine karışan askerler ve bilim adamlarıydı. Nükleer … Tümünü Oku

Duman Oceanarium

Serimizden “Dünyanın En Havalı ve Büyük Akvaryumları”
  Şaşırtıcı bir şekilde, gezegenin en inanılmaz akvaryumlarından birisi Kazakistan'ın çöl bozkırları arasında bulunabilir. 2003 yılında açılan Duman Oceanarium, ziyaretçilere yaklaşık 2,5 bin temsilcinin katıldığı zengin bir deniz yaşamı koleksiyonunu sunuyor. Merkezi akvaryumun hacmi 3,5 milyon litredir. Okyanusarium projesi, Çinli Asiocean International'ın en iyi uzmanlarının yanı sıra Rusya'daki uzmanlar tarafından geliştirildi. Aslında, Duman, deniz yaşamı ve geleneksel akrilik tüneline sahip devasa akvaryumların yanı sıra inanılmaz sürprizlerle dolu çok büyük bir eğlence kompleksidir.

Ziyaretçiler son derece modern bir sinemayı ziyaret edebilecek, rahat kafelerden birinde dinlenecek, dükkanların etrafında dolaşacak ve hatta şanslarını kumarhanede deneyebilirler. Deniz ile ilgili faaliyetleri tercih … Tümünü Oku

Aksu Dzhabagly Reserve

Serimizden “Dinozor Fosillerinin Saklandığı Yerler”
  Kazakistan'ın en önemli doğal alanlarından biri Aksu-Zhabagly Tabiatı Koruma Alanı'dır. Sadece tabiatı değil, aynı zamanda fosilleri de cezbeder. Jura döneminde modern Kazakistan'ın neredeyse tamamı batı kesiminde Tethys Denizi suları altında kalmıştı. Bir sürü antik hayvan bankalarında ve derin denizde yaşıyordu. Modern zamanlarda paleontolojik araştırmalar sırasında pliosaurların ve uçan sürüngenlerin kalıntıları bulunmuştur. En şaşırtıcı bulgular, eski Karatau gölü kıyılarında keşfedildi.

Arkeolojik zenginliğinin yanı sıra Aksu-Zhabagly Tabiat Koruma, daha birçok inanılmaz sansasyonla ünlüdür. Birkaç yıl önce ülke, Zhabagly köyünün yakınlarında birkaç yerel sakin efsanevi kar tanesine benzeyen bilinmeyen bir yaratık gördüğüne göre sarsıldı. Bundan sonra, daha fazla araştırmacı … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Kazakistan
Ülke haritaları Kazakistan haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Kazakistan şehir haritası
Bölgelerin haritası Kazakistan’da bölgelerin haritası

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

23.04.2024

Kazakistan Popüler Şehirlerinde Geziler

Almatı
Ünlü dini mekanlar arasında, Kazakistan'ın en büyük camilerinden biri olan özel cami bulunuyor. Caminin inşasında kullanılan birincil yapı malzemesi beyaz mermerdir ve kubbesi güzel mavi çinilerle kaplanmıştır. Bu camide daha lüks bir dekorasyon bulunmamakla birlikte, yine de boyutu ve engellenmiş uyumlu görüşüyle ​​sürprizlerle karşılıyoruz. Cami aynı anda 7000 kadar inanan kişiyi ağırlayabiliyor ve avlusunda yeşil alanlar ve tezgahlarla dolu inanılmaz güzel bir park yer alıyor. Almatı'da, yalnızca … Devamını Oku
Astana
Dünyaca ünlü Hazret Sultan camisi, Orta Asya'nın en büyük camisi olan Astana'da yaşıyor. 2012 yılında inşa edilmiş ve güzel görünecek başka bir cami bulmak zor. Caminin beyaz-beyaz binası, tüm milli geleneklere uygun olarak inşa edilmiş ve cami peluş turkuaz halılar, muazzam kristal avizeler ve altın tabaka kaplaması ile süslenmiştir. Bu cazibe, olağanüstü aydınlatmalarla dekore edildiğinden karanlıktan sonra gözlemlemek de ilginç. Büyük binanın önünde danslı çeşmeler bulunan geniş bir plaza yer … Devamını Oku

Kazakistan Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018