OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Faroe Adaları Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Faroe Adaları’nın geçmişi 9. yüzyılda başladı, ancak 20. yüzyılda adalar bağımsız hale geldi ve günümüzde Atlantik’in en popüler tatil beldelerinden biri olarak kabul ediliyor. Her adanın eşsiz imza yerleri, yer işaretleri ve gezi programları vardır.
Torshavn şehri, adaların başkentidir. Şehir, Faroe Adaları’nın en büyüğü olan Streymoy’da bulunuyor. Kentin merkezi, Ortaçağ mimarisinin iki ilgi çekici mekanı olan Munkastovan Manastırı ve Vesturkirkjan’dır. İlk bina 15. yüzyılda inşa edilmiş ve mucizevi bir şekilde 1963’te büyük bir yangın sırasında hayatta kalmayı başardı. Adada ayrıca adaların en büyük kültür merkezi olan Tarih Müzesi de ev sahipliği yapıyor. Salonlarında dini eserler, arkeolojik bulgular, endüstriyel araçlar, tarım araçları, navigasyon ücretleri ve imalde kullanılan diğer ürünler koleksiyonları sergilenmektedir.
Adada birkaç şirin köy var ve bu köylerin her birinin kendi benzersiz efsaneleri ve gelenekleri var. Örneğin Kirkjubour, görkemli eski kiliseleri ile gezginleri çekerken, Leinar Köyü güzel doğası ile ünlüdür. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Birçok turist, güzelliğinin tadını çıkarmak ve Brunn Tarih Müzesi salonlarında sergilenen eski eserlerden oluşan büyük bir koleksiyon görmek için Nolsoy Adası’na varmaktadır. Küçük bir Hestur adası görmek için kısa bir tekne yolculuğu yapın. Ulaşmak sadece 10 dakika sürüyor, ancak ödüller gerçekten harika - muhteşem koylar ve mağaralar, geniş plajları ve çevresinde pek fazla insan yok. Faroe Haven, Hestur Adası’nın ana cazibe merkezi olarak kabul edilir ve Kalsoy Adası, güzel mağaralarını görmeye gelen gezginleri cezbeder. Adanın kuzey kısmı, gözlem güvertesi ile donatılmış Kılıp Deniz Feneri’nin yeridir. Hava güzelse Cape Enniberg ve birkaç küçük ada görmek mümkündür.
Boroz Adası, adanın konuklarına sunduğu sayısız cazibe merkezi ve eğlence nedeniyle popüler bir turistik yer. Eski dini yapılar, eski bira fabrikası ve pitoresk cenneti var. Son olarak, Fugloy Adası dağ kayakçılarının favori bölgesi haline gelen yüksek kayalarla uçurumlarla konuklarını şaşırtacak.

Tarih ve Eğlence

  Faroe Adaları’nın dünyanın en güzellerinden biri olarak görülmesi bir tesadüf değildir. Aktif insanların keşfine rağmen, bozulmamış güzelliğini korumayı başardılar. Şu anda, bazı plajlarda hala hiçbir altyapı unsuru bulunmamaktadır. Takımadaların misafirleri ıssız adalarda yürüyüş yapma, çöl kıyısındaki zamanlarını geçirme ve gerçek tropikal ormanları görme fırsatına sahiptir.
Tórshavn town hall Müthiş ıssız adaların yanı sıra, Faroes moda tatil için ünlüdür. Kusursuz hizmet için dikkate değer, dünyaca ünlü zincirlerin bir sürü otel var. Lüks spa merkezleri, haute mutfağı restoranları, lüks su sporları merkezleri ve tur masaları - hepsi de lüks rekreasyon hayranlarına hizmet vermeye hazırdır.
Yerli nüfusun yaşam tarzı ile tanışmak da eğlence için ilginç bir tamamlayıcısıdır. Ülkenin başlıca ekonomik alanlarından biri koyun yetiştiriciliği. Birçok çiftlik artık ziyaretçiler için açık, bu yüzden burada bir gezi olabilir. Çiftliklerinizde, koyun yünü, inanılmaz şallar ve diğer örme kıyafetlerden doğal iplik satın alabilirsiniz. Yerel çiftlikler ayrıca gezi sırasında tadabileceğiniz koyun sütünü ve diğer süt ürünlerini de üretmektedir.
Tórshavn Etkinlik turizmi hayranları genellikle Temmuz ayı sonlarında Faroe Adaları’nı ziyaret ediyor. Bu zamanda, en güzel ve en ilginç ulusal tatil Olavsoka kutlanıyor. Bu festival adaların aziz patronu Aziz Olaf onuruna düzenlenmiştir. Festival günlerinde, düzenlenen ilginç sporlar ve kültürel eğlenceler var. Birçok şehirde şenlikli dini törenlere, dans ve müzik konserlerine, sanat sergilerine ve açık havadaki tiyatro gösterilerine şahit olabilirsiniz. Müzik hayranları genellikle Summartónar adlı yıllık caz festivalinin yapıldığı zamanlarda adaları ziyaret ederler.
Faroe Adaları’nın ziyaretçileri mutlaka dikkatlerini ulusal restoranlara vermelidir. Avrupalıların da düşündüğü gibi, yerel yemekler oldukça besleyici ve “ağır” yemekler ile ayrılıyor. Yerel mutfağın ana ürünleri et, deniz ürünleri ve patates. Yerel sakinlerden birini ziyaret edecekseniz, makul bir fiyata oldukça büyük bir pay almaya hazır olun, bu yüzden birçok yabancı konuk iki kişilik bir bölüm sipariş eder. Buradaki başlıca ulusal yemekler, kurutulmuş morina ile çorba ve patates ve puffin etli keklerdir. Deneyimli gurmeler, büyük turistik şehirlerden uzakta küçük kasabalarda bulunan ulusal restoranları ziyaret etmenizi tavsiye etmektedir.

İnceleme Serimizden Faroe Adaları’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Gasadalur Köyü

Serimizden “Zen ile Dolu En Samimi Kasabalar”
  Faroe Adaları çok güzel bir alanı gizliyor, bu nedenle dünyanın en pitoresk ve sakin köylerinden birinin burada olması şaşırtıcı değil. Adaların ana özelliği benzersiz bir dağ manzarası. Gasadalur köyü eteklerinde bulunmaktadır. Köy Vagar adasında; sürekli 20'den az insan yaşar. Taştan yapılmış güzel minyatür evlere yerleşiyorlar. Uzun yıllar boyunca avlanma, yerli halkın geçim kaynağı olma özelliğini taşıyordu.

Kısa bir süre önce, tenha bir adaya erişim son derece zordu. Bununla birlikte, son zamanlarda Faroe Adaları turist çekmeye başladı. Vagar adasında bir havaalanı inşa edildi, böylece herkes kolayca gezegenin gizli köşelerine ulaşabilir, pitoresk ada boyunca yürüyebilir ve yerli halkıyla tanışabilir. Kelimenin tam anlamıyla, köyün adı - Gasadalur - yerel dillerden birinden Kazlar Vadisi … Tümünü Oku
Ülke haritaları Faroe Adaları haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

01.02.2023
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018